s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Arcam AVR5

news |
niezdefiniowano - Arcam AVR5

Firma Arcam zaproponowała nowy amplituner kina domowego z serii HDA, który oferuje bogactwo możliwości w relatywnie niskiej cenie.

Firma Arcam zaprezentowała nowy amplituner kina domowego AVR5, który wchodzi w skład serii HDA. Obok niego w tym znakomitym towarzystwie znajdują się wyżej wycenione modele: AVR10, AVR20 oraz referencyjny amplituner AVR30 pracujący w klasie G.

Od momentu wejścia na rynek w 1976 roku firma Arcam zyskała reputację producenta urządzeń o niezwykle muzykalnym brzmieniu. Jej amplitunery kina domowego są równie dobre w odtwarzaniu ścieżek muzycznych, jak i filmowych. AVR5 kontynuuje tę filozofię, natywnie dekodując 12-kanałowy dźwięk z Dolby Atmos (z miksowaniem z Dolby Surround) i DTS-X (z miksowaniem z DTS:Neural:X) dostarcza muzycznych i kinowych wrażeń w oparciu o system głośników 7.1.4.
Arcam AVR5
AVR5 zachowuje zgodność z Dolby Vision i HLG, jest więc idealnym urządzeniem dla osób odtwarzających najnowsze materiały, takie jak Disney+ i Netflix, a także korzystających z konsoli Xbox X/S i odtwarzaczy Blu-ray. Gniazda HDMI umożliwiają przesył sygnału 4K HDR, a obsługa eARC umożliwia odpowiednio wyposażonemu telewizorowi wysyłanie dźwięku do amplitunera. Podobnie, jak pozostałe amplitunery Arcam AVR5 można zaktualizować do obsługi HDMI 2.1, aby cieszyć się jakością nieskompresowanego sygnału wideo 8K na wszystkich wejściach i wyjściach.
Arcam AVR5
Wśród wielu imponujących rozwiązań technicznych znajdziemy m.in. parę przetworników DAC ESS ES9026PRO takich samych jak w topowym modelu AVR30. Wdrożenie przez zespół projektantów Arcama tego znakomitego przetwornika cyfrowo-analogowego ESS HyperStream II podnosi jakość dźwięku i minimalizuje poziom szumów. Pod maską znajdziemy także 7-kanałowy wzmacniacz pracujący w klasie AB, do którego energię dostarcza specjalnie zaprojektowany zasilacz liniowy, zdolny oddać moc 1,5 kW.
Arcam AVR5
Kluczowa dla wszystkich projektów Arcama jest łatwość obsługi. Użytkownicy AVR5 mogą przesyłać muzykę do niego ze smartfonów i tabletów za pomocą Apple AirPlay 2, Bluetooth aptX HD, wbudowanego Google Chromecast i Spotify Connect. Natomiast aplikacja Harman MusicLife UPnP (aktualizacja z 2021 roku) umożliwia odtwarzanie i sterowanie amplitunerem AVR5 na urządzeniach z systemem Android i iOS oraz ułatwia odtwarzanie radia internetowego, strumieniowanie muzyki i słuchanie podcastów.
Arcam AVR5
Nowy Arcam obsługuje również MQA, co oznacza, że ​​abonenci TIDALa mogą korzystać z najwyższej dostępnej jakości dźwięku TIDAL Master. Certyfikat Roon Ready umożliwia korzystanie z tego intuicyjnego interfejsu podczas surfowania w Qobuz, TIDAL i lokalnej bibliotece plików muzycznych. AVR5 może również stanowić część systemu multiroom opartego na technologii Roon, łatwo łącząc się z urządzeniami wielu innych marek.
Arcam AVR5
Dodatkowo Arcam przygotował AVR5 do współpracy z Dirac Live, wiodącym systemem korekcji akustyki pomieszczenia. Aby aktywować system, użytkownicy powinni pobrać pliki Dirac na komputer Mac lub PC i zakupić licencję na www.dirac.com/online-store/Arcam-avr5. Przez ograniczony czas nabywcy amplitunera mogą skorzystać z 50-procentowej zniżki dostępnej na stronie internetowej www.arcam.co.uk.
Cena detaliczna amplitunera kina domowego Arcam AVR5 wynosi 10.490 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Center