s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

iFi Audio Zen Blue v2 w Q21

news |
niezdefiniowano - iFi Audio Zen Blue v2 w Q21

Dodaj Bluetooth o wysokiej rozdzielczości do swojego systemu Hi-Fi i przesyłaj muzykę w najnowszych formatach.

ZEN Blue V2 od razu zachwyca solidną aluminiową obudową, niezwykłą w tak niskiej cenie. Ale to, co naprawdę go wyróżnia, to obwody wewnętrzne - iFi dołożyło wszelkich starań, aby jakość dźwięku przez Bluetooth była najlepsza, jaką może być, zarówno dzięki wyjściom analogowym, jak i cyfrowym. 

ZEN Blue V2 ma ulepszony chip Bluetooth i antenę, które zwiększają zasięg i stabilność, a także nowy zegar o niskim jitterze, który zapewnia lepszą wydajność. Sposób, w jaki jest zaimplementowany Bluetooth - jakość przetwarzania sygnału i obwodów, które go otaczają - ma duży wpływ na wydajność. Nie każdy dźwięk Bluetooth brzmi tak samo, dlatego w iFi konstruują produkty tak, aby uzyskać najlepszą możliwą wydajność z każdego źródła dźwięku - w tym przesyłanie strumieniowe Bluetooth.
Obsługiwane są wszystkie najnowsze 24-bitowe formaty audio Bluetooth, w tym Qualcomm aptX Adaptive i aptX HD, Sony LDAC i Huawei HWA. Inne kodeki obejmują zwykłe aptX i aptX Low Latency, AAC (ulubiony format urządzeń Apple iOS) i SBC ("zwykły waniliowy" kodek Bluetooth). Oznacza to, że każde możliwe urządzenie źródłowe jest obsługiwane w najwyższej rozdzielczości audio, na jaką pozwala jego specyfikacja Bluetooth. Przyszłe kodeki mogą być dodawane "bezprzewodowo" poprzez aktualizacje oprogramowania układowego. 
iFi Audio Zen Blue v2 w Q21
Dioda LED na środku przedniego panelu odtwarzacza ZEN Blue zmienia kolor, aby zidentyfikować odbierany kodek Bluetooth. Kolejna dioda po prawej stronie wskazuje częstotliwość próbkowania: niebieska dla 44/48 kHz i biała dla 88/96 kHz.
ZEN Blue V2 "pamięta" do ośmiu sparowanych urządzeń źródłowych Bluetooth, ułatwiając przełączanie się z jednego urządzenia na drugie, z imponującym zasięgiem odbioru dzięki najnowszej specyfikacji Bluetooth 5. Stopień DAC obsługuje częstotliwości próbkowania znacznie przekraczające maksymalne zapewniane przez obecne formaty Bluetooth hi-res - 24-bitowe kodeki, aptX Adaptive i aptX HD obsługujące do 48 kHz, podczas gdy LDAC i HWA osiągają 96 kHz.
Ponadto, w przypadku Zen Blue V2 ulepszony został obwód zegara Global Master Timing (GMT), aby zapewnić jeszcze płynniejszy odsłuch.
Pierwsza dostawa iFi Audio Zen Blue v2 do salonu Q21 jest zaplanowana na czerwiec 2021 roku. Link do produktu w sklepie Q21 - https://www.q21.pl/ifi-audio-zen-blue-v2.html
Źródło: informacja prasowa Salon Q21