hi-fi

Nordost Odin Gold

news |
niezdefiniowano - Nordost Odin Gold

Nordost wprowadza nową referencyjną serię kabli Odin Gold stworzoną z myślą o najdroższych systemach hi-end na ziemi.

Uczestnicy wystawy Hong Kong High End Audio Visual Show jako pierwsi zobaczą nowości firmy Nordost, należące do najwyższej serii Supreme Reference, Odin Gold. Jeszcze do niedawna wydawało się, że trudno będzie pobić, dotychczas najdroższą, serię Odin 2, a jednak – udało się. Podczas gdy Odin 2 pozostanie w ofercie firmy, to linia Odin Gold stała się teraz flagową.

Odin Gold korzysta z rewolucyjnych rozwiązań opracowanych podczas prac nad serią Odin 2 i poprawia je niemal w każdym aspekcie. Imponujące efekty uzyskano dzięki zastosowaniu złota, jako materiału gwarantującego stabilną przewodność, co ma nieoceniony wpływ na jakość dźwięku.
Nordost Odin Gold
Kable zasilające Odin Gold Power Cords w maksymalny sposób wykorzystują postęp technologiczny w firmie Nordost, innowacyjne techniki wytwarzania oraz rewolucyjne, autorskie materiały. Przewód skonstruowany został z siedmiu złoconych przewodów 14 AWG o ścisłej tolerancji i czystości z 99,999999% miedzi beztlenowej. Opatentowana przez Nordosta technika Dual Mono-Filament tworzy wirtualny dielektryk powietrzny między wytłaczaną izolacją FEP i każdym przewodnikiem z osobna. Opracowana przez Nordosta technika pozłacania TSC została zastosowana zarówno w ekranie, jak i w specjalnie zaprojektowanych w 100% ekranowanych wtykach HOLO:PLUG. Kable zasilające Odin Gold są dostępne z pozłacanymi wtykami HOLO:PLUG, USA (Nema), UE (Schuko), AUS lub GB oraz z HOLO:PLUG IEC-C15 lub IEC-C19.
Cena detaliczna kabla wynosi 34.999,99 dolarów za długość 1,25 metra; dodatkowa długość 1,25 metra to koszt 9.500 dolarów.
Nordost Odin Gold
Przewody Odin Gold Analog Interconnects składają się z dziesięciu pozłacanych przewodników z miedzi OFC 99,999999%, 23 AWG, z opatentowaną techniką Dual Mono-Filament oraz opracowaną przez Nordosta techniką złoconego ekranowania TSC i złoconymi wtykami HOLO:PLUG. Wtyki te, zarówno w wersji RCA, jak i XLR, dają kablom Odin Gold niesamowitą przewagę nad konkurencją. Warto zauważyć, że wtyki RCA HOLO:PLUG o niskiej masie oferują wyjątkowy projekt z podwójnym pierścieniem, który tworzy "asymetrycznie zbalansowany" kabel. Złocone styki obecne są również we wtykach XLR, redukując wibracje i prądy wirowe.
Cena detaliczna interkonektów analogowych Odin Gold wynosi 34.999,99 dolarów za 0,6 metrową parę; każde dodatkowe 0,5 m to wydatek 5.000 dolarów.
Nordost Odin Gold
W interkonekcie Odin Gold Tonearm Cable+ przyjrzano się na nowo każdemu elementowi konstrukcji tego typu łącza, od projektu, przez materiały i techniki do konstrukcji – ulepszono nawet kabel masy, który pozostaje nierozwiązaną zagadką dla większości producentów. W jego konstrukcji warto zwrócić uwagę na cztery złocone przewody solid-core ze złoconej miedzi OFC 23 AWG 99,999999% z opatentowanym opracowaniem Dual Mono-Filament. Przewodniki są indywidualnie ekranowane przy pomocy unikatowej dla Nordosta techniki złoconego ekranu TSC, dającego 100% pokrycie i ochronę przed zewnętrznymi zakłóceniami (takimi jak RFI i EFI).
Odin Gold Tonearm Cable+ wykorzystuje układ masy z dwoma końcówkami. Po pierwsze, we flagowym kablu Nordosta izolowana masa prowadzona jest przez cały kabel – podłączana jest ona do obudowy przedwzmacniacza, dając pewne, niskoszumne połączenie między dwoma komponentami. Drugie łącze gwarantuje, że złoty kabel jest w stanie spełnić wymagania każdego dowolnego systemu audio. Każdy interkonekt gramofonowy Odin Gold Tonearm Cable+ będzie wyposażony w dwa, odpinane, złocone przewody masy z techniką Dual Mono-Filament i złoconym ekranowaniem TSC. W razie potrzeby przewody masy można połączyć z ekranem kabla, całkowicie eliminując szumy, które mogłyby przedostać się do sygnału. Odin Gold Tonearm Cable+ zakończony jest dopasowanymi do tego projektu, złoconym wtykami HOLO:PLUG o niskiej masie, w tym 90º DIN, RCA i XLR.
Cena detaliczna za 1,25 m odcinek wynosi 21.999,99 dolarów; każdy dodatkowy metr kosztuje 6.000 dolarów.
Nordost Odin Gold
Kabel głośnikowy Odin Gold Loudspeaker Cables bazuje na 28 złoconych przewodach solid-core z 99,999999% miedzi OFC, 20 AWG. Każdy przewodnik korzysta z techniki Dual Mono-Filament i jest umieszczony w wytłaczanym dielektryku FEP o wysokiej czystości. W odróżnieniu od poprzednich kabli głośnikowych Nordosta, w serii Odin Gold zastosowano innowacyjny, wielopoziomowy proces podłączania wtyków, który w kilku krokach ułatwia przejście między kablem i końcówkami. W procesie tym zminimalizowano punkty połączeń, używając kabli 14 AWG 99,999999% OFC na każdym końcu. Poprzez zmniejszenie liczby przewodników bez zmniejszania impedancji Nordost wyeliminował efekt "zatykania się" przesyłu, a jednocześnie przygotował precyzyjne i dokładnie wyliczone punkty połączenia, zmniejszając też impedancję przejścia, największy problem większości producentów. To rewolucyjne rozwiązanie umożliwia perfekcyjne przejście elektryczne i mechaniczne pomiędzy przewodnikiem i wtykiem.
Kabel głośnikowy Odin Gold Loudspeaker Cables może być zakończony złoconymi wtykami widełkowymi HOLO:PLUG lub bananami Z-plug. Cena detaliczna wynosi 54.999,99 za odcinek 1,5 m; każde dodatkowe pół metra kosztuje 8.000 dolarów.
Zwory głośnikowe Odin Gold Bi-Wire Jumpers bazują na konstrukcji kabli głośnikowych Odin Gold Loudspeaker Cable, dzięki czemu będą ich idealnym dopełnieniem w kolumnach z zaciskami bi-wire. Zastosowanie zwór Odin Gold w twoim systemie pozwoli nie tylko na uzyskanie wszystkich zalet topowych technologii Nordosta i poprawę dźwięku kolumn, ale zapewnia spójność dźwięku w całym systemie.
Cena detaliczna Odin Gold Bi-Wire Jumpers wynosi 13.999,99 dolarów za zestaw 0,33 m.
Źródło: informacja prasowa Audio Center