s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

SVS 3000 Micro

news |
niezdefiniowano - SVS 3000 Micro

Nowy subwoofer o rozmiarze mikro oferuje niespotykaną wydajność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom znanym z referencyjnych subwooferów SVS 16-Ultra.

SVS, znany producent głośników, subwooferów, bezprzewodowego audio oraz akcesoriów, zaprezentował nowy subwoofer 3000 Micro o zadziwiająco kompaktowej 10-calowej obudowie. Niczym magiczna sztuczka, 3000 Micro osiąga to, czego nigdy wcześniej nie osiągnął żaden mikrosubwoofer, oferując miłośnikom muzyki i filmów zapierający dech w piersiach bas, który z łatwością i precyzją wypełni nasze pomieszczenie.

Zaprojektowanie subwoofera zdolnego do zapewnienia dźwięku przy najniższych częstotliwościach, przy jednoczesnym zachowaniu efektywnego zarządzania ciepłem i energią w obudowie rozmiarów mikro, zawsze było wyzwaniem. Producenci borykali się z problemem słabej mocy, zniekształceniami, rozczarowującym doświadczeniem użytkownika i niekontrolowanym ruchem obudowy. Mikrosubwoofery są wręcz znane z tego, że "tańczą" po całym pomieszczeniu.
SVS 3000 Micro
W modelu 3000 Micro zastwosowano szereg imponujących innowacji, począwszy od jednostek napędowych; w pełni aktywne, podwójne, przeciwległe 8-calowe przetworniki SVS, które uwalniają potężny i precyzyjnie kontrolowany bas. Skierowanie ich w przeciwnych kierunkach pozwala na skuteczne niwelowanie energii mechanicznej przekazywanej do obudowy. Tworzy to dźwiękowo obojętną obudowę i rozwiązuje odwieczny problem mikrosubwooferów – "wędrowania" po pomieszczeniu.
Aktywne podwójne przetworniki połączone są równolegle z pojedynczym wzmacniaczem mocy. Oba przetworniki otrzymują dokładnie taką samą ilość prądu, zapewniając precyzyjny, dokładny bas bez zniekształceń. Progresywne odwrócone obramowanie pozwala na maksymalne wychylenie. Ma też kluczowe znaczenie dla przemieszczania ogromnych ilości powietrza i generowania poziomów ciśnienia akustycznego, które można poczuć przy najgłębszych częstotliwościach przy tak małej obudowie.
SVS 3000 Micro
Przetworniki wymagają oczywiście równie wydajnego wzmacniacza. Inżynierowie SVS zastosowali przełomowe rozwiązania znane z referencyjnych subwooferów SVS 16-Ultra, aby stworzyć wzmacniacz Sledge STA-800D2 z dyskretnym wyjściem MOSFET, który łączy w sobie wydajność wzmacniacza klasy D z możliwością przenoszenia kolosalnych ilości prądu zapewniając imponującą moc 800 W RMS i ponad 2500 W mocy szczytowej przy marginalnych zniekształceniach. Unikalna konstrukcja uwalnia prawie nieograniczoną moc do aktywnych podwójnych przetworników, przy jednoczesnym zachowaniu precyzyjnej kontroli. 3000 Micro bez trudu radzi sobie z basem, zawsze zachowując odpowiednią charakterystykę częstotliwościową.
Ogromną moc wzmacniacza Sledge wykorzystuje procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz z 56-bitowym filtrowaniem, jest to najbardziej wyrafinowany procesor DSP zastosowany w domowym subwooferze. Jego moc obliczeniowa zapewnia nieskazitelne brzmienie dzięki zaawansowanemu dostrojeniu do pomieszczenia, optymalizacji pasma przenoszenia, ustawieniom parametrów DSP itp. Taki poziom mocy obliczeniowej jest wyjątkiem w tym zakresie cenowym i odgrywa kluczową rolę w maksymalizacji rzeczywistego potencjału subwoofera 3000 Micro.
SVS 3000 Micro
Dostępna dla 3000 Micro aplikacja na urządzenia Apple, Android i Amazon, pozwala na wygodne sterowanie i zmianę ustawień użytkownika. Aplikacja SVS to najwygodniejszy sposób kontrolowania głośności, uzyskiwania dostępu do wielu funkcji DSP i ustawień użytkownika do szybkiego dostrojenia dla muzyki, filmów, gier i innych. Nie ruszając się z fotela można dostosować m.in. częstotliwości zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzację i wzmocnienie.
Aplikacja SVS umożliwia również nadanie nazwy dla subwoofera i pozwala na ustawienia własne użytkownika dla łatwego przełączania pomiędzy trybami odsłuchu. Użytkownik może wybrać tryb gotowości subwoofera i przywrócić ustawienia fabryczne. Bluetooth umożliwia pełną kontrolę, nawet gdy subwoofer jest poza zasięgiem wzroku, a dwukierunkowy przekaz informacji pozwala na regulację w czasie rzeczywistym zarówno poprzez tylny panel subwoofera, jak i aplikację.
SVS 3000 Micro
Subwoofery zdolne do tak ekstremalnych poziomów wydajności wymagają równie solidnych obudów, dlatego w serii 3000 Micro wykorzystano pogrubione płyty boczne z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia podwójnych przetworników i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna eliminuje wszelkie zabarwienia i rezonans w obudowie, nawet przy odtwarzaniu najgłębszych niskich częstotliwości na poziomach referencyjnych. SVS zrezygnowało ze stosowanego w wielu mikrosubwooferach pasywnego radiatora, ze względu na jego tendencję do generowania nadętego, jednotonowego basu.
Subwoofer SVS 3000 Micro oferuje technologię znaną z flagowych serii 16-Ultra, 4000 i 3000 i 2000 Pro, które otrzymały niemal każdą nagrodę branżową w latach 2017 – 2020 r., w tym nagrodę CES Innovations Award for High Performance Audio i nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera kina domowego przez 4 lata z rzędu.
3000 Micro jest dostępny w cenie 3.999 złotych, w pięknym wykończeniu Piano Gloss Black lub Piano Gloss White. Nowy subwoofer jest już dostępny na stronie svsound.com i w sklepach w całym kraju.

Specyfikacja SVS 3000 Micro:

  • Pasmo przenoszenia: 23-240Hz +/-3 dB
  • Wymiary (W×S×G): 277×297×272 mm

Źródło: informacja prasowa Konsbud Hi-Fi