hi-fi

Dan Clark Audio Aeon 2 Noire

news |
niezdefiniowano - Dan Clark Audio Aeon 2 Noire

Słuchawki planarne strojone dla maksymalnej przyjemności z odsłuchów, udoskonalone zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Dan Clark Audio Aeon2 podniosły poprzeczkę jeszcze wyżej, dopracowując konstrukcję zarówno pod względem sonicznym, jak i użytkowym. Wydawać by się mogło, że najnowsza, czarna edycja Aeon2 Noire to tylko lifting wizualny. Nic bardziej mylnego. Aeon2 Noire to zupełnie nową odsłona linii produktów Aeon.

Aeon 2 Noire to zdecydowanie coś więcej niż drobny lifting. To przede wszystkim nowe, inne niż w klasycznej wersji strojenie. Nowy model jest zestrojony zgodnie według krzywej Harmana. Wykres ten został wyznaczony przez Seana Olive po to, aby zobrazować brzmienie referencyjne, takie które podoba się największej ilości ludzi. Krzywa Harmana powstawała na podstawie wieloletnich badań i pomiarów, aby finalnie być najdoskonalszą formułą matematyczną gwarantującą przyjemność ze słuchania.
Dan Clark Audio Aeon 2 Noire
Efektem takiego strojenia jest poprawienie prezentacji basu, zachowanie aksamitnego brzmienia średnicy, które jest znakiem firmowym słuchawek Dan Clark Audio, oraz jeszcze bardziej błyszczące wysokie tony. Delikatny tuning słuchawek zaowocował również zwiększeniem dynamiki i rozdzielczości dźwięku, oraz odsunął odrobinę dźwięki od słuchacza, dając w efekcie wybitnie przestrzenne brzmienie w ogóle nie pasujące do stereotypowego brzmienia słuchawek zamkniętych.
Dan Clark Audio Aeon 2 Noire
Dan Clark wypuszczając model Aeon 2 Noire odpowiedział również na prośby klientów dając im również nowe, jeszcze wygodniejsze pady z perforacją, oraz klasyczny, elegancki, czarny lakier obudowy.
Wielu użytkowników podróżuje ze słuchawkami w celach biznesowych, czy też na spotkania miłośników sprzętu. Słuchawki Mr Speakers zawsze są wyposażone w podróżne etui, ale producent czuł pewien niedosyt i postawił w modelu Aeon 2 pójść o krok dalej. Na potrzeby mobilności zespół inżynierów opracował zupełnie nową konstrukcję pałąka, umożliwiającą składanie słuchawek i zmniejszenie o połowę rozmiarów słuchawek i etui, tak aby zmieściły się w bagażu podręcznym. Doświadczony zespół inżynierów zadbał o trwałość takiego rozwiązania, oraz o to, aby mobilność nie stanowiła kompromisu dla jakości dźwięku.
Dan Clark Audio Aeon 2 Noire
Nowy pałąk z wykorzystaniem promowanego przez producenta wzornictwa "Industrial Design" zapewnia kompaktowe wymiary i ciekawy system składania, a przy tym oferuje bardzo dobry docisk muszli do ucha, oraz zachowanie wysokiego komfortu użytkowania. Pokrowiec posiada dedykowane miejsce na przewód aby maksymalnie wykorzystać jego pojemność. Większość osób podróżuje z konstrukcjami zamkniętymi ale technologia została użyta zarówno w modelu otwartym, jak i zamkniętym.
Dan Clark Audio Aeon 2 Noire
Od momentu wprowadzenia w 2017 roku, model Aeon oferuje stosunek ceny do możliwości powyżej standardów branżowych. Pod wieloma względami realizuje on podstawową misję Dan Clark Audio, czyli zaoferować jak największą wydajność słuchawek z wykorzystaniem zawansowanych technologii, nowoczesnych materiałów i designu, w cenach niższych od konkurencyjnych produktów. Dzięki temu mogą one cieszyć szersze grono odbiorców.

Specyfikacja Dan Clark Audio Aeon 2 Noire:

  • Skuteczność: 92dB / mW (zamknięte), 94dB (otwarte)
  • Waga (bez kabla): 340g (zamknięte), 321g (otwarte)
  • Odłączany 2-metrowy podwójny kabel premium z zakończeniem 3,5 mm i 1/4"
  • Impedancja: 13 omów

Cena detaliczna modelu na rynku polskim to 3.999 złotych. Słuchawki można kupić i przetestować w specjalistycznej sieci sklepów MP3Store oraz HiFiPRO lub w dowolnym innym sklepie audio, który zechce wprowadzić je do oferty.
Źródło: informacja prasowa MIP