s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Lehmannaudio 3S

news |
niezdefiniowano - Lehmannaudio 3S

Lehmannaudio wprowadził do oferty nóżki pochłaniające niepożądane rezonanse, co przekłada się m.in. na większą dynamikę, czystość dźwięku i kontrolę basu.

Lehmannaudio wraz ze swoimi nóżkami 3S wkracza na rynek akcesoriów audio. Nazwa 3S jest skrótem od String Suspension System, a kryją się pod nią cztery wersje nóżek: 3S Point 1, 3S Point 2, 3S Point 3.6 oraz 3S Point 3.8. Każda jest połączeniem absorbującego dwuwarstwowego tekstylnego krążka z plastikowym rdzeniem (działającym praktycznie jak mocno napięta trampolina) oraz pierścieni wykonanych z miękkiej grubej folii (wysokość 3 mm) i korka (wysokość 4 mm), co pozwala uzyskać niezwykły efekt wytłumienia.

Chociaż nóżki 3S są nowymi produktami w ofercie Lehmannaudio, to w rzeczywistości ten niemiecki producent już od wielu lat w swoich produktach z wyższego segmentu cenowego stosuje absorbujące rezonans nóżki wykorzystujące technologię tekstylną. Ich zadaniem jest eliminowanie mikrorezonansów, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. We współpracy z wynalazcą tej technologii tekstylnej, Manfredem Diestertichem, a także dzięki prowadzonym we własnym zakresie pracom rozwojowym, Lehmannaudio wprowadza jeszcze lepsze nóżki, które można zastosować do wszystkich urządzeń audio.
Lehmannaudio 3S Point 1
Dzięki innowacyjnemu połączeniu różnych materiałów i technologii, a także dzięki najnowocześniejszemu materiałowi, nóżki 3S korzystnie wpływają na odwzorowanie dźwięku. Mikrodrgania są skutecznie przekształcane w ciepło poprzez centralny trzyczęściowy element zawieszenia strunowego połączonego z dodatkowymi materiałami tłumiącymi.
Lehmannaudio 3S Point 2
Nóżki 3S mogą przynieść użytkownikowi szereg korzyści. Wśród najważniejszych warto wymienić znacząco lepszą dynamikę, jeszcze czystsze odwzorowanie dźwięku, bardziej realistyczne obrazowanie sceny dźwiękowej, bardziej namacalną fakturę brzmienia instrumentów, lepszą kontrolę basu i czarniejsze tło.
Lehmannaudio 3S Point 3.6
W modelu 3S Point 1 w górnej części projektanci zastosowali dodatkową warstwę miękkiej grubej folii. Podkładkę umieszcza się pod urządzeniem audio lub przykręca za pomocą dopasowanej śruby – cała instalacja zajmuje zaledwie kilka sekund. W modelu 3S Point 2 w miejscu miękkiej grubej folii znajduje się aluminiowa płytka z niewielkim otworem wydrążonym z myślą o kolcach stosowanych w przypadku kolumn głośnikowych. 3S Point 3.6 jest wersją zbliżoną konstrukcyjnie do 3S Point 2, ale wyposażoną w zamocowany na stałe gwintowany pręt z gwintem M6. Nóżki te wystarczy przykręcić wprost do urządzenia lub kolumny głośnikowej wykorzystującej pasujący gwint wewnętrzny. W wersji 3S Point 3.8 projektanci zastosowali gwint M8. Każda z czterech wersji nóżek 3S wykorzystuje jeden z dwóch kolorów obudowy, srebrny lub czarny.
Lehmannaudio 3S Point 3.8
Nóżki Lehmannaudio 3S są już dostępne w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna za 4 sztuki (czarny i srebrny) poszczególnych wersji wynosi:
 3S Point 1 – 900 zł; 
3S Point 2 – 900 zł;
 3S Point 3.6 – 900 zł; 
3S Point 3.8 – 900 zł.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan