hi-fi

ELAC BS 283, FS 287 i CC 281

news |
niezdefiniowano - ELAC BS 283, FS 287 i CC 281

Najnowsza seria Solano niemieckiej marki ELAC stanowi idealną propozycją bez względu na gatunek muzyki, dostarczając wysokiej jakości dźwięk.

Firma ELAC zaprezentowała serię Solano, która nawiązuje do bogatej tradycji firmy w produkcji głośników. W skład serii wchodzą trzy modele: kolumna podstawkowa BS 283, wolnostojąca FS 287 i głośnik centralny CC 281. Stworzone z myślą o domowych salonach, dostrojone pod kątem najwyższej możliwej jakości dźwięku, kolumny głośnikowe z serii ELAC Solano z łatwością zintegrują się z dowolnym wnętrzem.

Zrodzone z tradycji

Kompaktowe, atrakcyjne, wyrafinowane dźwiękowo – projektanci z naszej niemieckiej fabryki w Kilonii zawsze tworzyli wyjątkowe konstrukcje, które pozytywnie wpływały na rozwój kolumn głośnikowych. Seria Solano pozostaje wierna zasadom projektowania ELAC-a oraz stosowanym materiałom i formie. Zamiast podkreślać pojedyncze elementy, skupiamy się na efekcie ich połączenia. ELAC celowo wybrał elegancki prostokątny kształt połączony z delikatnie zakrzywioną przednią ścianką, wytwornym lakierowanym wykończeniem, litą aluminiową dolną płytą i skierowanymi do przodu głośnikami, aby stworzyć ponadczasową konstrukcję.
ELAC BS 283, FS 287 i CC 281

Dla twoich uszu

Zachowując nasze zasady projektowania, seria Solano wyposażona została w słynny przetwornik wysokotonowy JET5. Zakresy średnio- i niskotonowy obsługuje głośnik, który łączy subtelną stylistykę gładkiej, anodyzowanej membrany aluminiowej z naszym uznanym na całym świecie procesem montażu AS-XR. To, co pozostaje niewidoczne, to unikatowa warstwowa konstrukcja membrany AS-XR i jej szczególny proces łączenia. Efekt? Najnowocześniejsza wydajność z klasycznym wyglądem Black Edition!
ELAC BS 283, FS 287 i CC 281
ELAC BS 283, FS 287 i CC 281

Najlepsza muzyka

Seria Solano została kompletnie wyposażona. Możesz wybierać pomiędzy połączeniami mono-wiring, bi-wiring lub nawet bi-amping. System wentylacyjny z wylotem w podstawie w modelach BS 283 i FS 287 jest skutecznym sposobem na perfekcyjne zgranie kolumn głośnikowych z akustyką pomieszczenia odsłuchowego. Rytmiczne uderzenia, potężny dźwięk eksplozji i doskonałe zgranie czasowe, seria Solano jest idealną propozycją bez względu na gatunek muzyki, dostarczając wyśmienity dźwięk.
ELAC BS 283, FS 287 i CC 281
ELAC BS 283, FS 287 i CC 281

Ceny i dostępność

Kolumny głośnikowe ELAC Solano będą dostępne w wykończeniu czarny na wysoki połysk i biały na wysoki połysk w marcu 2021 r. Poglądowe ceny detaliczne modeli BS 283/FS 287/CC 281 wyniosą odpowiednio 3.599 zł/6.799 zł/5.399 zł za sztukę.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan