hi-fi

PRO-JECT CD BOX SE

news |

Firma Pro-Ject wprowadziła do swojej oferty odtwarzacz płyt kompaktowych CD Box SE. Celem działu badań Pro-Ject było zaprojektowanie

Firma Pro-Ject wprowadziła do swojej oferty odtwarzacz płyt kompaktowych CD Box SE. Celem działu badań Pro-Ject było zaprojektowanie źródła oferującego wysokiej jakości dźwięk i kosztującego znacznie mniej niż podobne konstrukcje, a także takiego, którego produkcja będzie się odbywała w 100% w Europie.
Zastosowano wyspecjalizowany napęd służący tylko do odczytu płyt CD, dostarczony przez austriacką firmę Steam Unlimited z siedzibą w Wiedniu. Napęd ten zamontowano w ciężkiej, pancernej obudowie za pomocą subchassis. To z kolei zamocowano za pomocą jednego sztywnego i trzech miękkich punktów, co pozwoliło na skuteczną redukcję wibracji i rezonansów. Wybrane przez Pro-Jecta przetworniki cyfrowo-analogowe to najlepsze komponenty Burr-Browna (PCM1796) połączone z stopniem analogowym zbudowanym ze wzmacniaczy operacyjnych. Zasilanie stanowi zaawansowany układ wewnętrzny wraz ze standardowym dla Pro-Jecta zewnętrznym zasilaczem 16V. Oddalenie transformatora od układu praktycznie eliminuje wpływ generowanego przez niego pola magnetycznego i drgań na elektronikę.
W zestawie CD Box SE znajduje się niewielki pilot zdalnego sterowania, który pozwala na obsługę wszystkich funkcji urządzenia. Informacje o odtwarzanej ścieżce ukazują się na dużym wyświetlaczu graficznym. Cena: 2.190zł.
INFO http://www.voice.com.pl