kino domowe

REGZA OD TOSHIBY

news |

Jesienią firma Toshiba zaprezentuje submarkę REGZA (Real Expression Guaranteed by amaZing Architecture), pod którą kryją się telewizory LCD...

Jesienią firma Toshiba zaprezentuje submarkę REGZA (Real Expression Guaranteed by amaZing Architecture), pod którą kryją się telewizory LCD. Nowa oferta będzie należeć do najbardziej rozbudowanych propozycji na polskim rynku rozpoczynając się od “kuchennego” 20” modelu serii V300 a kończąc na super zaawansowanym 57” modelu z serii Z3000 wyposażonym w 120Hz odświeżanie matrycy.
W nowym katalogu Toshiby znajdą się:
- seria V300 – proporcje ekranu 4:3
- trzy serie HD Ready: A3000, C3500 oraz R3500
- trzy serie Full HD: X3000, XF350 oraz Z3030
Licząc ogółem wszystkie serie tworzą ofertę 19 modeli.
Wszystkie ekrany REZGZA posiadają wejście PC in, wyjście słuchawkowe, dwa złącza SCART oraz z wyjątkiem serii V300 układ DCDi by Faroudja który odpowiada za skalowanie sygnałów SD do jakości HD dostosowując w ten sposób otrzymywany sygnał telewizji analogowej do rozdzielczości matrycy danego TV.
INFO http://www.toshiba.plPełna wersja komunikatu prasowegoREGZA (Real Expression Guaranteed by amaZing Architecture) stanowi submarkę Toshiby, pod którą kryją się telewizory LCD wyróżniające się wyjątkową jakością obrazu oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Jesienią 2007 roku Toshiba Television Central Europe zaprezentuje nowy line up REGZA. Nowa oferta LCD TV Toshiby będzie należeć do najbardziej rozbudowanych propozycji na polskim rynku rozpoczynając się od “kuchennego” 20” modelu serii V300 a kończąc na super zaawansowanym 57” modelu z serii Z3000 wyposażonym w 120Hz odświeżanie matrycy.
W sumie w nowym katalogu Toshiby znajdą się:
- seria V300 – proporcje ekranu 4:3
- trzy serie HD Ready: A3000, C3500 oraz R3500
- trzy serie Full HD: X3000, XF350 oraz Z3030
Licząc ogółem wszystkie serie tworzą ofertę 19 modeli.
Przy tak szerokiej ofercie z pewnością każdy konsument znajdzie odpowiedni telewizor REGZA dla siebie. Wszystkie ekrany REZGZA posiadają wejście PC in, wyjście słuchawkowe, dwa złącza SCART oraz z wyjątkiem serii V300 układ DCDi by Faroudja.
Układ DCDi by Faroudja odpowiada za skalowanie sygnałów SD do jakości HD dostosowując w ten sposób otrzymywany sygnał telewizji analogowej do rozdzielczości matrycy danego TV. Układ ten odpowiada również za usuwanie przeplotu zapewniając sygnał progresywny o najwyższej jakości. System DCDi by Faroudja został stworzony na potrzeby profesjonalnych nadawców telewizyjnych w USA gdzie szybko zdobył uznanie branży: w 2001 roku system ten otrzymał od amerykańskiej National Academy of Television Arts and Sciences nagrodę Emmy za “Pionierskie rozwiązanie w dziedzinie skalowania sygnałów SD do HD”. Po sukcesie na rynku profesjonalnym stworzono wersję konsumencką tego sytemu, która cieszy się dużą popularnością wśród czołowych producentów na rynku Consumer Electronics, jednakże jedynie Toshiba oferuje ten system już podstawowych telewizorach HD ready. Reasumując dzięki systemowi DCDi by Faroudja telewizory REGZA zapewniają doskonałą jakość reprodukcji telewizji analogowej oraz cyfrowej SD.
REGZA oferuje także znakomite wzornictwo które odnajdą państwo w serii XF. Ponieważ w przypadku telewizorów liczy się przede wszystkim obraz Toshiba postanowiła zminimalizować ramę otaczającą ekran telewizora do grubości poniżej 2 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu TV REGZA o przekątnej 46” mieści się w przestrzeni w której do tej pory mieściły się ekrany co najwyżej 42”. Teraz nawet w regale z miejscem na 42” TV zmieści się 46” REGZA. Co więcej seria XF dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych: “Glossy Black” oraz “Wine Red”. Regza to również znakomita jakość dźwięku – serie XF oraz Z wyposażono w głośniki zaprojektowane przez inżynierów z audiofilskiej firmy ONKYO.
Natomiast najbardziej zawansowaną serię Z3030 wyposażono w matrycę Full HD z systemem odświeżania 120Hz.

