hi-fi

Michi X3 i X5

news |
niezdefiniowano - Michi X3 i X5

Michi poszerza swoją ofertę o dwa wzmacniacze zintegrowane X3 i X5, które wyróżniają się referencyjną jakością dźwięku i wykonania.

Rotel odniósł ogromny sukces reaktywując markę Michi i teraz wzbogaca jej obecną gamę produktową, którą tworzą przedwzmacniacz i końcówki mocy, o dwa wzmacniacze zintegrowane Michi X3 oraz Michi X5.

Michi z powodzeniem stworzył nową kategorię na rynku audio klasy high-end projektując referencyjne produkty – pod względem jakości dźwięku i wykonania oraz wzorniczej elegancji – które wyróżniają się wyjątkowym stosunkiem jakości do ceny. Modele szeroko znane jako przedwzmacniacz P5 i wzmacniacz stereofoniczny S5 zdobyły tytuł wzmacniacz pre/power high-end EISA 2020–2021.
Michi X3 i X5
Michi X3 i X5 opierają się na sprawdzonej, firmowej recepcie oferowania najlepszej w klasie inżynierii dźwięku poprzez gruntowną, krytyczną ocenę każdego elementu, każdego układu i całego toru sygnałowego w połączeniu z wewnętrznym rozwojem kluczowych technologii i komponentów.
Nowe wzmacniacze zintegrowane dzielą również unikatowe, nowoczesne wzornictwo i wykończenie niedawno wprowadzonych modeli P5, S5 i M8.
Michi X3 i X5
Wzmacniacz zintegrowany X5 jest kompletnie wyposażoną konstrukcją obsługującą aż 14 wejść, wliczając analogowe, cyfrowe, XLR, PC-USB z dekodowaniem DSD 2x oraz renderowaniem MQA, wysokiej jakości strumieniowanie bezprzewodowe Bluetooth z aptX i AAC oraz przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC. Za konwersję cyfrowo-analogową odpowiada przetwornik c/a AKM 768 kHz/32 bity, który zapewnia niesamowitą precyzję i synchronizację dźwięku.
X5 ściśle nawiązuje do architektury obecnych modeli Michi P5/S5 i podobnie jak one jest zasilany przy wykorzystaniu dwóch ponadwymiarowych transformatorów toroidalnych Rotela, pozwalających X5 dostarczać moc wyjściową 600 W przy 4 Ω i 350 W przy 8 Ω z niemal nieograniczoną, kontrolowaną energią basu.
Michi X3 i X5
Odizolowanie mocy dostarczanej do wszystkich czułych obwodów eliminuje niepożądany szum i zakłócenia, jeszcze bardziej udoskonalając sygnaturę audio.
Znajdujący się na przedniej ściance graficzny wyświetlacz zapewnia łatwy dostęp do wszystkich opcji konfiguracyjnych przy użyciu dołączonego specjalnie zaprojektowanego pilota zdalnego sterowania Michi. Wyświetlacz jest konfigurowalny i może informować o stanie pracy, bądź też prezentować 12-zakresowy korektor graficzny lub miernik mocy szczytowej. Porty RS232 i Ethernet umożliwiają prostą integrację z systemami automatyki.
Michi X3 i X5
Wzmacniacz zintegrowany X3 dostarcza niesamowite 350 W mocy przy 4 Ω i 200 W przy 8 Ω, którą uzyskuje dzięki niezwykle wydajnemu, ponadwymiarowemu transformatorowi toroidalnemu Rotela, zasilającemu niezależnie układy analogowe, cyfrowe i regulator napięcia wzmacniacza mocy, aby zapewnić optymalną izolację mocy.
Architektura X3 jest w pełni skoncentrowana na wysokiej wydajności, z wszystkimi obwodami zaprojektowanymi tak, aby optymalizowały tor sygnałowy do każdego z 13 wejść źródłowych, wliczając XLR, analogowe, cyfrowe, PC-USB, bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth aptX i przedwzmacniacz gramofonowy MM.
Michi X3 i X5
Wykorzystując topologię układu typu direct-path, X3 jeszcze bardziej izoluje czułe sygnały audio i przetwarzanie od wysokoprądowego stopnia wzmocnienia, obniżając w ten sposób poziom szumu i zapewniając ulepszone pole dźwiękowe.
Zastosowany w X3 ekran o wysokiej rozdzielczości umożliwia szybką konfigurację wszystkich funkcji i zapewnia dostęp do wielu opcji konfiguracyjnych wybieranych przez użytkownika i wyświetlanych w czasie pracy urządzenia. Porty RS232 i Ethernet pozwalają na integrację z wszystkimi popularnymi systemami sterowania.
Michi X3 będzie dostępny w połowie września br. w poglądowej cenie detalicznej 22.999 zł. Michi X5 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale br., a jego cena wyniesie 31.999 zł.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan