s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

JL Audio Fathom

news |
niezdefiniowano - JL Audio Fathom

W ofercie JL Audio znajdziemy ścienne subwoofery Fathom zaprojektowane z myślą o zaawansowanych instalacjach kina domowego oraz stereo.

Firma JL Audio oferuje cztery najwyższej klasy systemy subwooferowe do instalacji w ścianach, które świetnie poradzą sobie tak w zaawansowanych systemach kina domowego, jak i w hi-endowych systemach stereofonicznych najwyższej klasy.

Systemy ściennych subwooferów Fathom IWS zawierają te same przełomowe technologie, które zostały wykorzystane w wolnostojących urządzeniach aktywnych z serii. Zapewniają niezwykłe osiągi w odtwarzaniu najniższego basu, pozostając w dużej mierze niewidoczne dla większości użytkowników.
JL Audio Fathom
W ofercie znajdują się łącznie cztery systemy:
  • IWS-SYS-108 – jedna kolumna głośnikowa z 8 calowym płaskim przetwornikiem Fathom i wzmacniacz zasilający o mocy 300W/6Ω z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia D.A.R.O. (mikrofon jako opcja).
  • IWS-SYS-208 – dwie kolumny głośnikowe każda z 8 calowym płaskim przetwornikiem Fathom i wzmacniacz zasilający o mocy 600W/3Ω z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia D.A.R.O. (mikrofon jako opcja).
  • IWS-v2-SYS-113 – jedna kolumna głośnikowa z 13 calowym płaskim przetwornikiem Fathom i wzmacniacz zasilający o mocy 1000W z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia D.A.R.O.
  • IWS-v2-SYS-213 – dwie kolumny głośnikowa każda z 13 calowym płaskim przetwornikiem Fathom i wzmacniacz zasilający o mocy 2000W z wbudowanym systemem korekcji akustyki pomieszczenia D.A.R.O.

JL Audio Fathom
Wszystkie głośniki wchodzące w skałd serii "Fathom - IWS" 'zostały skonstruowano w oparciu technologię Concentric Tube Suspension, zapewniającą zdolność przetworników basowych do bezprecedensowego wychylenia. Rozwiązanie JL Audio wykorzystuje strukturę, która rozciąga się na krawędzi przetwornika podtrzymując resor dolny który ma wymiary zbliżone do średnicy głośnika. Zawieszenie jest tak solidne, że z łatwością utrzymuje cewkę o bardzo dużej średnicy co umożliwia wstawienie w jej wnętrze magnesu trwałego. Cewka porusza się więc na zewnętrz magnesu, a nie wewnątrz jak to ma miejsce w standardowych rozwiązaniach.
Obudowy subwooferów wykonane są ze sklejki brzozowej ciętej CNC i wykorzystują bardzo rozbudowaną strukturę wewnętrzną mającą na celu poprawę sztywności przy jednoczesnym zachowaniu bardzo niskiego profilu całkowitego i minimalnej grubości ścianek. Montaż zapewnia minimalizację wpływu drgań obudowy na pobudzanie drgań ściany.
JL Audio Fathom
W przypadku modeli z 8-calowym głośnikiem konstrukcja przetwornika umożliwia wentylowanie obudowy przez unikalną szczelinę znajdującą się na obrzeżu głośnika, na pierścieniu montażowym.
Wzmacniacze wchodzące w skład systemu pracują w domenie cyfrowej i posiadają rozbudowane korektory graficzne (18 pasmowe) pozwalające na perfekcyjne zintegrowanie subwoofera z pomieszczeniem, a także na doskonałą współpracę z towarzyszącym głównym systemem głośnikowym (system D.A.R.O.).
Systemy subwooferowe wyposażone są w białą maskownicę która można malować oraz w zestaw mocujący w drewnianych ramach ściennych.
Źródło: informacja prasowa E.I.C.