hi-fi

Bowers & Wilkins PI5 i PI7

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins PI5 i PI7

Słuchawki stworzone przez ten sam zespół, który opracował kolumny B&W z serii 800 Diamond. Są prawdziwie bezprzewodowe i niesamowite dźwiękowo.

Słuchawki douszne True Wireless (TWS) cieszą się rosnącą popularnością, ale większość obecnie dostępnych konstrukcji jest w istocie kompromisem, który jakość dźwięku przeciwstawia bezprzewodowej wygodzie. Bowers & Wilkins od zawsze uważał, że problem ten musi zostać rozwiązany, zanim swoją ofertę wzbogaci o autorskie słuchawki TWS.

Teraz, po długim okresie rozwoju, Bowers & Wilkins z dumą prezentuje dwa nowe modele, które wprowadzają słynną jakość dźwięku, True Sound, do klasy słuchawek dousznych True Wireless. Obie nowości, zarówno PI7, jak i PI5, oferują brzmienie, którego miłośnicy muzyki oczekują od produktów Bowers & Wilkins. Całości dopełniają szeroka gama inteligentnych i użytecznych funkcji, wyjątkowa jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych i piękne, luksusowe wzornictwo.

Bowers & Wilkins PI7

PI7 jest flagową konstrukcją. Model ten obsługuje bezprzewodową transmisję Qualcomm aptX Adaptive z kompatybilnych urządzeń mobilnych, umożliwiając przesyłanie muzyki high-res z odpowiednich serwisów strumieniowych, takich jak Qobuz. PI7 wspiera obsługę high-res audio dzięki bezprzewodowej transmisji 48 kHz/24 bity pomiędzy obiema słuchawkami. Te dwie technologie razem czynią PI7 jednymi z nielicznych słuchawek True Wireless, które dostarczają dźwięk w wysokiej rozdzielczości od źródła muzyki aż do uszu użytkownika.
Bowers & Wilkins PI5 i PI7
Chociaż obudowy słuchawek PI7 są wystarczająco kompaktowe, aby komfortowo mieściły się w uszach, to swoim potencjałem słuchawki bardzo mocno zbliżają się do możliwości zarezerwowanych dla zaawansowanych konwencjonalnych głośników. PI7 wyposażone są w autorskie przetworniki Bowers & Wilkins o średnicy 9,2 mm, wspierane przez wysokotonowe przetworniki "balanced armature", przy czym każdy z czterech głośników systemu (dwa w każdej słuchawce) jest aktywnie zasilany przez własny wzmacniacz. Konfiguracja ta zapewnia wybitną kontrolę, doskonałą dynamikę i głęboki, precyzyjny bas.
Bowers & Wilkins PI5 i PI7
PI7 wykorzystują również układ adaptacyjnej redukcji hałasu (Adaptive Noise Cancellation), który automatycznie monitoruje, analizuje i dostosowuje się do otoczenia, aby zapewnić najlepsze możliwe wrażenia audio. System ANC połączony jest z sześcioma mikrofonami – trzema w każdej słuchawce – co pozwala zapewnić krystalicznie czysty dźwięk podczas rozmów telefonicznych.

Bowers & Wilkins PI5

Do PI7 dołączają nowe PI5, które wykorzystują technologię TWS+, gwarantującą stabilną, wysokiej jakości synchronizację słuchawka-słuchawka, i wyposażone są w pojedyncze 9,2-milimetrowe przetworniki Bowers & Wilkins w każdej słuchawce. PI5 dostarczają dźwięk w jakości CD dzięki wykorzystaniu łączności bezprzewodowej Bluetooth aptX do odtwarzania muzyki z mobilnych urządzeń obsługujących ten kodek. PI5 udostępniają również tryb "przepuszczający" dźwięki otoczenia, a dzięki dwóm wbudowanym mikrofonom umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy zachowaniu wysokiej jakości dźwięku.
Bowers & Wilkins PI5 i PI7
Oprócz wyjątkowej jakości dźwięku muzyki i rozmów telefonicznych PI5 oferują ponad 24 godziny pracy bez dostępu do gniazdka elektrycznego, dzięki czemu można korzystać z nich przez cały dzień. Całości dopełnia zaawansowany układ aktywnej redukcji hałasu, umożliwiający łatwą adaptację do środowiska odsłuchowego, niezależnie od tego, czy użytkownik słucha muzyki w domu czy przy ruchliwej ulicy. Dołączone etui z funkcją szybkiego ładowania zapewnia do dwóch godzin pracy na baterii po zaledwie 15-minutowym ładowaniu.

Funkcje smart

PI5 i PI7 można skonfigurować za pomocą aplikacji towarzyszącej Bowers & Wilkins i obydwa modele wykorzystują prosty interfejs użytkownika oparty na jednym przycisku – pojedynczy przycisk pojemnościowy, który w prosty sposób może sterować wieloma funkcjami – w połączeniu z głosową obsługą poprzez Siri lub asystenta Google, w zależności od podłączonego urządzenia.
Bowers & Wilkins PI5 i PI7
Każdy z dwóch nowych modeli słuchawek pozwala podłączać wiele urządzeń źródłowych, umożliwiając użytkownikowi łatwe i wygodne ponowne połączenie z każdym źródłem, np. przy szybkim przełączaniu z odsłuchu muzyki na telefonie na połączenie konferencyjne w laptopie.
Oba modele oferują wygodę bezprzewodowego ładowania zgodnego z szeroką gamą odpowiednich akcesoriów. Z kolei dołączane do słuchawek etui z funkcją ładowania pozwalają doładowywać akumulatory słuchawek. W PI5 zapas energii wystarcza na 4,5 godziny pracy, a w PI7 na cztery godziny. Etui umożliwiają cztery pełne doładowania słuchawek, dzięki czemu można cieszyć się muzyczną rozrywką nawet podczas długich podróży.
Bowers & Wilkins PI5 i PI7
Wspominając o etui, PI7 udostępnia naprawdę wyjątkową funkcję, która pomaga uprzyjemnić wielogodzinne podróże. Etui słuchawek można podłączyć do zewnętrznego źródła dźwięku, takiego jak pokładowy system rozrywkowy (za pomocą kabla z wtykiem 3,5 mm lub USB), a następnie bezprzewodowe retransmitowanie dźwięku z tego źródła wprost do słuchawek dousznych, wszystko przy zachowaniu wyśmienitej jakości.
Słuchawki Bowers & Wilkins PI7 oraz PI5 pojawiły się w sprzedaży 21 kwietnia br. Modele są dostępne w kolorach: ciemny grafit i biały. Poglądowe ceny detaliczne obu modeli wynoszą 1.799 zł (PI7) i 1.149 zł (PI5).
Źródło: informacja prasowa Audio Klan