hi-fi

Astell&Kern AK ZERO1

news |
niezdefiniowano - Astell&Kern AK ZERO1

Dla krystalicznie czystego przekazu w słuchawkach dokanałowych AK ZERO1 zastosowano trzy różne rodzaje przetworników.

Firma Astell&Kern, producent odtwarzaczy przenośnych klasy premium wprowadza na rynek dokanałowe słuchawki własnego autorstwa - AK ZERO1. Są one konstrukcją hybrydową wyposażoną w trzy rodzaje przetworników: planarny, armaturowy i dynamiczny, by oferować brzmienie niespotykane w dokanałówkach. Unikalne połączenie zalet każdego z nich, owocuje nadzwyczaj naturalnym przekazem.

Astell&Kern po raz kolejny zaskakuje nas przełomowym produktem. Teraz fascynaci dobrego brzmienia mogą cieszyć się wiernością przekazu na poziomie znanym ze studiów nagraniowych.
Astell&Kern AK ZERO1

Najważniejsze cechy i innowacje AK ZERO1:

  • Trzy różne rodzaje przetworników: planarny, armaturowy i dynamiczny
  • Perfekcyjnie harmoniczne połączenie przetworników
  • Precyzyjnie dostrojony układ zwrotnicy
  • Komora akustyczna wykonana w technologii druku 3D
  • Precyzyjnie wykonane elementy obudowy za pomocą obróbki CNC
  • Kabel klasy Hi-Fi wykonany z czystej miedzi powlekanej srebrem
  • Made in Japan

Astell&Kern AK ZERO1

Miniaturowy przetwornik planarny

Specjalnie zaprojektowany okrągły miniaturowy przetwornik planarny jest konstrukcją zaawansowaną dostosowaną do słuchawek dokanałowych. Krystalicznie czysty przekaz oraz imponującą dynamikę w wysokich tonach osiągnięto poprzez połączenie wytrzymałej i lekkiej membrany planarnej o niskich stratach ze specjalnym panelem redukującym wibracje.

Podwójne przetworniki armaturowe oraz dynamiczny

Układ przetworników w AK ZERO1 to dwie zbalansowane armatury o specjalnie zaprojektowanych cewkach. Dzięki temu osiągnięto czyste wokale ze znikomym poziomem zniekształceń. I jednocześnie łącząc te dwa przetworniki z jednostką dynamiczną o średnicy 5,6mm uzyskano czytelny, bogaty i kontrolowany bas.
Astell&Kern AK ZERO1

Zaawansowana i precyzyjna zwrotnica

Aby w pełni wykorzystać potencjał zastosowanych przetworników, w modelu AK ZERO1 zaprojektowano specjalną zwrotnicę, którą optymalnie ułożono we wnętrzu obudowy. Same zaś elementy obudowy zostały zaprojektowane i precyzyjnie wykonane w technice druku 3D tak, aby wyeliminować niepożądane wibracje i zapewnić stabilną pracę przetworników. Gwarantuje to czysty i precyzyjny dźwięk o znakomitej definicji i gładkości.

Kable z najczystszej miedzi powlekane srebrem

Firma Astell&Kern zastosowała w modelu ZERO1 przewody wykonane z wysokogatunkowej miedzi powlekanej srebrem. Przewody te można także stosować z każdymi słuchawkami dokanałowymi z konektorami MMCX. Co więcej, Astell&Kern wprowadził także dodatkowy zbalansowany kabel 4,4mm, który został zakończony wysokiej jakości wtyczkami z obrabianego za pomocą CNC aluminium. Dodatkowy kabel PEP11 także używa świetnego przewodnika z posrebrzanej miedzi.
Astell&Kern AK ZERO1

Unikalna stylistyka

Charakterystyczny design dla wcześniejszych produktów Astell&Kern znalazł swoje odzwierciedlenie także w AK ZERO1, gdzie mamy do czynienia z precyzyjnie wyciętą powierzchnią wspaniale odbijającą światło. Kształt obudowy i zgrabne kanały douszne zostały starannie zaprojektowane. Zapewniono w ten sposób nie tylko znakomity komfort i pewne trzymanie słuchawek w uszach, ale także świetną transmisję brzmienia bez strat. W zestawie znajdziemy pięć par gumek silikonowych oraz jedną parę piankowych, co umożliwia dopasowanie słuchawek do kształtu ucha. Co więcej, ze słuchawkami otrzymamy także świetnie wykonany pokrowiec, który zabezpieczy je w transporcie.
Sugerowana cena detaliczna słuchawek AK ZERO1 w Polsce wynosi 3.299 złotych, a kabla 4,4mm – 649 złotych. Słuchawki te dostępne są w wybranych sklepach audio oraz do odsłuchu w sklepach HiFiPRO z sieci MP3Store.
Źródło: informacja prasowa MIP