s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII

news |
niezdefiniowano - Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII

Rotel zaprezentował nowe, ulepszone wersje MKII swoich dwóch wielokrotnie nagradzanych przedwzmacniaczy stereo: RC-1590MKII i RC-1572MKII.

Nowe przedwzmacniacze Rotela wykorzystują szereg udoskonaleń w zakresie akustyki i wydajności, przy czym każdy obwód akustyczny został poddany krytycznej analizie i znacząco ulepszony dzięki zaimplementowaniu technologii opracowanych z myślą o utytułowanej serii Michi. Łącznie w obu modelach projektanci wprowadzili ponad 75 zmian w kluczowych komponentach, zapewniając wyjątkowy poziom wydajności, opierając się na 60-letniej historii Rotela w zakresie projektowania i produkowania wysokiej klasy urządzeń audio.

Na wspomniane kluczowe zmiany w komponentach składają się nowe kondensatory sprzęgające zlokalizowane bezpośrednio w torze sygnałowym audio, co ma zapewnić lepszą charakterystykę częstotliwościową w obwodach przetwornika c/a. Kondensatory filtrujące w układzie zasilania DAC-a, obwód regulacji głośności i obwody zbalansowane XLR również czerpią korzyści z ulepszonych elementów audiofilskiej klasy – rezystora i kondensatora – izolując niezależne zasilacze DC, co przekłada się na niższy poziom szumów.
Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII
Ulepszone modele wyposażone są w zbalansowane wejścia i wyjścia XLR, przedwzmacniacz gramofonowy MM, wejścia dla źródeł analogowych i cyfrowych, a także łączność bezprzewodową Bluetooth z aptX i AAC. Ponadto projektanci sięgnęli po wysokiej klasy przetwornik DAC Texas Instruments (32 bity/384 kHz). Urządzenia wspierają formaty MQA oraz MQA Studio poprzez wejście PC-USB i mają certyfikat Roon Tested.
Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII
O wyborze 32-bitowego przetwornika c/a Texas Instruments, który jest jednym z przykładów zmian komponentów, zadecydowała m.in. jego udoskonalona detaliczność i precyzyjniejsza jakość tonalna podczas odwzorowywania dźwięku. Wprowadzone zmiany zapewniają potężniejszą i bardziej wciągającą scenę dźwiękową, pozwalając słuchaczowi zanurzyć się w prawdziwym, autentycznym wydarzeniu. Aby ułatwić obsługę urządzeń, każde z nich dostarczane jest wraz z pilotem zdalnego sterowania i wyposażone w wyświetlacz na przedniej ściance. W optymalizowaniu personalnych ustawień pomagają automatyczna kontrola mocy, wykrywanie sygnału, możliwość ustawienia stałego poziomu głośności oraz regulacja barwy dźwięku. Z kolei RS232 i IP umożliwiają prostą integrację systemu sterowania i aktualizacje oprogramowania.
Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII

Rotel RC-1590MKII

Rotel RC-1590MKII jest referencyjnym przedwzmacniaczem, który z wrodzoną ekspresją odwzorowuje dźwięk z cyfrowych i analogowych źródeł, roztaczając przed słuchaczem szeroką, otwartą scenę dźwiękową i dostarczając niezwykle czyste brzmienie. Serce RC-1590MKII zaczyna się od układu zasilania wykorzystującego dwa opracowane przez Rotela transformatory toroidalne. Transformatory są fizycznie i elektrycznie odizolowane, dostarczając analogowym i cyfrowym sekcjom napięcie zasilające dla wszystkich krytycznych obwodów poprzez foliowe kondensatory low ESR, eliminując niepożądane zniekształcenia i gwarantując ekstremalnie niski poziom szumu. Podwójne złącza wyjściowe RCA oraz XLR zapewniają niesamowitą elastyczność, wliczając instalacje bi-amp. Ponadto urządzenie wyposażone jest w wyjście dla subwoofera.
Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII

Rotel RC-1572MKII

Przystępny cenowo high-end zaczyna się od przedwzmacniacza Rotel RC-1572MKII. Wprowadzone liczne ulepszenia i udoskonalenia wynoszą dźwięk ze wszystkich popularnych źródeł analogowych i cyfrowych na jeszcze wyższy poziom, co przekłada się na niesamowitą klarowność i naturalność sceny dźwiękowej. Precyzyjna inżynieria RC-1572MKII zaczyna się od ultra-niskoszumowego układu zasilania Rotela, na który składa się m.in. duży, produkowany przez Rotela transformator toroidalny. Konstrukcja transformatora minimalizuje pole rozproszenia magnetycznego, a sam element zasila szereg kondensatorów foliowych low ESR, aby dostarczyć stabilny prąd do wszystkich wrażliwych układów przy zredukowanych zniekształceniach oraz ultra-niskim poziomie szumu.
Rotel RC-1572MKII i RC-1590MKII
Nowe modele MKII dostępne są w wersjach kolorystycznych srebrnej i czarnej. Urządzenia trafią do sprzedaży w lipcu br., a ich poglądowe ceny detaliczne wyniosą: RC-1590MKII – 8.499 złotych, RC-1572MKII – 5.799 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan