hi-fi

ChordOhmic Transmission Fluid

news |
niezdefiniowano - ChordOhmic Transmission Fluid

Chord Company wprowadza na rynek wysoko zaawansowany płynny polimer poprawiający transfer sygnału na połączeniach gniazd i wtyków.

Po czterech latach intensywnych prac i 500 prototypów, firma Chord wprowadza na rynek długo oczekiwany płyn ChordOhmic Transmission Fluid mający na celu poprawę styku w połączeniach, a więc wpływające na jakość dźwięku. Rozwiązanie to powstało na bazie ciekłych polimerów.

Opracowany przez jednego z najbardziej cenionych chemików przemysłowych i japońską firmę Andante Largo, nowy płyn ChordOhmic oparty jest na polimerach, wypełniających ubytki i mikropory na powierzchniach wtyków i gniazd, tworząc większą powierzchnię styku, a tym samym poprawiając jakość połączenia: im niższa rezystancja przejścia, tym wyższy prąd (sygnał).
Po żmudnym okresie badawczym udowodniono, że uzyskany w wyniku tych prac preparat zapewnia długoterminową stabilność połączeń o bardzo niskim napięciu, zachowując spójność we wszystkich typach gniazd i wtyków, a także przy różnych napięciach i w szerokim zakresie częstotliwości.
ChordOhmic Transmission Fluid
ChordOhmic Transmission Fluid firmy Chord różni się od innych produktów tego typu ponieważ zaczyna działać już przy bardzo niskich progach napięcia, a przy właściwym stosowaniu ma bardzo długą żywotność. Oryginalne kable przygotowane Chorda poddane obróbce ponad cztery lata temu, wciąż mają znacznie lepszy dźwięk niż identyczne, ale niepoddane obróbce kable.
ChordOhmic Transmission Fluid można nakładać na wszystkie metalowe styki, począwszy od kabli głośnikowych i interkonektów, po kable zasilające i LAN. Ponieważ jest nietoksyczny, w więc nie jest szkodliwy dla środowiska.

Podstawy przesyłania sygnału

W nowoczesnym systemie hi-fi poziomy sygnału mogą się od siebie niesamowicie różnić: od mikrowoltów z wkładki gramofonowej MC (maksymalnie około 150 µV) do 230V w kablach zasilających AC. Sygnały w każdym przypadku w swojej podróży przechodzą przez złącza, które są źródłem znacznych strat w sygnale.
Wysokiej klasy wtyki zawsze były integralną częścią projektów Chord Company. Z biegiem lat firma po wprowadzała niestandardowe rozwiązania, które z czasem były coraz lepsze. Niektóre z tych nowości były wyraźnie widoczne, podczas gdy inne ukryte były wewnątrz wtyków lub dotyczyły sposobów pokrywania złotem lub srebrem – były to zmiany niewidoczne, ale łatwo słyszalne.
Przy podłączaniu kabli do sprzętu można się spotkać z wieloma problemami. Na przykład: wtyczki i gniazda różnych producentów mogą różnić się rozmiarami; nierzadko zdarza się, że niektóre kombinacje gniazd i wtyków są zbyt ciasne, a inne zbyt luźne.
ChordOhmic Transmission Fluid
Podstawą połączenia elektrycznego jest dobre połączenie mechaniczne: większa powierzchnia styku obniża rezystancję styku, tworząc lepsze połączenie i umożliwiając przepływ większego prądu (sygnału).
Dowolne złącze, bez względu na to, jak gładkie i wypolerowane wydaje się na pierwszy rzut oka, na poziomie mikroskopowym wygląda zupełnie inaczej. Obraz u góry pokazuje punkty styku z luźnym połączeniem. W przypadku tych luźnych styków rzeczywisty obszar styku jest niewielki.
Wzrost powierzchni styku nstępuje w sytuacji gdy połączenie jest ciasne. Jednak nawet przy ściślejszym połączeniu między dwiema powierzchniami wciąż są odstępy, a więc jesteśmy wciąż dalecy od ideału.
Wiedząc o tym firma Chord Company od lat szukała sposobów zmniejszenia rezystancji połączeń. Po ponad czterech latach testów inżynierowie firmy Chord przekonali się, że mogą w końcu zaoferować rozwiązanie problemu w postaci płynu ChordOhmic. Wypełniając luki, polimer tworzy jeszcze lepszą powierzchnię kontaktu, a tym samym lepszy dźwięk.
Cena detaliczne specyfiku ChordOhmic Transmission Fluid wynosi 990 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Center Poland