hi-fi

Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP

news |
niezdefiniowano - Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP

Kinera oraz Queen of Audio to siostrzane firmy, które stawiają na połączenie atrakcyjnego wyglądu, zaskakującego dźwięku oraz ergonomii użytkowania.

W swoich produktach Kinera oraz Queen of Audio wykorzystują nie tylko uznane i dopracowane rozwiązania jak chociażby przetworniki armaturowe firm Knowles oraz Sonion, ale także inne technologiczne innowacje, w tym autorskie patenty. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie modele są wykonane z niesamowitą precyzją i dbałością o detale, widoczne gołym okiem.

W ostatnim czasie przygotowywały swoją ofertę z zamiarem ekspansji na inne rynki. Firma MIP została partnerem obu marek na rynku polskim. Już w tej chwili do sprzedaży trafiła znaczna część asortymentu, a za chwilę pojawią się kolejne modele, które producent dopiero wprowadza do oferty.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
Kinera Tyr to model podstawowy oparty na przetworniku dynamicznym o średnicy 6mm. To jednocześnie budżetowe słuchawki, które jednak nie powinny zwieść swoimi wymiarami oraz ceną. Słuchawek w takiej cenie na rynku znajdziemy mnóstwo, ale Tyr to model, który gra rewelacyjnie, a w cenie 139zl ciężko będzie znaleźć mu konkurenta. Dostępna jest również wersja Kinera TYR PRO w wersji bluetooth w cenie 189zł.
Kinera Sif to trochę droższe słuchawki, ale ciągle poruszamy się w zakresie budżetowego pułapu - 219zł. Nie znajdziemy tutaj wyjątkowych rozwiązań. Niemniej jednak producent zadbał o wykonanie oraz nieprzeciętną wygodę użytkowania. Dźwiękowo to znakomicie zestrojone słuchawki, które swoim graniem powinny zaskarbić sobie wielu miłośników muzycznych emocji.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
W niewiele większym budżecie znajdziemy model Queen of Audio Vesper, które przykuwają uwagę swoim wykonaniem i brzmieniem. Dostępne są za 349zł. Świetnie zestrojone przetworniki powinny spowodować dreszcze na niejednym z Nas. A w tej cenie to rzadkość.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
Kinera Idun to model przygotowany dla osób, które rozpoczynają swoją audiofilską przygodę. Bazujący na dwóch przetwornikach armaturowych oraz jednym przetworniku dynamicznym, zapewnia bardzo liniową, wierną prezentację sygnału stereo. Cenę ustalono na 599zł.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
Z kolei Queen of Audio ma w swojej ofercie, podobnie zbudowany oraz podobnie wyceniony model QoA Pink Lady - 549zł. W tym przypadku jednak zupełnie inaczej zestrojony – producent postawił na muzykalność, ciepły dźwięk, z dużą dozą szczegółowości.
Dla zaawansowanych użytkowników, szukających bardziej wysublimowanych doznań audiofilskich oraz mających trochę większe środki finansowe, obie marki mają w swojej ofercie produkty, które zdecydowanie powinny być obowiązkowym punktem przesłuchań w drodze do ostatecznego i właściwego wyboru. Nie ma powodu by płacić trzykrotnie wyższą cenę skoro dostajemy kompletny produkt oferujący doskonałą jakość dźwięku. A przy produktach w tej cenie oszczędności mogą to być już spore.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
Kinera Freya o niesamowitym wyglądzie, jak na ten przedział cenowy przyciąga swoim brzmieniem uwagę słuchacza. Słuchawki są bardzo muzykalne, grają bardzo angażująco wydobywając z utworów nie tylko emocje ale prezentując muzykę w bardzo naturalny sposób jednocześnie nie pomijając istotnych szczegółów. Cena to już 1.199zł, ale jak najbardziej adekwatna do tego co oferuje ten model.
Kinera Odin to model oparty o osiem przetworników armaturowych firmy Knowles. Przy cenie 3.999zł prezentuje niesamowicie wręcz naturalny i rozdzielczy sygnał audio. Muzyka w tych słuchawkach brzmi możliwie najbardziej wiernie, fakt ten, czyni z tych słuchawek poważną konkurencję dla topowych monitorów dokanałowych.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
Queen of Audio Mojito to z kolei model, który do reprodukcji muzyki wykorzystuje sześć przetworników armaturowych firm Knowles oraz Sonion. Brzmienie tych słuchawek jest czarujące i jak przystało na QoA bardzo muzykalne ale jednocześnie o bardzo dojrzałym charakterze. Zwiewne a jednocześnie dociążone. Cena modelu jest znacznie niższa i wynosi 1.999zł.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
Kinera Nanna to model wyposażony w dwa przetworniki elektrostatyczne firmy Sonion, jeden przetwornik armaturowy – pełnozakresowy, oraz jeden przetwornik dynamiczny, odpowiadający za sekcję niskich tonów. Całość gra absolutnie nieziemsko, z jakością niedostępną dla konkurencji w tym przedziale cenowym, niesamowitą szczegółowością i muzykalnością. Sposób gry tych słuchawek czyni z nich absolutnego czarnego konia całego znanego dotychczas rynku audio. Każdy powinien spróbować tych słuchawek. Cena to 3.499zł.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
I w końcu topowy model z oferty, którego nie można pominąć. Kinera Baldr to flagowa konstrukcja z muszlami wykonanymi z drewna dębowego i potężną hybrydową konfiguracją z wieloma przetwornikami. W pięknych słuchawkach znajduje się siedem przetworników z każdej strony, z których cztery to przetworniki EST (elektrostatyczne), jeden to przetwornik dynamiczny pokryty tytanem i dwa zbalansowane przetworniki armaturowe. Pasmo przenoszenia Baldr to 5-40.000Hz przy dynamice na poziomie 109dB. Cena zaś to 5.999zł.
Kinera i Queen of Audio w ofercie MIP
W ofercie nie brakuje również coraz bardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowych. Kinera YH623 to model True wireless wyposażony w jeden pełnozakresowy przetwornik dynamiczny o niskiej impedancji (16 Ohm) oraz wysokiej skuteczności (110dB) wykorzystujący do połączenia bezprzewodowego bluetooth 5.0. Cena modelu to 299zł.
Dla osób, które cenią sobie wolność bezprzewodową i nie chcą być związani kablami a oczekują najwyższej jakości transmisji i dźwięku, Kinera proponuje moduł bluetooth na kablu, który można podpiąć do każdego z oferowanych modeli. Każda ze słuchawek ma możliwość odpięcia kabla co daje możliwość wymiany okablowania aby dostosować je do własnych preferencji.
W obecnej chwili modele można posłuchać lub nabyć w sieci specjalistycznych sklepów MP3Store oraz w wybranych sklepach.
Źródło: informacja prasowa MIP