Korporacja Toshiba działa w Europie od ponad 30 lat i zatrudnia około 4000 osób w tym regionie. Toshiba of Europe Limited, z siedzibą w Londynie w Anglii, jest europejskim biurem przedstawicielskim korporacji. Oprócz działalności komercyjnej, firma Toshiba prowadzi też w Europie ośrodek badawczo-rozwojowy — jedną z kilku korporacyjnych organizacji badawczo-rozwojowych firmy Toshiba zlokalizowanych poza Japonią.
Doskonałość firmy Toshiba w technologiach, produktach, systemach i usługach oraz jakość i niezawodność, z których jest znana i szanowana, wywodzą się z pasji i determinacji w dążeniu pracowników firmy Toshiba do innowacji i postępu. Toshiba preferuje indywidualne podejście przy poszukiwaniu nowych koncepcji i doświadczeń, jak również rozwijaniu tych istniejących. Działa szybko i zdecydowanie. Efekty starań firmy są źródłem inspiracji dla jej klientów. Dzięki sile innowacji Toshiba zapewnia komfort, bezpieczeństwo i dostatek. Firma urzeczywistnia marzenia, przyczyniając się do podniesienia jakości życia i ulepszenia świata
Historia
18 września 1799 roku na świat przyszedł Hisashige Tanaka, syn japońskiego rzemieślnika. Od wczesnych lat konstruował z pasją pomysłowe przedmioty. Jako pierwsza powstała nasadka do ołówka, której nikt nie umiał otworzyć. Twórczy duch japońskiego wynalazcy nie zanikał — Hisashige skonstruował wiele innych inteligentnych zabawek. Najsłynniejsza z nich to Yumihiki Douji — lalka, która strzela z łuku, trafiając za każdym razem do celu z odległości dwóch metrów.Hisashige pracował ciężko. Studiował matematykę oraz astronomię i wykorzystywał twórczo swoją niepowtarzalną wyobraźnię, wynajdując wiele rzeczy, m.in. lampę świecącą dziesięć razy jaśniej od świecy czy nakręcany zegar wskazujący idealny czas przez ponad 200 dni. Jego pomysły zostały wykorzystane nawet w przemyśle ciężkim — opracował projekty pociągów parowych, łodzi parowych i armat. W 1875 roku założył on firmę Tanaka Engineering Works, którą teraz wszyscy znamy pod nazwą Toshiba. Dziś ludzie na całym świecie żyją marzeniami Hisashige, wykorzystując swoją wyobraźnię i przemieniając inspirujące pomysły w produkty oraz systemy udoskonalające świat, w którym żyjemy.
Toshiba dziś
Od ponad 125 lat firma Toshiba jest liderem wśród największych i najprężniej działających przedsiębiorstw przemysłowych. Od elektrowni i superszybkich pociągów do telefonów komórkowych i technologii submikronowych. Firma jest znana na całym świecie z najnowocześniejszych telewizorów, komputerów przenośnych, odtwarzaczy i stacji dysków DVD oraz pomocniczych urządzeń elektronicznych. Dzięki technologiom napływającym z ponad trzydziestu osobnych laboratoriów badań i rozwoju oraz ponad 300 przedsiębiorstw kontrolowanych na całym świecie, Toshiba może poszczycić się wszechstronnym profilem działalności i przywództwem w technologiach, wynikiem czego wiele rozwiązań firma dostarcza jako pierwsza na świecie. Mimo uznanej na świecie doskonałości w badaniach i rozwoju Toshiba współpracuje z innymi światowymi firmami, aby być na czele postępu i utrzymać obecność na kluczowych rynkach biznesowych. NEC, Panasonic, SanDisk, Samsung, Sony i IBM to tylko kilka firm, z którymi Toshiba współpracuje. Od początków firmy jako producenta maszyn elektrycznych w 1875 roku do obecnej globalnej przewagi w zaawansowanych technologiach, Toshiba kieruje się uniwersalnym zestawem wartości leżących u podstaw zasady — “Zobowiązanie wobec ludzkości. Zaangażowanie w przyszłość”.