hi-fi

Thorens TD 124 DD

news |
niezdefiniowano - Thorens TD 124 DD

Z nowym TD 124 DD Thorens powraca do jednego z legendarnych gramofonów w swojej historii. Oryginalna koncepcja TD 124 została znacząco udoskonalona i teraz oferuje rewelacyjną jakość dźwięku.

Oryginalny TD 124 został zaprezentowany w 1957 r. i przez wiele dekad wykorzystywany był w wielu studiach radiowych na całym świecie. Ambitni miłośnicy muzyki również szybko odkryli dla siebie ten niezwykle precyzyjny gramofon, a wielu fanów TD 124 pozostaje wiernych temu modelowi aż do dzisiaj.

Opierając się na tradycji Thorens opracował teraz całkowicie nowy gramofon TD 124 DD i kontynuuje historię tego modelu, ale już z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych. Purystyczne wzornictwo i podstawowa konstrukcja opierają się na oryginale, ale aluminiowa podstawa z regulacją wysokości teraz spoczywa na gumowych elementach tłumiących wibracje. W miejsce oryginalnego napędu z kołem ciernym i paskiem, nowy TD 124 DD wykorzystuje niezwykle precyzyjny napęd Direct Drive. Rozwiązanie to gwarantuje duży moment obrotowy, umożliwia precyzyjną kontrolę prędkości i chroni przed przenoszeniem niepożądanych wibracji z układu napędowego na talerz.
Thorens TD 124 DD
Nowe jest również ramię TP 124. Można je w pełni precyzyjnie wyregulować, aby dopasować do wybranej wkładki i wyposażone jest w innowacyjny układ anty-skatingu z rubinowym łożyskiem. Elementem wyróżniającym ramię jest z pewnością opatentowany elektryczny układ podnoszenia ramienia, który ułatwia delikatne opuszczanie i podnoszenie igły.
Thorens TD 124 DD
Oprócz szerokich możliwości regulacji, dołączona główka zapewnia znakomitą elastyczność w doborze wkładki. TD 124 DD dostarczany jest z dodatkową, nieznacznie cięższą przeciwwagą dopasowaną do sprzedawanej osobno wkładki Thorens SPU TD 124. To udoskonalona wersja kolejnej legendarnej konstrukcji winylowej, słynnego modelu Ortofon SPU. Thorens opracował SPU 124 wspólnie z firmą Ortofon, specjalnie z myślą o wymagających entuzjastach płyt winylowych.
Thorens TD 124 DD
Podczas opracowywania TD 124 DD Thorens zwrócił uwagę na każdy szczegół. Wszystko po to, aby mieć pewność, że najnowszy model spełni najwyższe oczekiwania w odniesieniu do jakości dźwięku. Pozbawioną zakłóceń energię zapewnia wysokiej klasy zewnętrzny zasilacz. Ponadto urządzenie wyposażone jest w złącza niezbalansowane i zbalansowane XLR. Te drugie gwarantują optymalną transmisję sygnału, a tym samym najlepszy możliwy dźwięk po podłączeniu TD 124 DD do high-endowego systemu wyposażonego w adekwatny przedwzmacniacz gramofonowy.
Thorens TD 124 DD
Gramofon Thorens TD 124 DD będzie dostępny w sprzedaży od września br., a jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 38.999 zł. W ofercie pojawią się dwie wersje kolorystyczne: czarny z wykończeniem fortepianowym i orzech z wykończeniem fortepianowym. Także we wrześniu dostępna będzie wkładka Thorens SPU TD 124, której poglądowa cena detaliczna wyniesie 9.999 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan