hi-fi

FiiO FDX, FD7, FH5s, FH5s Pro, FD3, FD3 Pro

news |
niezdefiniowano - FiiO FDX, FD7, FH5s, FH5s Pro, FD3, FD3 Pro

Chińska firma FiiO rozszerzyła swoją ofertę o sześć słuchawek dokanałowych, w tym o dwa modele flagowe FDX i FD7.

FiiO producent doskonałych słuchawek dokanałowych zaprezentował nowe modele w szerokim zakresie cenowym. Przede wszystkim na uwagę zasługują dwa flagowe modele: FDX wykonany na 14-lecie istnienia marki oraz FD7. Zarówno FDX, jak i FD7 posiadają niezwykle pożądaną i unikalną cechę konstrukcyjną – berylowe membrany w supernowoczesnych przetwornikach dynamicznych.

Jednocześnie niezwykle ciekawym uzupełnieniem dwóch powyższych modeli są słuchawki FH5s oraz FD3 – występujące w wersji "Pro", gdzie producent dołącza najwyższej klasy kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej.

FiiO FDX

Ten model to pokaz możliwości producenta, zarówno pd względem wyglądu, wykonania jak i brzmienia. Patrząc z zewnątrz, magnezowo-aluminiowa obudowa modelu FDX to prawdziwe dzieło sztuki. Jest ona nie tylko pokryta 24-karatowym złotem, ale posiada też 60 kryształów idealnie imitujących diament, które pięknie komponują się z precyzyjnie wykonanymi złotymi korpusami. Wyprodukowano go w limitowanej liczbie 1000 sztuk.
Techniczne zaś jest to absolutne apogeum techniki słuchawkowej, gdyż mamy tu do czynienia z przetwornikami dynamicznymi – po jednym w każdej słuchawce – gdzie membrany wykonane są z czystego berylu. Ten niezwykle ciekawy materiał ma idealne wręcz właściwości do zastosowania w przetwornikach audio. Posiada nie tylko czterokrotnie mniejszą masę od tytanu, ale także doskonałe tłumienie drgań własnych. A to przekłada się nie tylko na precyzję w odwzorowaniu impulsów i czystość, ale i szlachetną, nasyconą i unikalną barwę dźwięku, znaną z hi-endowych konstrukcji z berylowymi przetwornikami.
FiiO FDX, FD7, FH5s, FH5s Pro, FD3, FD3 Pro
Mało tego, wraz z modelem FiiO FDX otrzymujemy kabel, gdzie przewodniki składają się z kombinacji złota, miedzi i srebra. Przewód ten ma geometrię czterech splecionych żył głównych, gdzie na każdą z nich przypada po 20 nitek z każdego materiału (złoto, srebro i miedź), co daje łącznie aż 240 nitek przewodnika. Co ważne, kabel ten posiada wymienne wtyczki, obsługujące gniazda 2,5, 3,5 i 4,4 mm – dzięki czemu możemy używać także połączenia zbalansowanego.
Całość uzupełnia drewniane pudełko wraz ze skórzanym etui, co dodatkowo podkreśla flagowy i kolekcjonerski charakter modelu FDX. Słuchawki FiiO FDX dostępne są w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 3.999 złotych.

FiiO FD7

Ten model to kolejna, po FDX propozycja marki FiiO dla wymagających słuchaczy. Także tutaj producent zastosował znakomite przetworniki dynamiczne z membranami z czystego berylu. Dlatego też brzmieniowo FiiO FD7 mogą konkurować z najlepszymi modelami innych producentów, a przy tym są bardziej atrakcyjne cenowo. Dodatkowo – jak to w przypadku marki FiiO bywa – jest to dopracowany w każdym calu i świetnie wyglądający produkt.
Model FD7 posiada ekskluzywną stylistykę, magnezowo-aluminiowe obudowy wykonane są z precyzją i zawierają unikalne otwory, które wyrównują ciśnienie akustyczne, co jednocześnie sprawia, że słuchawki te zapewniają komfort przy wielogodzinnych odsłuchach. W FD7 zastosowano system pryzmatów akustycznych, który skutecznie niweluje powstawanie fal stojących wewnątrz obudowy słuchawek, co z kolei przekłada się na większą czytelność brzmienia.
FiiO FDX, FD7, FH5s, FH5s Pro, FD3, FD3 Pro
Ponadto wraz z modelem FD7 otrzymujemy świetny kabel z przewodnikami z miedzi monokrystalicznej, który idealnie komponuje się z sygnaturą berylowego przetwornika. Przewód ten posiada oczywiście unikalne dla FiiO rozwiązanie, czyli wymienne wtyczki kompatybilne z gniazdami 2,5, 3,5 i 4,4mm – dzięki czemu możemy używać także połączenia zbalansowanego.
Co więcej, ze słuchawkami otrzymujemy pełen komplet wysokiej jakości, praktycznych akcesoriów w tym zestaw gąbek i pianek w szerokim zakresie rozmiarów, akcesoria do czyszczenia oraz filtry dopasowujące charakterystykę brzmienia do indywidualnych preferencji.
Słuchawki FiiO FD7 dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 2.999 złotych.

FiiO FH5s

Model FH5s, to hybrydowe monitory douszne o niezwykle zaawansowanej budowie i unikalnej stylistyce. Dostępne są także w wersji FH5s Pro z lepszym kablem.
FiiO FH5s składa się z czterech przetworników dokładnie ze sobą zestrojonych. Przy czym dwa z nich to autorskie przetworniki dynamiczne, które działają w dość niespotykanej konfiguracji, gdyż obsługują zarówno niskie, jak i średnie częstotliwości. Daje to perfekcyjną spójność i wypełnienie dźwięku w newralgicznym paśmie średniotonowym. Za bas z kolei odpowiedzialna jest jednostka z 12mm membraną a za średnie tony jej mniejszy odpowiednik o średnicy 6mm. Ich membrany pokryto berylem, co powoduje, że brzmienie jest czyste, gładkie i nasycone.
Jednocześnie krystalicznie czyste wysokie tony są zasługą przetworników armaturowych Knowles TWFK-30017, które umieszczono w kanale doprowadzającym dźwięk do ucha, co wzmacnoia nie tylko czystość wysokich tonów, ale i ogólne poczucie realizmu przekazu.
FiiO FDX, FD7, FH5s, FH5s Pro, FD3, FD3 Pro
Model ten wyposażono w trzy miniaturowe przełączniki, za pomocą których możemy dostroić charakterystykę słuchawek do naszych preferencji i posiadanego źródła. Półotwarta konstrukcja z kolei dzięki wyrównaniu ciśnienia akustycznego zapewnia wiele godzin komfortowych odsłuchów bez zmęczenia.
FiiO FH5s posiada w komplecie kabel typu litz wykonany ze 120 żył miedzi monokrystalicznej. Z kolei wersję Pro wyróżnia lepszy kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej posiadający w sumie 150 przewodników w wysokiej jakości powłoce ochronnej z importowanego z Niemiec TPU. Przewody w obu wersjach posiadają wymienne wtyczki kompatybilne z gniazdami 2,5, 3,5 i 4,4mm. Możemy zatem skorzystać z połączenia zbalansowanego.
Sugerowana cena detaliczna słuchawek FiiO FH5s wynosi 1.131 złotych, a modelu FH5s Pro 1.399 złotych. Oba modele dostępne są w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store.

FiiO FD 3

Nową ofertę marki FiiO zamyka model FD3, który występuje także w wersji FD3 Pro wyposażonej w lepszy kabel. Są to atrakcyjne cenowo monitory dokanałowe wyposażone w nowo zaprojektowane przetworniki dynamiczne o średnicy 12mm. Posiadają membrany DLC wykonane z węgla o strukturze diamentu, co można spotkać we flagowych konstrukcjach innych producentów. Zastosowano w nich specjalną, niezwykle cienką cewkę drgającą zapewniającą niską masę łączną układu membrany, a co za tym idzie szybkość i przejrzystość brzmienia bez jakichkolwiek szkodliwych rezonansów.
W FiiO FD3 również zastosowano system pryzmatów akustycznych, który wcześniej dostępny był jedynie we flagowym modelu FD5. Pryzmat ten eliminuje fale stojące i poprawia dyspersję fali akustycznej, co sprawia, że brzmienie jest bardziej naturalne i oferuje holograficzną stereofonię.
FiiO FDX, FD7, FH5s, FH5s Pro, FD3, FD3 Pro
Jednocześnie półotwarta konstrukcja sprawia, że podobnie, jak w trzech wcześniejszych modelach, ciśnienie w kanale usznym jest wyrównane. Dzięki temu FiiO FD3 możemy słuchać godzinami bez oznak zmęczenia. Warto też wspomnieć, że korpus słuchawek to idealnie uformowana za pomocą obróbki CNC bryła aluminiowo-magnezowa.
Całości dopełniają wymienne filtry oraz znakomity kabel typu litz z miedzi monokrystalicznej ze 120 żyłami oraz odkręcanymi końcówkami, które pasują do gniazd 2,5, 3,5 oraz 4,4mm. W przypadku wersji Pro dostajemy lepszy kabel z posrebrzanej miedzi monokrystalicznej posiadający aż 152 przewodniki.
Słuchawki FiiO FD3 dostępne są w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store. Sugerowana cena detaliczna modelu FD3 wynosi 499 złotych, a modelu FD3 Pro 699 złotych.
Źródło: informacja prasowa MIP