s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

filmy

WALENTYNKI W 1080p – TOP 5 FILMÓW BLU-RAY DLA ZAKOCHANYCH

news |

Walentynki mogą, ale wcale nie muszą być świętem komercyjnym. Kto powiedział, że jedynym

Walentynki mogą, ale wcale nie muszą być świętem komercyjnym. Kto powiedział, że jedynym sposobem na świętowanie 14-ego lutego jest kupno tandetnych, różowych serduszek i nabijanie kabzy twórców laurek. HDTVmaniakom polecam butelkę dobrego wina, przygotowaną wspólnie z sympatią kolację, a na deser film w rozdzielczości 1080p. Pytanie jaki?


Casablanca

Tytuł ten pojawił się już w zeszłorocznym zestawieniu HDTVMania dla zakochanych, ale nie szkodzi. To klasyka i jako taka musi być traktowana z szacunkiem. Film dla wielu widzów może być już zbyt wolny, ale znać go trzeba. Szczególnie, że teraz można go obejrzeć w HD. Kultowy film Michaela Curtiza na Blu-ray jest dostępny u nas z polskimi napisami. Jakość filmu została podniesiona do rozdzielczości 1080p. Niestety dźwięk to nadal tylko Dolby Digital 1.0. Pamiętajcie też, że obraz jest czarno biały, więc nie będzie salwy kolorów. Jest za to bogaty wybór dodatków takich jak niewykorzystane sceny, sylwetki aktorów, radiowa adaptacja filmu. Sklepy – od 107 zł. Allegro – od 95 zł. Wypożyczalnie – nie spotkałem.
50 pierwszych randek

Nie jest to nowość, ale z pewnością jest to jeden z bardziej pomysłowych filmów o miłości, jaki można obejrzeć. Nie tylko w HD. Fani Adama Sandlera, Drew Barrymore i Dana Aykroyda będą mogli z przyjemnością śledzić zakochanych bez pamięci… dosłownie i w przenośni. Film można w Polsce kupić bez problemu z rodzimymi napisami. Obraz 2.40:1, 1080p i dźwięk Dolby 5.1 umili rozrywkę.  Niestety wybór dodatków jest dość ograniczony. Zaledwie kilka komentarzy twórców i gagów. Sklepy – od 108 zł. Allegro -od 109 zł. Wypożyczalnie – niestety też nie widziałem.
Slumdog Milioner z ulicy

Zdobywca ośmiu Oscarów 2009 w tym za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz i w kategorii najlepszy film roku. Rewelacyjne połączenie hinduskiego klimatu z europejskim stylem. Świetna muzyka i zdjęcia, które w 1080p będą prezentowały się znakomicie. Wersja Blu-ray jest nie tylko bardzo dobrze wydana (lektor, napisy, dźwięk DTS-HD i masa dodatków), ale i tania. Wydanie Blu-ray + DVD można mieć za: Sklepy – najtaniej widziałem za 70 zł. Allegro – też od 70 zł. Wypożyczalnie – nie powinno być problemu. Widziałem w BeverlyHills Video i poznańskim Video Hit.
Jestem na tak

Po kilku nieudanych filmach (Numer 23, Zakochany bez pamięci, Dick i Jane: niezły ubaw) Jim Carrey wraca na ekrany naszych kin domowych w wielkim stylu. Yes Man, ekranizacja książki Danny’ego Wallace’a, to klimat o wiele lżejszy niż w przypadku Slumdoga, ale przy okazji znakomita komedia z wątkiem miłosnym. Mężczyźni mogą popatrzeć sobie na Zooey Deschanel, a kobiety na Bradley’a Coopera. Carrey robi mało głupich min, więc na niego mogą patrzeć wszyscy. Wydanie Blu-ray posiada zarówno polskiego lektora, jak i napisy. Dźwięk w wersji angielskiej jest w Dolby TrueHD 5.1. Polski lektor to Dolby Digital 5.1. Z ciekawych dodatków warto wymienić teledyski, materiał z produkcji i gagi z planu. Sklepy – od 108 zł. Allegro – od 90 zł. Wypożyczalnie – niestety widziałem tylko DVD.
Amelia

Film, który nie znudzi mi się chyba nigdy. Rewelacyjna Audrey Tautou w tytułowej roli, znakomity Jean-Pierre Jeunet na podwójnym fotelu reżysera i scenarzysty, magiczne zdjęcia Bruno Delbonnela i historia miłosna, której żadne amerykańskie romansidło nie dorasta do pięt. Podobnie jak w przypadku Slumdoga wersja Blu-ray ma też sporą zaletę w postaci niskiej ceny. Film z polskimi napisami i lektorem można dostać za: Sklepy – 65 zł. Allegro – od 60 zł. Wypożyczalnie – niestety nie spotkałem. Oprócz wspomnianych propozycji możecie też oczywiście wypożyczyć koncert i z wyłączonym telewizorem skupić się na ciekawszych zajęciach, niż oglądanie filmów w Walentynki. Udanego 14. lutego!
Wpis gościnny z serwisu HDTVmania.pl
http://hdtvmania.pl