s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Peachtree Audio preDAC

news |
niezdefiniowano - Peachtree Audio preDAC

Peachtree Audio poszerza swoją gamę produktową o nowy, wysokiej klasy przedwzmacniacz z wbudowanym modułem DAC.

Peachtree Audio preDAC łączy w sobie funkcję przedwzmacniacza oraz przetwornika cyfrowo-analogowego i konstrukcyjnie opiera się na niesamowitym wzmacniaczu zintegrowanym nova500. W istocie preDAC jest modelem nova500, ale pozbawionym sekcji końcówki mocy i wzbogaconym o kluczowe udoskonalenia. Podobnie jak nova500, preDAC jest różnicową (znaną również jako zbalansowaną) konstrukcją audio, która zapewnia wyśmienitą odporność na zakłócenia/interferencje i pozwala zachować maksymalnie wysoki odstęp od wspomnianych zakłóceń. Model preDAC wykorzystuje przeznaczony specjalnie dla niego zasilacz, wyróżnia się doskonałym stosunkiem sygnału do szumu i wyposażony jest w wyjścia zbalansowane XLR (oprócz single-ended RCA) oraz jeszcze lepszy wzmacniacz słuchawkowy.

Referencyjny przedwzmacniacz Peachtree Audio

Peachtree Audio preDAC jest prostym, a jednocześnie niezwykle elastycznym komponentem, który pozwala zintegrować szeroką gamę źródeł wejściowych audio: komputer, urządzenie Apple iOS, odtwarzacz strumieniowy Bluesound NODE 2i, gramofon, a także inne analogowe i cyfrowe urządzenia audio, które użytkownik już ma lub które planuje kupić. Przedwzmacniacz preDAC został zaprojektowany z myślą o współpracy z wyśmienitym wzmacniaczem mocy Peachtree Audio amp500 lub dowolną inną końcówką mocy.
Peachtree Audio preDAC
Najnowsza konstrukcja Peachtree Audio zbudowana jest wokół referencyjnej jakości 8-kanałowego układu DAC ESS Sabre Pro 9000, pracującego w trybie stereo, aby zapewnić stosunek sygnału do szumu i zakres dynamiki godny referencyjnego produktu. Moduł ten jest jednym z najlepszych układów DAC w ocenie Peachtree Audio, czego potwierdzeniem są jedne z najlepszych parametrów uzyskane podczas pomiarów. Co równie istotne, preDAC wykorzystuje w pełni zbalansowany układ wewnętrzny, aby minimalizować zakłócenia i interferencje. W efekcie moduł ten w całym torze sygnałowym zachowuje niesamowitą rozdzielczość. Muzykalność preDAC i brak szumów tła są na najwyższym poziomie wśród wszystkich konstrukcji Peachtree Audio i pozwalają przedwzmacniaczowi konkurować z dużo droższymi urządzeniami.

DAC i jego ogromne możliwości

Moduł przetwornika cyfrowo-analogowego zastosowany w preDAC przygotowany jest do konwersji ośmiu kanałów audio, ale Peachtree Audio wykorzystuje go w specjalnym trybie stereo, w którym cztery układy DAC-a przypisane są do lewego kanału, a pozostałe cztery do prawego. Czterokrotne zwiększenie liczby układów DAC obsługujących każdy kanał sprawia, że ogólna wydajność sygnału audio osiąga niesamowity poziom podczas pomiarów i, co jeszcze ważniejsze, w testach odsłuchowych. Zastosowany DAC obsługuje wszystkie popularne obecnie formaty, wliczając cyfrowe sygnały audio PCM do 384 kHz/32 bitów, DSD do 5,6 MHz, skompresowane i nieskompresowane audio, a także sygnały audio high-res i ultrawysokiej rozdzielczości. Wielopunktowy, regulowany zasilacz, zbudowany wokół przetwornika c/a, gwarantuje układowi DAC optymalne warunki pracy, umożliwiając perfekcyjny wgląd w materiał źródłowy. Połączenie DAC-a i zbalansowanych obwodów zapewnia muzyce bezprecedensowy poziom czystości i praktycznie całkowity brak zakłóceń.
Peachtree Audio preDAC

