s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

NAD T 758 V3i

news |
niezdefiniowano - NAD T 758 V3i

Firma NAD zapowiada model T 758 V3i będący udoskonaloną wersją wielokrotnie nagradzanego amplitunera kina domowego T 758.

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń NAD, najnowsza oferta firmy kontynuuje filozofię projektowania "proste jest lepsze". To praktyczne podejście przyczynia się do łatwości użytkowania i zwiększenia wydajności wszędzie tam, gdzie ma to znaczenie. T 758 V3i zapewnia legendarną jakość dźwięku oraz pełną kompatybilność z najnowszymi funkcjami i formatami, co gwarantuje realistyczne brzmienie muzyki i niesamowitą przyjemność z oglądania filmów.

Większość dostępnych obecnie na rynku amplitunerów AV skupia się na aspektach obrazu i dźwięku przestrzennego, niejako przesuwając obwody audio na dalszy plan. NAD mocno wierzy w to, że wciąż jest wielu ludzi, którzy zawsze na pierwszym miejscu będą stawiali muzykę. Ciesząc się renomą producenta wysokiej jakości, wysokiej wydajności urządzeń było oczywiste, że T 758 V3i będzie musiał spełnić oczekiwania zarówno audiofilów, jak i entuzjastów kina domowego.
NAD T 758 V3i

MDC: z myślą o przyszłości

Nastawieni na wydajność entuzjaści chcą korzystać z nieustannie zmieniającego się świata technologii AV bez rujnowania swojej pierwotnej inwestycji. Dlatego NAD opracowało najważniejszą innowację dekady: modułową konstrukcję MDC (Modular Design Construction), niezwykłą odpowiedź na technologiczne starzenie się produktu. Cyfrowe układy dźwięku i obrazu znajdują się na wymiennych modułach. Z MDC możliwość łatwego ulepszenia T 758 V3i o obsługę przyszłych formatów cyfrowych jest całkowicie unikatowa i bezprecedensowa.

Dźwięk "najpierw muzyka"

Popularne formaty dźwięku przestrzennego, w tym HD Dolby Atmos i DTS Master Audio, dekodowane są przy użyciu najnowszej generacji wielordzeniowego układu DSP o wysokiej szybkości. Materiał ze źródła stereo może zostać przekonwertowany na dźwięk przestrzenny przy użyciu autorskiego, unikatowego trybu przestrzennego EARS, cenionego przez recenzentów za swoją naturalną jakość dźwięku. Z pełnym wsparciem dla formatów High Res Audio, takich jak MQA (Master Quality Authenticated) dostępny w odtwarzaczu BluOS, T 758 V3i jest prawdziwie wyjątkowy. Całości dopełnia niesamowity wzmacniacz NAD PowerDrive wyróżniający się wysokim prądem połączonym z wysoką mocą dynamiczną, co pozwala wydobyć pełnię możliwości dowolnych kolumn głośnikowych. Zarówno w przypadku muzyki, jak i filmów, wielokrotnie nagradzane dziedzictwo T 758 V3i pokazuje swoją moc z niewiarygodną głębią, czystością i niesamowitą szczegółowością. Przy tym modelu zwykłe amplitunery AV brzmią po prostu płasko.
NAD T 758 V3i

Czysty i naturalny obraz

T 758 V3i zapewnia wyjątkową wydajność dzięki najnowszej cyfrowej technologii wideo, obejmującej ultra wideo w rozdzielczości do aż 3840 ✕ 2160 pikseli przy 60 klatkach na sekundę z gamą kolorów 4:4:4 i wsparcie dla HDR (High Dynamic Range). Analogowe źródła wideo obsługiwane są także poprzez HDMI, umożliwiając łatwe podłączenie do telewizora lub projektora za pomocą jednego przewodu. NAD pozostawia przetwarzanie wideo tam, gdzie powinno się ono odbywać, tj. w urządzeniu wyświetlającym, eliminując w ten sposób wielokrotną konwersję formatu, co jest wadą mniej zaawansowanych amplitunerów AV. T 758 V3i obsługuje popularne złącze HDMI, kanał zwrotny audio ARC (Audio Return Channel) i funkcję CEC (Consumer Electronic Control).

Łatwa elastyczność

Stworzyliśmy bardzo prosty interfejs użytkownika, który jest zarówno elastyczny, jak i łatwy w użyciu. Każde urządzenie źródłowe zachowuje takie same indywidualne ustawienia za każdym razem, gdy zostaje aktywowane przez użytkownika, dlatego też nie pojawiają się "puste wejścia", które mogłyby komplikować lub utrudniać obsługę. Ponadto praktyczne przyciski szybkiego wyboru (AV Presets) umożliwiają stworzenie indywidualnej konfiguracji dla różnych typów programów (teatr, akcja, musical, itd.) pod kątem oczekiwań użytkownika. Można nawet nadać własne nazwy poszczególnym wejściom, aby dopasować je do podłączonych urządzeń.
T 758 V3i jest bardziej elastyczny niż dotychczas dzięki wbudowanemu AirPlay 2, ułatwiającemu integrację z ekosystemem Apple.
NAD T 758 V3i

NAD Speaker IQ

Zautomatyzowana konfiguracja głośników przestrzennych, NAD Speaker IQ, jest jednocześnie precyzyjna i łatwa w użyciu dzięki dołączonemu mikrofonowi i zdalnemu sterowaniu NAD. Obsługiwana jest także niezależna druga strefa, która może być zasilana przez wewnętrzne wzmacniacze tylnych kanałów. Dzięki kompletnemu zestawowi złączy do automatyki domowej z łatwością można podłączyć również zaawansowane systemy multiroom.

Najbardziej wyrafinowany na świecie cyfrowy system korekcji akustyki pokoju

T 758 V3i wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live Room Correction, które optymalizuje jakość dźwięku systemu kina domowego. Wbudowane oprogramowanie Dirac Live mierzy parametry akustyczne systemu w pomieszczeniu odsłuchowym i optymalizuje jakość odtwarzanego dźwięku, aby zapewnić najbardziej przejrzyste odwzorowanie muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, dając użytkownikom kontrolę jakiej potrzebują, aby precyzyjnie dostroić system w celu uzyskania najlepszych możliwych rezultatów. Z Dirac Live użytkownik może stworzyć doskonałe środowisko odsłuchowe, które koryguje zarówno synchronizację, jak i zabarwienie dźwięku, wykorzystując dołączony mikrofon i imponujące możliwościami oprogramowanie.
NAD T 758 V3i

Strumieniowanie high-res audio BluOS

T 758 V3i wykorzystuje wbudowaną technologię bezprzewodowego strumieniowania BluOS, pozwalającą użytkownikowi na strumieniowanie bezstratnej muzyki wprost do systemu kina domowego. Materiał muzyczny może pochodzić z lokalnych bibliotek, radia internetowego lub popularnych strumieniowych serwisów muzycznych. Użytkownik może kontrolować odtwarzanie dźwięku z dowolnego miejsca w domu przy użyciu aplikacji BluOS na smartfony, tablety i komputery, wliczając możliwość łączenia amplitunera w grupę z innymi urządzeniami obsługującymi BluOS, np. NAD i Bluesound, aby stworzyć domowy ekosystem muzyczny.

Najważniejsze cechy NAD T 758 V3i:

  • Integracja Apple AirPlay 2.
  • Wsparcie asystenta głosowego Siri poprzez AirPlay 2.
  • Wbudowany Dolby Atmos.
  • Obsługa wideo 4K UHD.
  • Wbudowane high-res audio multiroom BluOS.
  • Modułowa konstrukcja MDC zapewniająca możliwość uaktualnienia urządzenia o obsługę przyszłych Cyfrowych formatów po ich udostępnieniu.
  • Legendarna jakość dźwięku NAD połączona z najnowszymi formatami audio.
  • Prosty interfejs użytkownika, przyciski szybkiego wyboru i możliwość zmiany nazwy wejść.
  • NAD Speaker IQ pozwalający łatwo i precyzyjnie skonfigurować głośniki oraz zapewniający automatyczną Aktualizację oprogramowania.
  • Oprogramowanie Dirac Live Room Correction gwarantujące zoptymalizowaną jakość dźwięku.

NAD T 758 V3i pojawi się w sprzedaży na przełomie sierpnia i września br., poglądowa cena detaliczna urządzenia wyniesie 6.499 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan