hi-fi

Ideon Audio w Polsce

news |
niezdefiniowano - Ideon Audio w Polsce

Począwszy od sierpnia 2020 za sprawą polskiego dystrybutora Audio Atelier na nasz rynek weszły urządzenia cyfrowe greckiej firmy Ideon Audio.

Założyciele firmy to audiofile o zróżnicowanych kompetencjach obejmujących samo projektowanie układów cyfrowych i zasilaczy, sprawy biznesowe i zagadnienia IT. Ideon Audio stawia sobie za cel produkcję sprzętu do odtwarzania cyfrowych sygnałów audio z możliwie najwyższą jakością.

Aby osiągnąć wyznaczone cele firma nie stosuje dostępnych na rynku gotowych modułów. Projekty urządzeń są opracowywane w całości w Ideon Audio. Starannie dobrane są wszystkie materiały, komponenty i podwykonawcy, a testowanie ma miejsce już w trakcie procesu produkcyjnego.
Ideon Audio w Polsce
Oto co o swoich celach projektowych mówią sami inżynierowie zatrudnieni w firmie Ideon Audio:
- Oferowanie produktów, które ujawniają muzykę ukrytą w danych cyfrowych, innymi słowy, przenoszą nas do zarejestrowanego wydarzenia muzycznego: w pełni rozszerzony zakres częstotliwości, rzeczywista dynamika, czystość i szczegółowość.
- Aby osiągnąć te wyniki, wszystkie nasze produkty są projektami wewnętrznymi, autorskimi, budowanymi bez użycia gotowych modułów. Nasza koncepcja produkcji 360 przenika proces produkcyjny aż do wyboru materiałów o najwyższym standardzie i partnerów produkcyjnych; wykorzystanie najnowocześniejszej technologii i najlepszych dostępnych komponentów bez kompromisów kosztowych; testowanie odbywa się w całym procesie produkcyjnym, a urządzenia są składane ręcznie na końcowym etapie.
Aktualny cennik urządzeń Ideon Audio przedstawia się następująco:
  • Ayazi DAC mk2 (przetwornik cyfrowo-analogowy) - 11.490 zł
  • 3R USB Renaissance mk2 Blackstar (regenerator sygnału USB) - 1.599 zł
  • 3R USB Master Time (procesor przetaktowania sygnału USB) - 11.990 zł
  • MasterPower LPS (zewnętrzy zasilacz z dwoma wyjściami) - 11.490 zł
  • Absolute Time (procesor przetaktowania sygnału) - 30.990 zł
  • iStream Music Server (odtwarzacz strumieniowy) - 69.990 zł
  • Absolute DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) - 129.990 zł

Źródło: informacja prasowa Audio Atelier