hi-fi

Nordost Valhalla 2 Ethernet Cable

news |
niezdefiniowano - Nordost Valhalla 2 Ethernet Cable

Referencyjny kabel ethernetowy Nordost Valhalla przeszedł lifting, co przełożyło się na jego lepszą wydajność przy przesyłaniu danych cyfrowych.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szybkość i przepustowość transferu danych, kabel ethernetowy Nordost Valhalla 2 korzysta z zalet płynących z zastosowania ośmiu przewodników typu solid core o przekroju 23 AWG owiniętych izolacją z polimeru wysokiej gęstości. Cztery pary skręconych ze sobą i poddanych obróbce cieplnej przewodników zostały osłonięte potrójnym ekranem. Dzięki temu zminimalizowano efekt naskórkowości, wyeliminowano przesłuchy i zakłócenia elektromagnetyczne, co przełożyło się na wyższy transfer danych.

W przypadku tego kabla Nordost stosuje unikalny proces mechanicznego strojenia polegający na zastosowaniu przewodnika o precyzyjnie dobranej długości, co redukuje wewnętrzne mikrofonowanie i rezonanse wysokiej częstotliwości. To z kolei wraz z odpowiednią geometrią przewodu i wysokiej jakości przewodnikiem gwarantuje mniejszą ilość błędów synchronizacji.
Nordost Valhalla 2 Ethernet Cable

Kable zakonfekcjonowano specjalnymi, pozłacanymi wtykami 8P8C/RJ45, zaprojektowanymi tak, aby były odporne na ESD (wyładowania elektrostatyczne) i zoptymalizowane pod kątem niezawodności mechanicznej. Obsługiwany zakres częstotliwości i prędkości transmisji z nawiązką spełniają wymagania kategorii 8 (CAT8). Kabel Ethernet Valhalla 2 został zaprojektowany, wyprodukowany i zaterminowany w USA.

Specyfikacja Nordost Valhalla 2 Ethernet Cable

  • Przewodniki solid core 8 X 23 AWG
  • Konstrukcja: skręcone pary przewodników
  • Potrójne ekranowanie: ekran z folii i dwie warstwy plecionki
  • Mechaniczne strojenie długości
  • Izolacja z polimeru wysokiej gęstości
  • Specjalne, odporne na zakłócenie elektro-magnetyczne i elektryczność statyczną pozłacane wtyki 8P8C/RJ45
  • Szerokie pasmo przenoszenia

Źródło: informacja prasowa Audio Center