kino domowe

SKYPE W TELEWIZORACH SAMSUNGA

news |

Ten rok będzie przełomowy z punktu widzenia wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami – 3D TV, 3D Blu-ray, OLED.

Ten rok będzie przełomowy z punktu widzenia wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami – 3D TV, 3D Blu-ray, OLED. Nastąpi też prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o wykorzystanie internetu w konsumenckiej elektronice, która będzie wydawała się pochodzić prosto z filmów science-fiction. A same telewizory staną się inteligentniejsze niż przeciętny parkingowy. Żyjemy w naprawdę interesujących czasach!
Do numeru marcowego naszego miesięcznika przygotowaliśmy obszerny artykuł będący swoistym przeglądem najnowszych trendów, modeli telewizorów i odtwarzaczy BD nowej generacji. Jednak już w trakcie powstawania tego opracowania musieliśmy na bieżąco uzupełniać go o wszelkie nowości, którymi byliśmy dosłownie bombardowani każdego dnia. Uznaliśmy, że trzeba wreszcie go skończyć i skierować do druku, a ewentualne uzupełnienia o nowości z ostatniej chwili postanowiliśmy zamieszczać na stronie internetowej. Zatem artykuł trafił już do druku (gorąco zachęcamy do jego lektury w numerze marcowym), a tymczasem pojawiają się nowe ekscytujące informacje. Otóż firmy Samsung i Skype zapowiedziały, że modele telewizorów HD Samsung LED Serii 7000 i 8000 będą posiadały wbudowane oprogramowanie Skype™*, pozwalające użytkownikom Skype na wykonywanie połączeń wideo i głosowych za pośrednictwem telewizora. Przypomnijmy, że wcześniej zrobiły to już firmy LG i Panasonic – o czym możecie przeczytać we wspomnianym wcześniej artykule.
Samsung w pierwszej kolejności dostarczanie telewizorów z oprogramowaniem Skype na rynek koreański, a w pierwszej połowie 2010 r. trafią one do innych krajów.
„Nasi klienci chcą, aby ich telewizory były wszechstronnymi centrami rozrywki i komunikacji, dostarczanej w najwyższej jakości” – powiedział Kyungshik Lee, Vice President of Visual Display w Samsung Electronics– „Włączenie Skype do programów dostępnych w naszych telewizorach jest idealną odpowiedzią na te oczekiwania. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że klienci Samsunga będą teraz mogli korzystać z możliwości komunikacji głosowej i wideo, którymi cieszą się setki milionów użytkowników Skype z całego świata”.
Wprowadzenie telewizorów Samsung z wbudowanym oprogramowaniem Skype jest dowodem zaangażowania firmy Skype w działania prowadzące do sytuacji, aby możliwości wykonywania połączeń głosowych i wideo za pomocą tego programu były dostępne we wszystkich możliwych rodzajach urządzeń podłączonych do Internetu. Telewizory ze Skype zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów International Consumer Electronics Show w styczniu 2010 roku.
Telewizory Samsung LED serii 7000 i 8000 posiadają darmowe oprogramowanie Samsung Internet@TV, które pozwala na wybór treści online. Klienci, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową FREETALK® (http://www.skype.com/store) wraz z zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej jakości. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype SILK, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki wykorzystaniu pasma super wideband.
Używając pilota, klienci będą mogli tworzyć darmowe konta Skype, logować się do istniejących kont i nawigować za pomocą prostego interfejsu Skype. Rozmowy wideo wykonywane przez Skype będą darmowe, podobnie jak rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Skype. Używanie Skype by połączyć się z tradycyjnymi telefonami będzie kosztować grosze.
„Użytkownicy Skype w coraz większym stopniu pragną mieć możliwość komunikowania się z dala od komputera, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą rozmowy wideo” – powiedział Jonathan Christensen, General Manager of Platform z firmy Skype. – „Dzięki naszej współpracy z Samsungiem, Skype umożliwia coraz większej liczbie rodzin i przyjaciół korzystać z połączeń wideo i głosowych.”