hi-fi

Rotel A14MKII, RA-1572 MKII i RA-1592 MKII

news |
niezdefiniowano - Rotel A14MKII, RA-1572 MKII i RA-1592 MKII

Wersje MKII wzmacniaczy zintegrowanych Rotela wykorzystują technologie marki Michi, dzięki którym oferują wyższą jakość dźwięku.

Rotel zaprezentował udoskonalone pod względem jakości dźwięku i wydajności wersje swoich trzech utytułowanych wzmacniaczy zintegrowanych z serii 14 i 15. Wprowadzone w urządzeniach modyfikacje obejmują innowacyjne zmiany w konstrukcji układów elektronicznych oraz klasy komponentów wykorzystywanych w kluczowych sekcjach obwodów i są odzwierciedleniem rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w cenionej serii Michi. A14MKII, RA-1572 MKII i RA-1592 MKII są dumnymi adresatami wprowadzonych udoskonaleń akustycznych i ulepszeń sonicznych, będących efektem trzech lat pracy inżynierów Michi.

A14 jest flagowym wzmacniaczem zintegrowanym w serii 14 Rotela. Opierając się na odnoszącym sukcesy i utytułowanym A14, nowy Rotel A14MKII wprowadza udoskonalenia w postaci nowego przetwornika cyfrowo-analogowego Texas Instruments wspierającego audio 384kHz/ 32-bity, wspomaganego przez 25 nowych komponentów w filtrach wyjściowych DAC-a. Zmiany objęły również komponenty w układzie zasilania, w którym projektanci sięgnęli po rozwiązania projektowe z modeli Tribute Rotela. Dodatkowe modyfikacje w obwodach toru sygnałowego zapewniają bogatszy i pełniejszy dźwięk z jeszcze realistyczniejszym odwzorowaniem muzyki.
Rotel A14MKII
A14MKII obsługuje wszystkie popularne źródła wejściowe. Użytkownicy mają do dyspozycji Bluetooth aptX i AAC do bezprzewodowego strumieniowania dźwięku, PC-USB do aż 384kHz/ 32-bitów, możliwość dekodowanie i renderowanie plików MQA, złącza analogowe i cyfrowe oraz przedwzmacniacz gramofonowy MM. A14MKII certyfikowany jest także jako urządzenie Roon Tested, zapewniając tym samym najlepsze możliwe wrażenia podczas korzystania z oprogramowania Roon.
Rotel RA-1572 MKII
Rotel RA-1572 MKII został stworzony w oparciu o utytułowany wzmacniacz zintegrowany RA-1572, ale z wykorzystaniem udoskonaleń w krytycznych układach i komponentach elektronicznych. Nowością jest m.in. moduł DAC Texas Instruments 384kHz/ 32-bity wspierający PC-USB 384kHz/ 32-bity PCM oraz renderowanie i dekodowanie MQA. Ponadto projektanci zmienili ponad 33 komponenty w kondensatorach akustycznych, kondensatorach filtrujących i układzie zasilania, czego efektem jest szersza i głębsza scena dźwiękowa, a także wyższa precyzja i lepsze pozycjonowanie dźwięku.
Rotel RA-1572 MKII
Współpracę ze źródłami dźwięku umożliwiają: przedwzmacniacz gramofonowy MM, złącza zbalansowane XLR, koncentryczne, optyczne i RCA, port iPod USB na przedniej ściance oraz łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX i AAC. Połączenie PC-USB w RA-1572 MKII ma certyfikat Roon Tested, co zapewnia bezproblemową współpracę z oprogramowaniem Roon.
Rotel RA-1592 MKII
Rotel RA-1592 MKII udostępnia szereg złączy wejściowych dla źródeł dźwięku, wliczając Bluetooth aptX i AAC do bezprzewodowego strumieniowania muzyki, dekodowanie i renderowanie MQA poprzez PC-USB, audio PCM PC-USB do aż 384 kHz / 32 bitów, przedwzmacniacz gramofonowy MM, złącza analogowe, cyfrowe, zbalansowane XLR, a także USB na przednim panelu dla urządzeń iOS. Jako urządzenie Roon Tested, RA-1592 MKII zapewnia najlepsze wrażenia podczas korzystania z oprogramowania Roon, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni cieszyć się swoją ulubioną muzyką.
Rotel RA-1592 MKII
Wszystkie modele wyposażone są w porty Ethernet i RS232 do integracji z systemami automatyki domowej, zdalne sterowanie, wyświetlacz na przednim panelu, inteligentną kontrolę mocy, tryb Audio-Direct Tone Bypass oraz dwie pary zacisków głośnikowych A-B. Modele MKII dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej.
Rotel RA-1592 MKII
Rotele A14MKII, RA-1572 MKII i RA-1592 MKII pojawią się w sprzedaży pod koniec drugiego kwartału br. Poglądowe ceny detalicznych poszczególnych modeli wyniosą:
  • A14MKII: 6.299 zł
  • RA-1572 MKII: 8.599 zł
  • RA-1592 MKII: 12.199 zł

Źródło: informacja prasowa Audio Klan