hi-fi

iFi Audio iDSD Diablo w ofercie Q21

news |
niezdefiniowano - iFi Audio iDSD Diablo w ofercie Q21

iFi Audio iDSD Diablo, to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym, który zadowoli najbardziej wymagających entuzjastów mobilnego audio.

iDSD Diablo z nowym, eleganckim wyglądem i ognistoczerwonym wykończeniem dumnie plasuje się na szczycie oferty przenośnych przetworników cyfrowo-analogowych ze wzmacniaczami słuchawkowymi. Jest zbudowany dla purystów - prawdziwych entuzjastów słuchawek, którzy pragną czystego, nieskażonego brzmienia.

Podobnie jak samochód wyścigowy zaprojektowany z myślą o bezkompromisowej prędkości, iDSD Diablo odkłada na bok dostosowanie dźwięku, a także łączność Bluetooth, aby skupić się na czystej mocy dźwiękowej. Urządzenie z powodzeniem napędzi dowolne słuchawki na planecie. Mówiąc prościej, iDSD Diablo jest najlepszym w ofercie Q21 przenośnym wzmacniaczem słuchawkowym.
iFi Audio iDSD Diablo

Nieco perfekcyjny

Urządzenie używa dwóch układów DAC Burr-Browna i nowego 16-rdzeniowego układu XMOS do przetwarzania danych odbieranych przez wejścia cyfrowe USB i S/PDIF. Oznacza to, że iDSD Diablo może obsłużyć do PCM 768, DSD 512, 2xDXD. Zarówno PCM, jak i DSD pozostają "bit-perfect". Zapewnia również pełne dekodowanie MQA! A dzięki MQA teraz dostępnemu przez S/PDIF, można korzystać z dowolnych płyt CD MQA w swojej kolekcji.

Pozytywnie czysty

Zrównoważony, różnicowy układ analogowy redukuje szumy i przesłuchy w ścieżce sygnału poprzez pełne oddzielenie lewego i prawego kanału. IDSD Diablo korzysta z dalszych udoskonaleń naszych zbalansowanych, symetrycznych topologii dual-mono z krótkimi, bezpośrednimi ścieżkami sygnału. Nazywamy to PureWave. Ujemne sprzężenie zwrotne jest wykorzystywane w obwodach wzmacniacza do porównywania sygnału wyjściowego z sygnałem wejściowym i korygowania błędów.
iFi Audio iDSD Diablo

Diabolicznie dynamiczny

Potrafi z łatwością sterować wszystkimi rodzajami słuchawek, iDSD Diablo zapewnia do 5000 mW niezwykłej mocy, energii napędowej i wciągającej dynamiki, w połączeniu z niezwykłą zdolnością do rozróżniania drobnych tekstur i szczegółów. Dzięki trzem ustawieniom można regulować moc i wzmocnienie, aby dopasować je do posiadanych słuchawek.
  • Turbo - podnosi poziom napędu dla słuchawek głodnych prądu
  • Normalne - dla większości słuchawek nausznych lub dousznych
  • Eco - zmniejsza moc, aby dopasować ją do słuchawek dousznych o wysokiej czułości

Moc, która nie psuje

Skupienie się iDSD Diablo na czystej, niezakłóconej wydajności oznacza, że ​​wiele uwagi poświęcono obwodowi zasilania. Zasilanie bateryjne zapewnia wyjątkowo czysty i stabilny prąd stały, co pozwala uniknąć problemów związanych z elektrycznością sieciową - spadkami, skokami i zanieczyszczeniem RFI/EMI powodującym szumy. Ale są wady dźwięku wynikające z niskiego napięcia wyjściowego i niespójnej impedancji wyjściowej podczas rozładowywania baterii. Te problemy zostały w pełni rozwiązane przez projekt iDSD Diablo. Jeśli chodzi o mniej wydajne słuchawki, takie jak magnetyczne planarne, to napięcie należy podnieść z 3,7 V do +/- 15 V.
iFi Audio iDSD Diablo

Formuła 1, styl iFi

Obwód zasilacza o wysokiej przepustowości jest dedykowany dla każdej krytycznej części projektu iDSD Diablo, z niezależną regulacją liniową zapewniającą doskonałą wydajność PSRR (Power Supply Rejection Ratio). Stopień wzmacniacza słuchawkowego unika regulatorów IC na rzecz kondensatorów Panasonic OS-CON, dostarczając między nimi 2320µF. Sekcja DAC korzysta z ultra-niskoszumowego regulatora z dodatkowym pasywnym filtrowaniem, redukującym zniekształcenia harmoniczne wyższego rzędu, a tym samym jitter. Nawet stopień wejściowy USB korzysta z dedykowanej regulacji i wielostopniowego filtrowania, a obwody sterujące mikroprocesora (często lokalne źródło szumu cyfrowego) również mają oddzielną regulację.

Łatwość podłączenia

Z przodu urządzenia, obok standardowego gniazda słuchawkowego 6,3 mm, znajduje się wyjście 4,4 mm Pentaconn dla słuchawek z połączeniem zbalansowanym. Z tyłu znajdują się dwa cyfrowe wejścia audio: USB-A i gniazdo S/PDIF, które przyjmuje zarówno sygnały elektryczne, jak i optyczne, pierwsze przez złącze 3,5 mm, a drugie przez dostarczony adapter. Wejście USB-A ma złącze "męskie" zamiast typowego portu "żeńskiego", co zapewnia większą integralność mechaniczną. Dostępny jest również oddzielny port ładowania USB-C, wraz ze zbalansowanym wyjściem Pentaconn 4,4 mm do podłączenia do zewnętrznego wzmacniacza.
iFi Audio iDSD Diablo

Mnóstwo akcesoriów

Jak przystało na produkt referencyjny, w luksusowym etui podróżnym znajdziemy liczne akcesoria. Ponieważ iDSD Diablo może być zasilany z sieci, a także z wbudowanej baterii, dołączyliśmy nasz super cichy, redukujący szumy zasilacz iPower 5 V AC/DC, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku. W zestawie znajduje się również 4,4 mm Pentaconn do podwójnego zbalansowanego kabla XLR do podłączenia iDSD Diablo do wzmacniacza i głośników (lub pary aktywnych głośników) ze zbalansowanymi wejściami XLR. Dodaliśmy również krótki (15 cm) kabel audio USB-C na USB-A, a także przedłużacz oraz kabel do ładowania USB-C i adapter do podłączenia słuchawek z wtyczką 3,5 mm do gniazda 6,3 mm.
Więcej informacji znajdziecie na https://www.q21.pl/ifi-audio-idsd-diablo.html
Źródło: informacja prasowa Q21