hi-fi

NuPrime Alita

news |
niezdefiniowano - NuPrime Alita

Nowy przetwornik DAC DSD256/PCM768/I2S z przedwzmacniaczem stereo i zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym.

Rafko Dystrybucja wprowadza do sprzedaży nowy przetwornik DAC Alita, z obsługą plików DSD256, PCM768, wejściem I2S z funkcją przedwzmacniacza stereo i zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego.

Sekcja DAC

Alita to przede wszystkim referencyjny przetwornik DAC z szeroką liczbą wejść i wyjść. Do dekodowania sygnału na analogowy użyto przetwornika AKM AK4493 - jedną z najlepszych 32 bitowych kości zapewniających charakterystyczne brzmienie NuPrime'a - ciepło łączące w sobie detaliczność i przestrzenność.
NuPrime Alita

Wzmacniacz słuchawkowy

Zespół inżynierów poświęcił szczególną uwagę wzmacniaczowi słuchawkowemu, który zapożyczono wprost z wielokrotnie wyróżnianego DAC-10H. Mówi o tym także komplet gniazd przygotowanych do obsługi najbardziej wymagających słuchawek: 6.3mm jack oraz zbalansowany 4.4mm Pentaconn. Moc wzmacniacza to 1.2W RMS przy 32 omach - wystarczająca aby napędzić dowolne hi-endowe słuchawki na rynku - zarówno dynamiczne jak i planarne.
NuPrime Alita
Szczególnie wartościowe jest to drugie wyjście, gdyż cała architektura sekcji analogowej urządzenia jest zbalansowana aby zminimalizować przegłosy między kanałami oraz zmaksymalizować ich separację. To pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom naturalności i czystości dźwięku z szeroką i głęboką sceną dźwiękową. Niemniej dobrze wypada barwność dźwięku - ciepła i łagodna średnica jest wsparta pełnym, potężnym basem.

Przedwzmacniacz stereo

Przedwzmacniacz to wysokiej klasy urządzenie z potencjometrem opartym o cyfrową drabinkę rezystorową ze skokiem 0.5 dB. Sygnał z gniazd wejściowych jest przetwarzany przez autorski procesor FPGA NuPrime SRC IC. Całość sterowana jest mikroprocesorem z retencją pamięci.
NuPrime Alita

Najważniejsze cechy NuPrime Alita:

  • Sterowanie urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
  • Przetwarzanie cyfrowego sygnału przez programowalny chip FPGA SRC IC dla ultra Niskich zniekształceń jitter
  • Ultra niskoszumne tranzystory polowe JFET
  • Przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5dB z pamięcią Poziomu głośności dla każdego źródła
  • Obsługa ASIO 2.1
  • Autorskie sterowniki do systemu Windows
  • Obsługa formatów DoP (DSD over PCM)
  • Gniazdo USB na opcjonalny dongle Bluetooth lub WiFi
  • Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

Cena detaliczna przetwornika C/A NuPrime Alita wynosi 6.395 złotych.
Źródło: informacja prasowa Rafko Dystrybucja