s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Ortofon DJ w ofercie E.I.C.

news |
niezdefiniowano - Ortofon DJ w ofercie E.I.C.

Od lutego br. w ofercie polskiego dystrybutora E.I.C. znajdują się również profesjonalne wkładki gramofonowe i igły z serii Ortofon DJ.

W 1979 roku firma Ortofon, mająca wówczas już 60 lat doświadczenia na rynku wkładek gramofonowych, wprowadziła do swojej oferty profesjonalną konstrukcję Concorde, która przyniosła jej nagrodę Danish Industrial Design Award. Elegancka, smukła konstrukcja Concorde pozwalała na bezpośrednie podłączenie do dowolnego ramienia gramofonowego ze standardowym mocowaniem bagnetowym i zawierała funkcje regulacji wysięgu i pionu. Nowa Concorde ułatwiła montaż i wymianę wkładki na ramieniu.

W połowie lat 80-tych Ortofon zaczął rozwijać i produkować wkładki DJ-skie do zastosowań klubowych, hip-hopowych i Scratch. Na rynku pojawiły się wkładki Concorde w srebrnym kolorze: Pro i OM Pro, które łączyły jakość dźwięku z wytrzymałością tak ważną dla profesjonalnych DJ-ów. Nowe modele Pro otrzymały specjalne cechy, które pozwoliły im radzić sobie z obciążeniami, na jakie były narażone w rozwibrowanych dyskotekach: m.in. sztywne zawieszenie trzpienia, które umożliwiało zastosowanie dużej siły nacisku.
Ortofon DJ w ofercie E.I.C.
Dziś Ortofon jest światowym liderem w dziedzinie wkładek gramofonowych, zarówno Hi-Fi jak i DJ. Zawdzięcza to doskonałemu połączeniu designu z technologią i inżynierią na najwyższym poziomem. Producent jest dziś uznawany przez konsumentów i profesjonalistów z branży jako marka najwyższej jakości.
Ortofon DJ w ofercie E.I.C.
W aktualnej ofercie Ortofon DJ znajdują się:
  • Wkładki gramofonowe VNL, Concorde MKII, OM Pro S, OM Q.BERT, OM Scratch.
  • Igły wymienne do każdej serii
  • Headshells, maty, koszulki, materiały szkoleniowe i akcesoria

Źródło: informacja prasowa E.I.C.