hi-fi

TAGA Harmony TAV-807

news |
niezdefiniowano - TAGA Harmony TAV-807

Seria Audio-Video marki TAGA Harmony została solidnie przeprojektowana i w efekcie uzyskano jeszcze lepsze brzmienie.

Zmiana podejścia do projektowania sprawiła, że kolejna generacja przystępnej cenowo serii Audio-Video nie jest jedynie kosmetyczną ewolucją poprzedniej. Wygląd, materiały oraz jakość dźwięku umacniają ją na pozycji lidera w swojej grupie cenowej.

W skład serii wchodzą kolumny: podłogowa TAV-807F, podstawkowa TAV-807B, centralna TAV-807C, surround TAV-807S. Każda jest dostępna w jednym ze stylowych wykończeń: Black, Modern Wenge, Oak, Walnut i White.
TAGA Harmony TAV-807
Projektując modele TAV-807 celem było stworzenie przykuwających wzrok kolumn głośnikowych o świetnym brzmieniu w przystępnej cenie, co jest znakiem rozpoznawczym serii Audio-Video.
Projektanci, jak sami twierdzą skupili się przede wszystkim na intensywnych testach odsłuchowych i dopracowaniu dźwięku, a nie na tworzeniu doskonałych specyfikacji na papierze, ponieważ muzyka to emocje, uczucia i pasja.
TAGA Harmony TAV-807
W efekcie uzyskano kolumny, które oferują głęboki i doskonale kontrolowany bas, jedwabistą i bogatą średnicę oraz żywe, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także otwartą i „napowietrzoną” scenę dźwiękową.
TAGA Harmony TAV-807

Ważne zmiany w stosunku do poprzedniej generacji:

  • TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) - drugiej generacji obudowy o „niskim poziomie zakłóceń”. Zwiększono sztywność w celu redukcji rezonansów i zastosowano grubszą przednią ściankę obudowy (TAV-807F / TAV-807B 21 mm oraz TAV-807C / TAV-807S 18 mm).
  • Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy wskazuje pasję i dążenie firmy do doskonałej harmonii brzmienia.
  • Ulepszony 1-calowy (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultra lekką jedwabną kopułką, który gwarantuje detaliczną i neutralną prezentację wysokich częstotliwości. Powiększony magnes (Φ70), chłodzenie ferrofluidem i trwała cewka typu flat-wire wytrzymują duże moce wejściowe.
  • TWG-I (Taga WaveGuide) - drugiej generacji panel głośnika wysokotonowego. Odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pozwala budować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę dźwiękową. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Źródło: informacja prasowa Polpak Poland