s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Emotiva BasX PT1 i BasX TA1

news |
niezdefiniowano - Emotiva BasX PT1 i BasX TA1

Katalog Emotivy wzbogacił się o dwa nowe urządzenia serii BasX - przedwzmacniacz stereo PT1 i wzmacniacz zintegrowany TA1.

Docenione przez użytkowników i recenzentów na całym świecie, przedwzmacniacz BasX PT-100 i wzmacniacz zintegrowany BasX TA-100 doczekały się swoich następców, których nazwy to odpowiednio BasX PT1 i BasX TA1. Oba urządzenia, podobnie jak nowe końcówki mocy serii BasX, posiadają nowy panel frontowy zgodny z czytelnym jasnoniebieskim wyświetlaczem VFD. Pokrętło głośności zostało powiększone aby poprawić ergonomię użytkowania. Podstawowe funkcje przedwzmacniacza jak i integry Emotivy można obsługiwać bezpośrednio z panela frontowego.
Uproszczeniu uległo menu, po którym można poruszać się za pomocą nowego solidnego pilota, w tym także dostrajać i programować stacje radiowe. Zmianie uległo także wnętrzne urządzenia. W znacznym stopniu zoptymalizowano rozmieszczenie podzespołów, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku z niskimi zniekształceniami, znikomym poziomem szumów i szerokim pasmem.

BasX PT1 to wysokiej klasy przedwzmacniacz stereofoniczny, który - jak na nowoczesne urządzenie przystało - wyposażono w przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściami SPDIF RCA, optycznym oraz asynchronicznym wejściem USB o wysokiej rozdzielczości (wszystkie wejścia pracują z sygnałami o parametrach 24/192). Ponadto PT1 posiada wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC, tuner FM, odbiornik Bluetooth obsługujący AptX HD oraz dwa wejścia dla źródeł analogowych o poziomie liniowym. PT1 posiada także niezależny, wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy. Parę pełnopasmowych wyjść stereofonicznych uzupełnia dodatkowa para wyjść z zastosowanym filtrem górnoprzepustowym oraz wyjście na subwoofer z odpowiadającym im filtrem dolnoprzepustowym.
BasX TA1 to wzmacniacz zintegrowany pracujący w klasie A/B, którego moc w stosunku do TA-100 została zwiększona do 60W na kanał przy 8Ω i 100W na kanał przy 4Ω, co w zupełności wystarczy aby uzyskać doskonałą jakość dźwięku z niemal każdych głośników z podobnego pułapu cenowego. Sekcja przedwzmacniacza TA1 jest identyczna jak w PT1 co zapewnia wyśmienite brzmienie integry. Do podłączenia kolumn służą wysokiej jakości pojedyncze terminale głośnikowe.
Od nowych modeli Emotivy możemy spodziewać się dwóch rzeczy. Pierwsza z nich, to fenomenalny stosunek jakości do ceny, do którego Emotiva już nas przyzwyczaiła. Druga to dalsza poprawa brzmienia w stosunku do poprzedników. Oba urządzenia będą już niebawem dostępne w sprzedaży u dealerów Emotiva w całej Polsce. Cena BasX PT1 wynosi 2.300 zł, natomiast BasX TA1 kosztuje 3.200 zł.
Źródło: informacja prasowa SoudClub