s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

gadżety

Rewolucja w samochodowym audio

news |
niezdefiniowano - Rewolucja w samochodowym audio

Sennheiser i firma Continental, otrzymały nagrodę CES Innovation Award 2021 za najlepsze rozwiązanie w samochodowym systemie audio.

Ogłoszone po raz pierwszy na targach CES 2020, wielokrotnie nagradzane partnerstwo łączy technologię Sennheiser AMBEO Mobility z systemem Ac2ated Sound firmy Continental. Wyróżnione rozwiązanie, to bezgłośnikowy samochodowy system dźwiękowy, który wypełnia wnętrze pojazdu realistycznym, wciągającym dźwiękiem. Skalowalny i adaptacyjny system wspiera ewolucję mobilności w kierunku coraz bardziej autonomicznej i zorientowanej na użytkownika przyszłości.

"Integrując naszą technologię AMBEO Mobility z systemem Ac2ated Sound firmy Continental, staraliśmy się zaoferować niezwykle realistyczne doznania dźwiękowe, które otwierają nowe perspektywy dźwięku w pojazdach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze wspólne rozwiązanie zostało wyróżnione wśród przełomowych produktów w konkursie CES Innovation Awards", powiedziała Véronique Larcher, dyrektor AMBEO Immersive Audio w firmie Sennheiser.
Ac2ated Sound firmy Continental porzuca konwencjonalną technologię głośników, wzbudzając wybrane powierzchnie we wnętrzu pojazdu w celu wytworzenia dźwięku. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami audio, Ac2ated Sound to znacząca redukcja wagi i przestrzeni – nawet o 90 procent. W ten sposób system nie tylko zapewnia najwyższą jakość dźwięku, lecz także doskonale nadaje się do pojazdów elektrycznych, w których priorytetem jest oszczędność miejsca i wagi. W połączeniu z AMBEO Mobility firmy Sennheiser, koncepcja ta zapewnia zapierającą dech w piersiach reprodukcję dźwięku 3D, która otacza pasażerów niezwykle szczegółowym i żywym pejzażem dźwiękowym i pozwala im w pełni cieszyć się rozrywką w samochodzie.
Oprogramowanie AMBEO Mobility analizuje i oddziela podstawowe komponenty każdej natywnej ścieżki muzycznej stereo i odtwarza je dzięki odpowiednim siłownikom. Od krystalicznie czystej jakości połączeń po spersonalizowane odtwarzanie treści, samochodowy system nagłośnienia Sennheiser i Continental umożliwia pełną indywidualizację dźwięku dla każdego miejsca. Kluczowym elementem w tworzeniu spersonalizowanych stref odsłuchowych są specjalnie zaprojektowane zagłówki ze zintegrowanymi przetwornikami o wysokiej wierności odtwarzania. Dodanie tego osobistego źródła odtwarzania bliskiego pola w pobliżu uszu kierowcy i pasażera znacznie poprawia wrażenia słuchowe.
Źródło: informacja prasowa Aplauz