hi-fi

Marantz PM-12SE i SA-12SE

news |
niezdefiniowano - Marantz PM-12SE i SA-12SE

Marantz zaprezentował dwa nowe modele z serii 12 Special Edition: wzmacniacz zintegrowany PM-12SE oraz odtwarzacz SACD SA-12SE z trybem DAC.

Od czasu do czasu producencji sprzętu audio decydują się na wypuszczenie urządzeń sygnowanych oznaczeniem Special Edition. Tak się stało w przypadku odtwarzacza SACD SA-12 i wzmacniacza zintegrowanego PM-12, które oryginalnie stworzono wyłącznie na rynek japoński.

Opierając się dodatkowo na osiągnięciach poczynionych podczas opracowywania uznanej serii KI Ruby, mistrzowie dźwięku Marantz wraz z naszymi europejskimi inżynierami skrupulatnie przygotowali nową serię 12 Special Edition.

Czysto analogowy wzmacniacz

Wzmacniacz zintegrowany PM-12 Special Edition został zbudowany tylko w jednym celu - zapewnienia najwyższej jakości dźwięku z podstawowej koncepcji PM-12 - dlatego wykorzystuje dwustopniową konstrukcję z oddzielnymi zasilaczami dla przedwzmacniacza i sekcji wzmacniacza mocy. Obwody zapewniają najczystszą ścieżkę sygnału dostarczanego do wzmacniaczy, które oferują 100 W mocy na kanał przy obciążeniu 8 omów lub 200 W mocy na kanał przy 4 omach. Wysokiej jakości przyłącza wejściowe z niklowanej miedzi i terminale głośnikowe z miedzi o wysokiej czystości gwarantują utrzymanie czystości sygnału od momentu wejścia do wzmacniacza, aż do wysłania go do głośników.
front Marantz PM-12SE
PM-12 Special Edition opiera się na rozwiązaniach stosowanych we wzmacniaczach PM-10 i PM-KI Ruby, takich jak przedwzmacniacz gramofonowy MC/MM, wraz z sekcją korektora Marantz Musical Premium Phono EQ i technologią Marantz HDAM, aby zapewnić bezkompromisową czystość sygnału.
tył Marantz PM-12SE
Całkowicie analogowa konstrukcja PM-12 Special Edition przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów i zachowania zasady czystej konstrukcji. Chociaż wykorzystanie konwertera cyfrowo analogowego we wzmacniacz może wydawać się wygodne, obwody cyfrowe z natury generują szumy elektrycznie mogące zakłócać delikatne sygnały analogowe przechodzące przez wzmacniacz. Dlatego firma Marantz zdecydowała się zachować całkowicie analogowy etos, utrzymując wzmacniacz PM-12 Special Edition tak czystym dźwiękowo, jak to tylko możliwe, rezerwując tryb DAC tylko dla odtwarzacza SA-12 Special Edition.

Wyrafinowana inżynieria cyfrowa

Opierając się na procesie rozwoju flagowych odtwarzaczy SA-10 i SA-KI Ruby, SA-12 Special Edition został stworzony, aby uczcić miłość do muzyki i połączyć słuchaczy z emocjami muzycznymi towarzyszącymi przy każdym odsłuchu.
tył Marantz SA-12SE
Mechanizm napędu dysków "SACDM-3" został zbudowany wyłącznie dla dźwięku, umożliwiając odtwarzanie płyt SACD, CD i kompilacji nagranych na CD-ROM lub DVD-ROM. Odtwarzacz posiada również asynchroniczne wejście USB, które może obsługiwać formaty do PCM/DXD 384kHz/32bit i DSD11.2MHz. Marantz Musical Mastering Stream przekształca wszystkie formaty plików PCM do formatu DSD, wykorzystując zaawansowane filtrowanie i opatentowane przetwarzanie, następnie Marantz Musical Mastering Conversion przekształca 1-bitowy strumień danych bezpośrednio na sygnał analogowy bez użycia konwencjonalnego konwertera cyfrowo analogowego.
tył Marantz SA-12SE
W rezultacie powstał cudownie dopracowany odtwarzacz SA-12SE, który towarzyszy i doskonale uzupełnia wzmacniacz zintegrowany PM-12SE, tworząc wspaniały system Hi-Fi, który jest w stanie przybliżyć Cię bardziej niż kiedykolwiek do muzyki, którą kochasz. Because music matters.

Najważniejsze cechy Marantz PM-12 Special Edition:

 • Zaprojektowany i starannie dostrojony przez zespół inżynierów i akustyków z Japonii i Europy, w oparciu o ponad 65 letnie doświadczenie w projektowaniu wzmacniaczy Marantz
 • Sekcja przedwzmacniacza Marantz o wysokiej rozdzielczości z opatentowaną technologią HDAM
 • Konstrukcja wzmacniacza impulsowego pochodząca z flagowego wzmacniacza PM-10 oraz PM-KI Ruby
 • Pasmo przenoszenia niezależne od obciążenia umożliwia podłączenie dowolnego zestawu głośników
 • Duża moc wyjściowa: 100 W + 100 W (przy 8 omach), 200 W + 200 W (przy 4 omach)
 • Dwustopniowa konstrukcja zapewniająca czystość sygnału, z oddzielnymi zasilaczami dla sekcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy zastosowanymi w celu redukcji zakłóceń
 • Transformator toroidalny dedykowany dla przedwzmacniacza zapewniający czysty i mocny dźwięk
 • Topologia Current Feedbak z nowo opracowanymi obwodami szerokopasmowymi
 • Moduły HDAM SA3 zapewniają czysty sygnał i optymalną dynamikę
 • Wejście Phono MM/MC z nowę sekcją Marantz Musical Premium Phono EQ
 • Grube, niklowane miedziane, niezależne przyłącza wejściowe dla CD i Phono oraz autorskie, wysokiej jakości miedziane terminale głośnikowe marki Marantz
 • Liniowa regulacja głośności z nowym elektrycznym systemem sterowania

Najważniejsze cechy Marantz SACD SA-12 Special Edition:

 • Zaprojektowany i precyzyjnie dostrojony przez zespół Marantz korzystający z ponad 35 letniego doświadczenia w dziedzinie odtwarzaczy CD i cyfrowego dźwięku
 • Opracowany przez firmę Marantz mechanizm napędu SACD/CD "SACDM-3" przeznaczony wyłącznie do odtwarzania dźwięku
 • Odtwarzanie dysków SACD/CD i kompilacji na płytach CD-ROM i DVD-ROM
 • Asynchroniczne wejście USB dla dźwięku w wysokiej rozdzielczości do PCM/DXD 384kHz/32bit i DSD11.2MHz
 • Izolacja wejść USB i cyfrowych (optyczne i koaksjalne) w celu blokowania szumów z podłączonych źródeł
 • Innowacyjny upsampling i filtrowanie "MMM-Stream" Marantz Musical Mastering do formatu DSD
 • Specjalnie zaprojektowana 1 bitowa bezpośrednia konwersja "MMM-Conversion" z DSD na sygnał analogowy
 • Wysokiej jakości analogowa sekcja wyjściowa z modułami Marantz HDAM-SA3 i HDAM-SA2 oraz wyjściem o niskiej impedancji
 • Zasilanie za pomocą transformatora toroidalnego
 • Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy wykorzystujący moduł HDAM-SA2

Marantz PM-12SE i SA-12SE będą dostępne w sprzedaży we wrześniu u autoryzowanych dealerów Marantz w kolorze czarnym lub srebrno-złotym.