hi-fi

Tringle Antal i Comète 40th Anniversary Edition

news |
niezdefiniowano - Tringle Antal i Comète 40th Anniversary Edition

Francuski producent kolumn głośnikowych świętuje 40-lecie swojego istnienia jubileuszowymi edycjami dwóch kultowych modeli: Antal i Comète.

Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową. Świętując swoje urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal 40th Anniversary Edition i 2-drożnego głośnika stojącego Comète 40th Anniversary Edition. Na czym polega ich wyjątkowość?

Dwa nowe warianty kolorystyczne

Po pierwsze, jubileuszowe modele są dostępne w nowoczesnych wariantach kolorystycznych. Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru, co nadaje mu bardziej kojącego wyglądu i sprawia, że subtelnie wtapia się w otoczenie.
Antal i Comète 40th Anniversary Edition

Subtelności różowo-złotych detali

Ekskluzywność głośników z jubileuszowej edycji subtelnie podkreślają dyskretne detale. Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Jeden do delikatnych powierzchni, takich jak dywan, a drugi - gumowy do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.
Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Innowacje akustyczne: magnez, celuloza, obudowa

40th Anniversary Edition to jednak bez wątpienia coś więcej niż wyjątkowe doznania estetyczne. Zespół badawczo-rozwojowy podsuwa nam cenne innowacje akustyczne. Nowa obudowa to nie tylko efektowne barwy, ale i nowa jakość. Dodatkowe wzmocnienia wewnątrz poprawiają neutralność i naturalność brzmienia.
Antal i Comète 40th Anniversary Edition
Wzrok przykuwają nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.
W trójdrożnych głośnikach Atal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.
Antal i Comète 40th Anniversary Edition
Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.
Głośnik Comete dzięki przestrzennemu dźwiękowi i niesamowitej jakości uwiódł już parę pokoleń audiofili. Jubileuszowa edycja Comète 40th wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W dwudrożnych Comete naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono z magnezem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie częstotliwości wyraziste. Ten głośnik pięknie wpasuje się w pomieszczenia o powierzchni do 25m2.
Antal i Comète 40th Anniversary Edition

Wysokiej klasy okablowanie

Oba głośniki 40th Anniversary Edition wykorzystują wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40th umożliwia bi-wiring.
Antal i Comète 40th Anniversary Edition

Stojak głośnikowy S04 40th Anniversary

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comète stojak głośnikowy S04. Kolumny Comète przykręcone do niego, zyskują większą sztywność i odseparowanie. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Urodzinowy prezent Triangle

W 1980 Renaud de Vergnette założył firmę Triangle, gdyż uważał, iż głośniki będące wtedy na rynku nie odpowiadały jakością dźwięku jemu i wielu klientom. Jego celem było stworzenie głośników charakteryzujących się czystym, dynamicznym i naturalnym brzmieniem, w którym największe wymagania stawiane są średnim tonom, które postrzegał jako bijące serce muzyki. Entuzjastyczny zespół inżynierów i techników nieustannie poszukuje ulepszeń i korzystnych innowacji poprawiających brzmienie. Nic dziwnego, że na urodzinowym torcie połyskują różowym złotem aż dwie wisienki – Antal i Comète.
Antal i Comète 40th Anniversary Edition

Cena jubileuszowych produktów:

  • Triangle Esprit Antal 40 EZ Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 14.399 zł / para
  • Triangle Esprit Comete 40 EZ Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 7.199 zł / para
  • Triangle S04 Stojaki głośnikowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 1.599 zł / para

Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja