hi-fi

iFi Audio ZEN Stream w Q21

news |
niezdefiniowano - iFi Audio ZEN Stream w Q21

Sieciowy odtwarzacz audio/streamer iFi Audio Zen Stream do przesyłania muzyki wysokiej rozdzielczości już dostępny w salonie Q21.

Zen Stream to niedrogi, elastyczny i open source'owy transporter audio Wi-Fi dla miłośników muzyki, którzy dbają o jakość dźwięku. Kompatybilny z Tidal, Spotify, Qobuz, YoutubeMusic, współpracuje zarówno z Android jak i Apple. ZEN Stream to idealne, łatwe w użyciu rozwiązanie dla początkujących, pozwalające uzyskać wysokiej jakości, przystępny cenowo system, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom użytkowników, dzięki cechom takim jak:
  • Open source - można go używać z dowolną platformą lub aplikacją.
  • Profuture - dodatkowe funkcje można dodać za pośrednictwem aktualizacji OTA (Over-the-Air). Pracuje jako NAA (Network Audio Adapter) w połączeniu z HQPlayer sygnalist's software.
  • Roon Tested - ZEN Stream jest kompatybilny z oprogramowaniem Roon.
  • Zaprojektowany od podstaw z myślą o przesyłaniu strumieniowym, wysokiej jakości dźwięku, dzięki czemu pozwala skierować bezpośrednio do podłączonego przetwornika cyfrowo-analogowego, pakiety danych audio, odebrane przez Wi-Fi lub Ethernet z routera.
  • Dodatkowo dzięki trybom indywidualnym istnieje możliwość ustawień dedykowanych do określonych trybów pracy (AIQ, ROON, TIDAL, NAA i DLNA), aby zapewnić możliwie optymalną wydajność.

Posiada również tryb "wszystko w jednym" –idealny dla rozpoczynających swoją przygodę ze streaming'iem, będzie on współpracował ze wszystkimi platformami, formatami audio i urządzeniami.

Pod charakterystycznym dla produktów z serii ZEN, ciemnoszarym aluminiowym profilem, kryje się czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex i dwuzakresowe Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz z obsługą 802.11a/b/g/n/ac). Oznacza to, że pliki PCM i DSD256 do 32-bitów/384 kHz mogą być odtwarzane przez Wi-Fi lub Ethernet. Z przodu urządzenia znajdują się tylko dwa przyciski: włącznik zasilania i przycisk "hotspot" służący do połączenia z siecią Wi-Fi. Z tyłu, obok anteny Wi-Fi, znajduje się wysokiej jakości port Gigabit Ethernet, wejście USB-A (dające opcję odtwarzania muzyki z dysku twardego i urządzeń pamięci masowej SSD) oraz port USB-C do aktualizacji oprogramowania (alternatywa dla aktualizacji OTA przez Wi-Fi). Dwa wyjścia cyfrowe – asynchroniczne USB i koncentryczne S/PDIF – umożliwiają podłączenie zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego lub wzmacniacza z wejściami cyfrowymi. Oba te wyjścia są regulowane przez precyzyjny obwód zegara GMT (Global Master Timing) iFi w celu wyeliminowania jittera z sygnału cyfrowego.
Podsumowując, to świetny przekaźnik, dzięki któremu możesz przesyłać dźwięk strumieniowo bezpośrednio z aplikacji Spotify i Tidal oraz za pomocą Spotify Connect i Tidal Connect. ZEN Stream jest kompatybilny z Roon, DLNA i NAA. Dzięki zintegrowanej funkcjonalności AirPlay, audio można łatwo przesyłać strumieniowo z urządzeń Apple. Bardzo dobra funkcjonalność w rozsądnej cenie. Idealnym partnerem strumieniowym dla ZEN Stream - do urządzenia - https://www.q21.pl/ifi-audio-zen-stream.html będzie ZEN DAC v2 - https://www.q21.pl/ifi-audio-zen-dac-v2.html
Źródło: informacja prasowa Q21