s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

NAD Masters M28

news |
niezdefiniowano - NAD Masters M28

NAD wprowadza 7-kanałowy wzmacniacz mocy Masters M28 wykorzystujący technologię amplifikacji HybridDigital Purifi Eigentakt.

Firma NAD Electronics zaprezentowała kolejny model z serii Masters. M28 jest 7-kanałowym, zaawansowanym wzmacniaczem, który może pełnić rolę potężnego napędu dla najnowocześniejszego systemu wielokanałowego do muzyki lub kina domowego. Warto odnotować fakt, że ta referencyjna konstrukcja jest pierwszym wielokanałowym wzmacniaczem wykorzystującym technologię wzmocnienia Purifi Eigentakt (samoczynne taktowanie).

Wzmacniacz HybridDigital Purifi Eigentakt

Wzmacniacz Eigentakt, produkowany przez NAD na licencji Purifi, duńskiej firmy technologicznej, która skupia kilku czołowych inżynierów z branży, po raz pierwszy został zastosowany przez NAD w strumieniowym wzmacniaczu DAC BluOS Masters M33. Teraz rozwiązanie to trafia również do modelu Masters M28.
NAD Masters M28
Chociaż obecnie dostępnych jest wiele dobrze brzmiących wzmacniaczy, Purifi jeszcze raz przyjrzał się każdemu aspektowi wpływającemu na wydajność układu wzmocnienia i odkrył wiele pozornie małych nieliniowości, które po skorygowaniu mogą mieć ogromny wpływ na jakość dźwięku. Zaawansowana technologia, dobrze przemyślane układy PCB i rozbudowane modelowanie matematyczne pokonały ostatnie pozostające ograniczenia wzmacniaczy audio. Mierzalnym efektem jest niższy szum i mniejsze zniekształcenia, ale słyszalnym rezultatem jest coś więcej. Detaliczność i przejrzystość dźwięku zapewniają nowy poziom wyrafinowania przy każdym poziomie głośności.

Tak jak w przypadku poprzednich generacji technologii NAD HybridDigital, ale w przeciwieństwie do większości wzmacniaczy Class D, M28 z łatwością radzi sobie nie tylko z długimi połączeniami kablowymi, lecz także jest odporny na obciążenie kolumn głośnikowych, z którymi współpracuje, zachowujące takie same i wyrównane pasmo przenoszenia niezależnie od impedancji głośnika i przy równoczesnym zachowaniu wysokiej zdolności prądowej. Urządzenie dostarcza 200 W mocy ciągłej przy 8 omach (wszystkie kanały wysterowane) i 560 W mocy dynamicznej przy 4 omach.
NAD Masters M28
Technologia Eigentakt jest bardzo analogowa w zachowaniu w bardzo mało prawdopodobnym przypadku wystąpienia przesterowania wzmacniacza. Podczas, gdy wiele konstrukcji Class D może zachować się niestabilnie, Eigentakt reaguje w sposób podobny do łagodnego przesterowania z natychmiastowym powrotem do normalnej pracy, jak to ma miejsce w dobrze zrealizowanych tradycyjnych wzmacniaczach klasy A/B.

Łączność

Aby ułatwić współpracę w różnych systemach, M28 obsługuje zarówno złącza single-ended RCA, jak i zbalansowane wejścia XLR. To drugie jest tym samym wydajnym interfejsem audio, który używany jest w profesjonalnych studiach, aby zapewnić najwyższy poziom integralności sygnału przy zachowaniu najniższego poziomu szumu w celu uzyskania najlepszej możliwej wydajności. Wysokiej jakości zaciski głośnikowe gwarantują pewne połączenie głośnikowe.
Stylistyka M28 dopasowana została do przedwzmacniacza/procesora NAD Masters M17 V2i, dzięki czemu z łatwością można stworzyć 7-kanałowy system kina domowego, który zachwyci użytkowników swoją mocą i wzornictwem.
NAD Masters M28

Najważniejsze cechy NAD Masters M28

  • Wzmacniacz HybridDigital Purifi Eigentakt
  • 200 W × 7 W przy 8 omach (20 – 20.000 Hz, 0,003% THD)
  • Stabilność przy 4 omach ułatwiająca współpracę z szeroką gamą kolumn głośnikowych
  • Złącza XLR i specjalny interfejs pozwalający na stosowanie długiego okablowania bez generowania szumu lub utraty sygnału
  • Złącza zbalansowane i single-ended
  • Wyzwalacz 12 V

NAD Masters M28 pojawi się w sprzedaży w poglądowej cenie detalicznej 24.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan