hi-fi

JBL L52 Classic

news |
niezdefiniowano - JBL L52 Classic

Najnowsze monitory L52 choć to najmniejszy członek kultowej serii JBL Classic potrafią zagrać dużym dźwiękiem i mocnym basem.

JBL Classic to wyjątkowa rodzina produktów luxury audio o najwyższej klasy właściwościach akustycznych i ponadczasowym designie retro. Nowe monitory L52 Classic, podążając za większymi modelami L100 Classic i L82 Classic, doskonale odnajdują się w tym zestawie. Wygląd L52 Classic nawiązuje do większego rodzeństwa obudową z forniru z drewna orzechowego i piankową maskownicą Quadrex, dostępną w kolorze czarnym, niebieskim lub pomarańczowym.

JBL L52 Classic zostały zaprojektowane i skonstruowane w znanym na całym świecie zakładzie inżynierii akustycznej JBL w Northridge w Kalifornii. To 2-drożne kolumny podstawkowe wykorzystujące zaawansowane technologie akustyczne JBL w połączeniu z wielokrotnie nagradzanym stylem retro, inspirowanym przez wcześniejsze, kultowe modele. Na ten wyjątkowy design vintage składa się obudowa z prawdziwego forniru z drewna orzechowego i wybór maskownic z pianki Quadrex w trzech kolorach. Pod tak skonstruowaną, kultową obudową znajduje się kolumna skomponowana z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań akustycznych, zapewniająca legendarny dźwięk JBL, który zadowoli każdego miłośnika muzyki. Główną cechą tego monitora jest 0,75-calowy (20 mm) tytanowy tweeter z falowodem z soczewką akustyczną oraz 5,25-calowy (133 mm) woofer z czystej celulozy z odlewanym koszem. Całość pracuje w obudowie typu bass-reflex z dostrojonym z przodu portem. To legenda czerpiąca z najnowocześniejszych technologii!
JBL L52 Classic
JBL L100 Classic i JBL L82 Classic otrzymały wiele nagród i wyróżnień od czasu ich wprowadzenia do sprzedaży. Kiedy zespół programistów tworzył koncepcję wersji kompaktowej, wydajność musiała być pierwszorzędna i przekraczać wszelkie oczekiwania dotyczące produktu tej wielkości. Wykorzystując 75 lat doświadczenia JBL, inżynierowie z Harman Center of Acoustics Excellence w Northridge w Kalifornii stworzyli model L52 Classic osiągając sukces pod każdym względem. Bas jest potężny, dźwięk dynamiczny, a scena dźwiękowa wyjątkowo duża. Dla tych, którzy nie mają miejsca na większe modele z serii Classic, L52 Classic to idealne rozwiązanie bez szkody dla dźwięku.
JBL L52 Classic
JBL L52 Classic

Specyfikacja JBL L52 Classic:

  • Dwudrożna kolumna podstawkowa
  • Głośnik niskotonowy: 5,25" (133 mm) z czystej celulozy (JW135PW-4)
  • Przetwornik wysokotonowy: 0,75" (20 mm) tytanowy z falowodem (JT020TI1-4)
  • Zalecana moc wzmacniacza: 10-75 W RMS
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Czułość głośnika: 85 dB/2,83 V/1 m
  • Pasmo przenoszenia: 47 Hz -24 kHz (-6 dB)
  • Częstotliwość podziału: 2,8 kHz
  • Obudowa typu bass reflex z forniru z drewna orzechowego

JBL L52 Classic
Sugerowana cena detaliczna kolumn JBL L52 Classic wynosi 2.490 złotych za sztukę.
Źródło: informacja prasowa Suport