s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

DALI Rubicon 8 C i Oberon Vokal C

news |
niezdefiniowano - DALI Rubicon 8 C i Oberon Vokal C

Firma DALI zaprezentowała dwie kolumny: Rubicon 8 C i Oberon Vokal C stworzone z myślą o bezprzewodowym ekosystemie hi-fi, surround i multiroom.

Stworzony przez firmę DALI ekosystem o nazwie EQUI to nowoczesne rozwiązanie łączące klasykę z bezprzewodową technologią przesyłania dźwięku o zerowej stratności. W jego skład wchodzą bezkompromisowe głośniki aktywne i towarzysząca im elektronika. Wszystko to, bez skomplikowanej aplikacji, bez kabli głośnikowych – po prostu bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości i z niskim opóźnieniem.

DALI Rubicon 8 C

Nowy członek rodziny to aktywna bezprzewodowa kolumna podłogowa o potężnym dźwięku i eleganckim wyglądzie. Zapewnia wysoką jakość brzmienia i buduje obszerną scenę dźwiękową.

System audio Rubicon C zapewnia jakość hi-fi na co najmniej takim poziomie, jak oryginalna seria Rubicon. Wynika to z wykorzystania tych samych przetworników przetworników i konstrukcji obudowy, jak w oryginalnej serii pasywnej. Ponadto sięgnięto po sprawdzone wzmacniacze pochodzące z serii Callisto oraz moduł bezprzewodowej transmisji dźwięku z DALI Sound Hub.
DALI Rubicon 8 C i Oberon Vokal C
Rubicon 8 C posiada trzy rodzaje przetworników, z których każdy pracuje w innych zakresach częstotliwości. Taka konfiguracja daje w efekcie konstrukcję 2½+½+½-drożną, generując niesamowity zakres dynamiki i imponujące ciśnienie akustyczne. Jednym słowem to dobry wybór dla wszystkich, którzy poszukują nadzwyczajnego dźwięku.
Kolumny wyposażone są w gumowe nóżki, które utrzymują je we właściwej pozycji i pomagają zachować ich estetyczne i akustyczne walory. Dostępne są w trzech wersjach wykończenia: biały połysk, czarny połysk i orzech włoski.

DALI Oberon Vokal C

Głośnik został zaprojektowany z myślą o odtwarzaniu dźwięku z telewizora i pomimo kompaktowych wymiarów, jakością dźwięku dorównuje znacznie większym głośnikom. Obudowa głośnika jest kompaktowa i niskoprofilowa. DALI Oberon Vokal C wyposażono w 5,25-calowy przetwornik DALI z membraną z włókna drzewnego SMC oraz ultralekki 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką DALI.
Kompaktowa obudowa ułatwia dopasowanie do naszego pomieszczenia. Aby uzyskać szeroką dyspersję w obszarze odsłuchowym, materiały i geometria przetwornika zastosowanego w głośniku zostały starannie dobrane. Te same zasady zastosowano przy projektowaniu zwrotnicy.
DALI Rubicon 8 C i Oberon Vokal C
W rezultacie otrzymujemy dobrze zbalansowany dźwięk, nawet jeśli słuchamy go pod znacznym kątem. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzimy bezpośrednio przed głośnikami. Dodatkową korzyścią jest znaczna redukcja zniekształceń harmonicznych i dyfrakcji powodujących zniekształcenia częstotliwości.

Rozkoszuj się możliwościami

Systemy surround mogą być skomplikowane w konfiguracji – ale nie w przypadku EQUI. Zaczynając od nowego modułu HDMI dla DALI Sound Hub, otrzymujemy doskonałą podstawę do stworzenia wysokowydajnego, bezprzewodowego systemu dźwięku przestrzennego (do 7.1), który jest łatwy w konfiguracji i obsłudze.
DALI WSR (Wireless Subwoofer Receiver) stanowi dopełnienie konfiguracji, dodając możliwość bezprzewodowego podłączenia dowolnego aktywnego subwoofera, czyniąc go częścią systemu EQUI.

Muzyka Multi-Room

Z łatwością można zbudować bezprzewodowy system muzyczny multi-room, który brzmi naprawdę świetnie. Wystarczy dodać nowy moduł rozszerzający BluOS NPM-2i do Sound Hub i przesyłać muzykę do nawet 10 głośników z BluOS (obsługiwane jest również AirPlay 2).

Bezprzewodowe stereo Hi-Fi

Chcesz dobrego systemu stereo bez kabli? Zacznij od Sound Hub Compact i dowolnych głośników z rodziny Oberon C by cieszyć się doskonałą jakością streamingu apt-X HD Bluetooth. Jako źródło muzyki można wykorzystać np. odtwarzacz CD.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution