kino domowe

PROFESJONALNY PROJEKTOR DLP

news |

NEC Display Solutions prezentuje flagowy produkt swojej profesjonalnej linii projektorów instalacyjnych w postaci modelu NP4000...

NEC Display Solutions prezentuje flagowy produkt swojej profesjonalnej linii projektorów instalacyjnych w postaci modelu NP4000. Produkt przeznaczony jest do instalacji w aplikacjach wymagających potężnego źródła światła oraz doskonałej wydajności podczas ciągłej pracy. Nowy projektor wykorzystujący technologię DLP™ posiada dwie lampy, dzięki którym może pracować w trybie single-lamp oraz dual-lamp. Przy pomocy dwóch źródeł światła, każde o mocy 260W, projektor jest w stanie wygenerować jasność rzędu 5200 ANSI lumenów. Dodatkowo instalacja kilku ułożonych jeden nad drugim projektorów NEC NP4000 może znaleźć zastosowanie w dużych, jasnych pomieszczeniach – jasność 10400 ANSI lumenów osiągalna jest już przy zastosowaniu dwóch projektorów NP4000 pracujących razem.


Wysokiej klasy projektor, głównie stosowany w instalacjach, imponuje doskonałą wydajnością zoptymalizowaną pod kątem prezentacji oraz łatwości obsługi. NEC Display Solutions oferuje opcjonalnie pięć wymiennych obiektywów dla NP4000. Obiektywy wyposażone w specjalne gniazdo bayonet connector pozwalają na projekcję obrazu z różnych odległości, są przy tym łatwe do wymiany i umożliwiają osiągnięcie powiększenia w zakresie 0.8 – 8.3:1.


Projektor zapewnia idealne wyrównanie z ekranem wyświetlanego obrazu dzięki systemowi Lens Shift, który przesuwa całą soczewkę mechanicznie do 10% w poziomie oraz 50% w pionie. Ostrość oraz zoom są również kontrolowane automatycznie. W wyposażeniu projektora NEC NP4000 znajduje się dodatkowo sześcio-segmentowe koło barwne (2xRGB), zapewniające jeszcze lepszą reprodukcję żywych kolorów.


NEC NP4000 posiada mnóstwo profesjonalnych złączy wśród których są złącza komponentowe (BNC) oraz cyfrowe DVI-D z HDCP dla kodowania przekazów wysokiej rozdzielczości HD.


Wyposażony w system podwójnej lampy NEC NP4000 jest idealny do pracy w takich miejscach jak stacje metra, ekspozycje oraz punkty sprzedaży, zapewniając ciągłą pracę urządzenia nawet do 5000 godzin – w zależności od trybu eksploatacji.


Gwarancja oraz serwis

NEC Display Solutions oferuje na projektor NEC NP4000 trzyletnią gwarancję 24/7 zapewniającą ciągłą pracę urządzenia (bez limitu godzin użytkowania), z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych takich jak lampy, koło barwne itp.


Krótka specyfikacja techniczna

NEC NP4000
DLP 1 x 0.7-calowy DMD chip
Rozdzielczość naturalna XGA
Kontrast 2,100:1 (z DynamicBlack™)
Intensywność światła w ANSI lumenach 5,200
Zużycie energii 640 W (przy używaniu dwóch lamp)
Waga 16.5 kg
Łączna żywotność lamp do 5,000 godz (2x2,500 godzin w trybie Eco Mode)


Dostępność oraz cena

NEC NP4000 jest już dostępny na rynku. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 19 000 zł. W zestawie z projektorem dostarczany jest kabel zasilający oraz analogowy VGA, a także bezprzewodowy pilot oraz instrukcja obsługi na CD.


NEC Display Solutions Europe GmbH

NEC Corportion, NEC Viewtechnology, Ltd. i NEC Display Solutions, Ltd. doszły do porozumienia w sprawie połączenia NEC Display Solutions, producenta monitorów, z NEC Viewtechnology, dostawcy projektorów, w nową firmę, która od 1 kwietnia 2007 r. działa na rynku monitorów LCD, monitorów plazmowych oraz projektorów. Nowa spółka, której właścicielem 100% udziałów jest NEC Corporation, ma siedzibę główną w Tokio w Japonii i działa pod nazwą NEC Display Solutions, Ltd. Jej prezesem został Yoshiaki Tsuda.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialna za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na cztery regiony sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową oraz Europę Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z czołowych światowych dostawców technologii wyświetlania obrazu w zakresie monitorów LCD, monitorów plazmowych oraz projektorów. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (technologie LCD i plazma) oraz monitory plazmowe dla kina domowego. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe aż urządzeń do pracy ciągłej (np. prezentacje w miejscu sprzedaży) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl


NEC Corporation (NASDAQ: NIPNY) to jeden ze światowych liderów wśród dostawców Internetu, sieci szerokopasmowych oraz rozwiązań dostosowanych do specyfiki działania dużych korporacji, jak również uwzględniających specjalistyczne potrzeby konsumentów na całym świecie. NEC dostarcza zindywidualizowane rozwiązania dla kluczowych segmentów rynku komputerowego, sieciowego oraz urządzeń elektronicznych poprzez wykorzystanie własnych doświadczeń na rynku IT i rynku sieciowym, a także poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych oferowanych przez NEC Electronics Corporation. Grupa NEC zatrudnia ponad 150 000 osób na całym świecie. W celu uzyskania dalszych informacji, proszę odwiedzić strony korporacyjne NEC pod adresem www.nec.com


Źródło: http://www.4d.pl