hi-fi

Sonus faber Maxima Amator

news |
niezdefiniowano - Sonus faber Maxima Amator

Nowy klejnot w kolekcji Heritage - dwudrożna kolumna podłogowa Sonus faber Maxima Amator wchodzi do sprzedaży.

Sonus faber zaprezentował dwudrożną kolumnę Maxima Amator, która wykorzystuje dwa przetworniki, aby zapewnić połączenie wyjątkowych emocji z maksymalną reprezentacją naturalnego dźwięku. Koncepcja dwudrożna, często uważana za najczystszy system możliwy do osiągnięcia w odniesieniu do elektroakustyki, zawsze była silnym elementem tożsamości produktów marki Sonus faber, a Maxima Amator powstała, by oddać hołd tej tradycji i samej muzyce, prowadząc słuchacza do najpełniejszej przyjemności oraz oferując zanurzenie w jej najgłębszej esencji.

Najnowszy dodatek do kolekcji Heritage został w całości wykonany we Włoszech, z obudową z litego drewna orzechowego, która została zaprojektowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod obróbki. Pozwoliło to konstruktorom Sonus faber na uzyskanie niezawodnej akustyki i pokonania ograniczeń konstrukcyjnych litego drewna. Dołożono wszelkich starań, aby uzyskać odpowiednią rozdzielczość wewnętrznych objętości obudowy. Została ona podzielona na trzy oddzielne komory zaprojektowane w celu zwiększenia sztywności konstrukcji, minimalizacji rezonansów i ekranowania zwrotnicy, umieszczonej w dedykowanej komorze widocznej z tyłu obudowy.
Sonus faber Maxima Amator
Zaimplementowano te same przetworniki, co w modelu Electa Amator III - 28 mm tweeter D.A.D. Damped Apex Dome z neodymowym systemem napędu magnetycznego i labiryntową tylną komorą akustyczną z litego drewna świerkowego oraz przetwornik średniotonowy o średnicy 180 mm z membraną wykonaną z pulpy celulozowej i włókien naturalnych osuszanych powietrzem, zamontowaną na oryginalnym koszu z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Zaprezentowana pierwszy raz w modelu Maxima Amator, konstrukcja zwrotnicy IFF "Interactive Fusion Filtering" opracowana została przez Sonus faber.
Sonus faber Maxima Amator

Specyfikacja Sonus faber Maxima Amator

 • Typ: Dwudrożna, wentylowana podłogowa kolumna głośnikowa
 • Obudowa: System rozproszonego spektrum rezonansowego uzyskany z litych płyt drewna orzechowego (grubość 25 mm każda) o wysokiej sztywności. Przegroda i tylny panel pokryte skórą. Obudowa składa się z trzech różnych komór, pierwsza to objętość akustyczna, zoptymalizowana za pomocą oprogramowania symulacyjnego, druga to przestrzeń wypełniona obojętnym materiałem, który zapewnia stabilność obudowy i pomaga zredukować wszelkie niepożądane rezonanse struktury litego drewna. Trzecia komora zawiera zwrotnicę odizolowaną od komory akustycznej.
 • Przetwornik wysokotonowy: Opracowany przez Sonus faber przetwornik H28 XTR-04 DAD z jedwabną kopułką "Arrow Point" o średnicy 28 mm
 • Przetwornik średnio-niskotonowy: Opracowany przez Sonus faber przetwornik MW18XTR-04 ze 180 mm membraną wykonaną z nieprasowanej mieszanki tradycyjnej masy celulozowej, kapoku, kenafu i innych włókien naturalnych suszonych powietrzem
 • Zwrotnica: Konstrukcja IFF "Interactive Fusion Filtering" ze specjalnymi funkcjami transferu opartymi na przyspieszonych progresywnych zboczach
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2100 Hz
 • Pasmo przenoszenia: 35–35.000 Hz
 • Czułość: 88 dB SPL (2,83V/1 m)
 • Impedancja nominalna: 4 omy
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 25-125W
 • Wymiary (WxSxG): 1120x300x350 mm
 • Waga: 38 kg (1 szt.)

Sonus faber Maxima Amator
Proponując Maxima Amator, marka zachęca słuchaczy do poznania istoty marki i brzmienia Sonus faber. Maxima Amator będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Sonus faber od grudnia 2020 roku, z sugerowaną ceną detaliczną 34.999 złotych za jedną kolumnę.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution