hi-fi

#JBLpomaga

news |
niezdefiniowano - #JBLpomaga

Dystrybutor sprzętu JBL w Polsce przekaże śląskim szpitalom oraz pogotowiu ratunkowemu łącznie 10.000 przyłbic ochronnych w związku z trwającym stanem epidemicznym.

Polski dystrybutor sprzętu marki JBL (słuchawki, głośniki, systemy kina domowego) postanowił przekazać 10.000 przyłbic ochronnych o wartości 100.000 zł śląskim szpitalom. Firma, której siedziba znajduje się w Katowicach, postanowiła wesprzeć placówki zdrowotne swojego regionu pod hasłem #JBLpomaga.

– Z podjętych przez nas rozmów z różnymi szpitalami, w tym między innymi ze Szpitalem Miejskim w Rudzie Śląskiej, Wielospecjalistycznym Szpitalem Powiatowym w Tarnowskich Górach, Górnośląskim Centrum Medycznym Szpital w Ochojcu czy Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu wynika, że zapotrzebowanie jest wielkie, a każda pomoc na wagę złota. Cieszymy się zatem, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy mieli okazję partiami przekazywać przyłbice ochronne poszczególnym placówkom – mówią pracownicy firmy Suport, polskiego dystrybutora produktów JBL.
Przyłbice ochronne używane są przez lekarzy w kontaktach z pacjentami. Minimalizują ryzyko zakażenia się infekcjami przenoszonymi drogą kropelkową, w tym również koronawirusem. Śląska akcja #JBLpomaga to oddolna inicjatywa mająca na celu wsparcie tych, którzy walczą z epidemią na pierwszej linii frontu. Dla zaangażowanych w akcję najważniejsze jest, że podjęte działania ułatwią pracę lekarzom i całemu personelowi medycznemu poszczególnych placówek. Na oficjalnym fanpage'u JBL w Polsce będzie można śledzić, gdzie dociera pomoc w ramach akcji #JBLpomaga. To z pewnością kropla w morzu potrzeb, ale każde pozytywne działanie w obecnych czasach ma znaczenie.
Źródło: informacja prasowa Suport