s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Produkty Oyayde w Q21

news |
niezdefiniowano - Produkty Oyayde w Q21

W ofercie salonu Q21 pojawiły się produkty firmy Oyayde, które słyną z rygorystycznego przestrzegania reżimu produkcji oraz wyśrubowanej kontroli jakości.

Oyaide na początku swego istnienia, czyli w 1952 roku, był zwyczajnym sklepem audio w tokijskiej dzielnicy Akihabara znanej z handlu elektroniką. Będąc własnością pana Kazuji Oyaide specjalizował się w sprzedaży kabli elektrycznych. Na wyraźną prośbę klientów produkty stricte audiofilskie zaczęły pojawiać się na początku lat 80. Pierwszymi tego typu produktami Oyaide była listwa połączeniowa OCB-1 i przewód głośnikowy OR-800 zbudowany z miedzi OFC typu Litz o strukturze "Star-Quad", czyli z czterech wiązek rozmieszczonych na planie krzyża.

Przewody Oyaide są na tak zaawansowanym poziomie dopracowywania, że ich produkcja trwa lata. Weźmy pod lupę jeden model. W 2008 swój debiut miał bardzo ciekawy srebrny interkonekt AR-910, zakończony srebrnymi wtykami XLR. Wersja RCA, o oznaczeniu AZ-910 pojawiła się w roku 2011. Pierwsza ciekawostka jest taka, że polskie recenzje tego przewodu (jako jedne z niewielu Oyaide), możemy znaleźć w sieci. Przewód ten (w 3 wariantach długości) jest cały czas dostępny w sprzedaży. Ciekawą polską recenzję posiada też przewód sieciowy z rodziny Tunami - model GPX (obecnie w wersji drugiej). Najciekawsze jednak jest to, że cały czas dostępny jest zaprezentowany po raz pierwszy w 1975 roku - przewód głośnikowy OR-800. Jest to oczywiście kolejna jego ewolucja, ale sama zasada budowy, jak i jedwab jako materiał izolacyjny – pozostały niezmienione.
Jednym z najbardziej wyróżnianych i nagradzanych na arenie międzynarodowej, jest model Terzo RR (RCA), plasujący się po środku firmowego cennika. Obecnie dostępny w sprzedaży, w wersji drugiej. Posiada także zbalansowanego brata - Terzo XX (XLR).
W ofercie Oyayde jest około 50 produktów; od przewodów głośnikowych, przez interkonekty analogowe i cyfrowe, aż po przewody i listwy zasilające. Od niedawna przewody Oyaide są dostępne w Salonie Q21, Zakupy online pod linkiem - https://www.q21.pl/manufacturer/oyaide
Źródło: informacja prasowa Q21