Funkcjonalne wyposażenie, niesamowita elastyczność

Niewątpliwym atutem modelu preDAC jest możliwość skonfigurowania wejść i wyjść. Przedwzmacniacz obsługuje sygnał wejściowy z komputera, urządzeń iOS, innych cyfrowych źródeł audio, urządzeń analogowych, a nawet wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM, umożliwiający bezpośrednie podłączenie gramofonu. Dwa wejścia analogowe są konfigurowalne. Użytkownik może korzystać z nich jako: dwóch wejść liniowych, wejścia HTB (Home Theater Bypass) + wejścia analogowego, wejścia analogowego + wejścia gramofonowego lub też wejścia HTB + wejścia gramofonowego.
Wejścia cyfrowe pozwalają użytkownikowi aktywować funkcję, dzięki której sygnał omija układ kontroli głośności. Umożliwia to sterowanie poziomem głośności bezpośrednio w urządzeniu źródłowym. Jest to szczególnie przydatne wtedy, gdy użytkownik korzysta z odtwarzacza muzyki na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Peachtree Audio udostępnia również w pełni zbalansowane wyjście, a także niezbalansowane wyjście PRE, które można wykorzystać do sterowania aktywnym subwooferem. Ponadto wbudowana funkcja LOOP umożliwia łatwą integrację preDAC-a z zewnętrznym korektorem akustyki pokoju, procesorem dźwięku, buforem lampowym lub rejestratorem i włączanie lub wyłączanie toru sygnałowego po prostu naciskając przycisk LOOP na przednim panelu preDAC-a lub na pilocie zdalnego sterowania.

Wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy

Wzmacniacz słuchawkowy w Peachtree Audio preDAC został opracowany z myślą o słuchawkach klasy premium. To w pełni dyskretny układ, który z łatwością wysterowuje większość modeli słuchawek, wliczając konstrukcje o bardzo wysokiej impedancji. Podobnie jak pozostała część modelu preDAC, wyróżnia się niesamowitą muzykalnością i ultraniskim poziomem zakłóceń. Nawet w porównaniu z zewnętrznymi wzmacniaczami słuchawkowymi, układ wbudowany w preDAC zapewnia niesamowitą wartość.
Peachtree Audio preDAC

Forma podążająca za funkcją

We wszystkich produktach Peachtree Audio projektanci urzeczywistniają filozofię, zgodnie z którą forma podąża za funkcją, kładąc równocześnie ogromny nacisk na łatwość użytkowania i jakość dźwięku. Cały interfejs użytkownika opiera się na idei naciskania przycisków, aby wybrać źródło dźwięku i obracania pokrętła, aby określić poziom głośności. To wszystko! Żadnych ekranów, menu lub innych przesadnie skomplikowanych interfejsów, które często budzą frustrację, a nie zachwyt. Także układy wewnętrzne preDAC-a zostały zaprojektowane tak, żeby gwarantowały najczystszy tor sygnałowy pomiędzy wejściem i wyjściem. Wejścia analogowe pozostają w domenie analogowej na całej drodze, zachowując oryginalny materiał źródłowy. Sygnały ze wszystkich wejść cyfrowych konwertowane są przez 8-kanałowy DAC klasy ultra-premium, dzięki czemu czerpią korzyści z najlepszego obecnie przetwornika. Wszystkie obwody są w pełni zbalansowane i wolne od zakłóceń.
Najnowszy model Peachtree Audio już jest dostępny w sprzedaży. Klienci mają do wyboru dwie wersje kolorystyczne: czarny fortepianowy oraz heban mokka na wysoki połysk. Poglądowa cena detaliczna preDAC, niezależnie od wersji wykończenia, wynosi 11.999 zł. Przedwzmacniacz można również kupić w zestawie z końcówką mocy amp500, przy czym cena zestawu wynosząca 17.999 zł jest niższa niż przy zakupie obu komponentów osobno.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan