s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Musical Fidelity M6x Vinyl

news |
niezdefiniowano - Musical Fidelity M6x Vinyl

Rafko Dystrybucja wprowadza na nasz rynek nowy przedwzmacniacz gramofonowy Musical Fidelity M6x Vinyl.

Aby uzyskać najbardziej uniwersalne urządzenie na rynku konstruktorzy M6x Vinyl skupili się na wejściach nowego phono stage'a. Projekt obwodów pomyślany jest tak, aby nie możliwe było przesterowanie sekcji wejściowej przy jakiejkolwiek wkładce, jakichkolwiek ustawieniach, niezależnie do tego, czy skorzystamy z wyjść RCA czy XLR. Urządzenie posiada aż trzy wejścia, każde z nich może obsłużyć wkładkę MM lub MC. Każde z nich "pamięta" indywidualne ustawienia, jakie wybierzemy.

M6x Vinyl na tle poprzednika to kompletnie nowe urządzenie. Inżynierowie Musical Fidelity zdecydowali się na pójście w kierunku wyłącznie obwodów dyskretnych, co poskutkowało dużo lepszymi pomiarami, i co najważniejsze, wyższą jakością dźwięku, zbliżoną do NuVista Vinyl – trudno o lepszy komplement.
Musical Fidelity M6x Vinyl
Nowy preamp gramofonowy to rozwinięcie koncepcji M6 Vinyl w dwóch kierunkach:
  • Stworzenia bardziej uniwersalnego urządzenia, zdolnego do współpracy nawet z najdroższym wkładkami na rynku
  • Zbliżenia jakości brzmienia do referencyjnego urządzenia na rynku czyli do NuVisty Vinyl

Musical Fidelity M6x Vinyl
Musical Fidelity uzasadnia odejście od stosowania op-ampów dwojako. Po pierwsze, wynika z ich charakteru brzmienia, które według inżynierów MF nie odpowiada aktualnej misji firmy, czyli dostarczania urządzeń o brzmieniu: neutralnym, naturalnym, dynamicznym i barwnym. Po drugie, projektowanie urządzeń na bazie obwodów dyskretnych pozwala na uzyskanie dużo precyzyjniejszego, indywidualnego efektu końcowy.
Musical Fidelity M6x Vinyl
Musical Fidelity podkreśla także, że projektowanie obwodów dyskretnych to domena największych producentów w branży, których stać na poświęcenie setek godzin na dobór najlepszych kombinacji podzespołów, co wymaga odpowiedniej skali sprzedaży. Ale producenci, którzy dysponują odpowiednią skalą mogą zaoferować zaawansowane rozwiązania w autorskim wydaniu w dużo korzystniejszej cenie, niż producenci skupiający się wyłącznie na konstruowaniu urządzeń w oparciu o op-ampy.
Cena przedwzmacniacza gramofonowego Musical Fidelity M6x Vinyl wynosi 8.395 złotych (czarny lub srebrny).
Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja