hi-fi

Mark Levinson No 5101

news |
niezdefiniowano - Mark Levinson No 5101

Nie brakuje wysokiej klasy odtwarzaczy CD, choć niewiele z nich obsługuje SACD i oferuje zintegrowane przesyłanie strumieniowe, jak ma to miejsce w przypadku modelu No 5101.

Dzięki szerokiej gamie obsługiwanych cyfrowych źródeł i formatów audio No 5101 umożliwia odtwarzanie nośników fizycznych, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW. Obsługuje formaty FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA. Może również przesyłać sygnał strumieniowo z dysków NAS oraz urządzeń DLNA i UPnP podłączonych do tej samej sieci co No 5101 przez Ethernet lub WiFi. Może także nawigować i odtwarzać pliki audio z napędu flash USB podłączonego do wejścia USB typu A. Dodatkowo, z jednym koncentrycznym i jednym optycznym wejściem cyfrowym S / PDIF, No 5101 służy jako samodzielny przetwornik cyfrowo-analogowy klasy premium dla źródeł cyfrowych.

Mark Levinson PrecisionLink II DAC pozwala No 5101 zaoferować wyjątkową cyfrową jakość dźwięku. Najnowszej generacji 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS PRO Sabre z układem eliminacji jittera stanowi serce cyfrowego etapu przetwarzania dźwięku. Ponadto, obok wejść cyfrowych, ma jedno wyjście koncentryczne i jedno optyczne wyjście cyfrowe S / PDIF, które będzie przekazywać sygnał stereo PCM do urządzeń takich jak wzmacniacze zintegrowane Mark Levinson No 5802 lub No 5805. Transformator toroidalny powiązany z 13 600 uF pojemności filtra stanowi serce liniowego zasilacza, który zasila przetwornik cyfrowo-analogowy i wszystkie obwody analogowe. Poszczególne regulatory dla każdego kanału zapewniają autentyczną pracę dual - mono. Dyskretny stopień wyjściowy linii PurePath klasy A zapewnia wyjątkową przejrzystość i zakres dynamiki, z których słyną produkty Mark Levinson.
Mark Levinson No 5101
No 5101 oferuje elastyczne sterowanie z integracją systemu, a porty komunikacyjne obejmują IP (Ethernet), RS-232, wejście IR i wejście wyzwalacza 12V. W zestawie jest elegancki, niestandardowy aluminiowy pilot na podczerwień z serii 5000. Kontrola systemu jest również dostępna za pośrednictwem aplikacji Mark Levinson 5000 Control na urządzenia z systemem iOS i Android oraz aplikacji Harman Luxury Music Life do agregacji treści i odtwarzania strumieniowych i lokalnych źródeł. Ponadto dostępne są sterowniki dla centralnych systemów sterowania. Podobnie jak w przypadku wszystkich elementów Mark Levinson, solidne materiały, bogate wykończenia i odważna geometria stały się cechą wyróżniającą jakość firmy. W przypadku No 5101, przedni panel z litego aluminium o grubości jednego cala jest piaskowany, anodowany na czarno i maszynowo wyprofilowany, aby płynnie przejść w elegancki szklany wyświetlacz, który sam jest wpuszczony w piaskowaną i anodowaną aluminiową ramkę. Skrupulatny kunszt widoczny jest w drobnych szczegółach, w tym w wytłoczonych otworach górnej pokrywy, sitodruku za szklanym panelem i aluminiowych przyciskach menu oraz sterowania transportem, a wszystko spoczywa na dopasowanych niestandardowych aluminiowych nóżkach.
Mark Levinson No 5101
Streamer Mark Levinson No 5101 dostępny jest w salonach: Audiostyl w Katowicach, Hi Fi Studio w Bielsku Białej, KK&RS w Słupsku, Albatros w Gdyni, Linia Dźwięku w Rzeszowie, a także HTAudio w Poznaniu, Planeta Dźwięku w Warszawie oraz AudioTrendt w Krakowie.
Mark Levinson No 5101

Najważniejsze cechy Mark Levinson No 5101:

 • No 5101 to źródło towarzyszące 3 w 1 dla No 5805 lub No 5802: 1. Slot SACD Player; 2. Network Streamer; 3. DAC
 • Odtwarza wszystkie formaty płyt, w tym SACD, CD-A, CD-R i CD-RW
 • Obsługuje FLAC, WAV, AIFF, OGG, MP3, AAC i WMA
 • USB–A do odtwarzania plików z napędu USB
 • PrecisionLink II DAC
 • Zasilacz liniowy
 • Analogowy stopień wyjściowy ML PurePath
 • Zrównoważone i pojedyncze wyjścia
 • Wejścia optyczne i koncentryczne
 • Streaming sieci Ethernet i WiFi
 • Sterowanie RS–232
 • Wejścia wyzwalające i IR
 • Ręcznie wykonane w USA

Mark Levinson No 5101
Sugerowana cena detaliczna streamera Mark Levinson No 5101 wynosi 23.900 złotych.
Źródło: informacja prasowa Suport