s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Tellurium Q Blue II w Q21

news |
niezdefiniowano - Tellurium Q Blue II w Q21

Nadchodzi nowy Blue… Salon Q21 zaprasza na premierowe odsłuchy kabli z odnowionej serii Tellurium Q Blue II.

Nie da się ukryć, że seria Blue firmy Tellurium Q zyskała sympatię audiofilów. Można powiedzieć, że jest ona wyrażona w... kilometrach. To właśnie w takiej skali można opisywać ilość tych kabli w systemach polskich melomanów.

Inżynierowie w Tellurium doszli do wniosku, że równie ważne dla transmisji sygnału audio w przewodach jest niwelowanie zniekształceń fazowych, jak czystość zastosowanej miedzi. Powstają one w każdym kablu, który z elektrycznego punktu widzenia jest filtrem wprowadzającym opóźnienia czasowe między poszczególnymi zakresami częstotliwości, które należy zminimalizować. Producent nie zdradza sposobu w jaki poradził sobie z tym problem, ale jest to skuteczne rozwiązanie.
Tellurium Q Blue II w Q21
Miło nam poinformować, że popularna seria Blue doczekała się właśnie nowej odsłony. Obejmuje ona kable głośnikowe, interkonekty RCA/XLR, Phono RCA oraz zworki do terminali głośnikowych. Choć wygląd nie zdradza żadnych zmian, to w rzeczywistości jest ich sporo. Dotyczą one zarówno przewodnika, jak i sposobu jego ekranowania, użytych dialektryków i zastosowanej geometrii.
Tellurium Q Blue II w Q21

Przykładowe ceny kabli Tellurium Q Blue II

  • Tellurium Q Blue II Speaker (2x 2.5m) - 541 zł
  • Tellurium Q Blue II RCA (1.0m) - 950 zł
  • Tellurium Q Blue II XLR (1.0m) - 1.199 zł
  • Tellurium Q Blue II Jumper - 310 zł
  • Tellurium Q Blue II USB (1.0m) - 950 zł

Tellurium Q Blue II jest już dostępna. Salonie Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy i testy także w swoim systemie audio.
INFO www.q21.pl