s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

REL S/510 i S/812

news |
niezdefiniowano - REL S/510 i S/812

Firma REL wprowadza na rynek dwa nowe modele subwooferów dla wymagających, które doskonale sprawdzą się w systemach stereo i kina domowego.

W najnowszych modelach S/510 i S/812 zastosowano głośniki o średnicy odpowiednio 10- i 12-cali, co w połączeniu z membraną bierną pozwolio uzyskać kompromis między niską częstotliwością graniczną, a odpowiedzią impulsową. Oba nowe głośniki są udoskonaloną wersją poprzednio używanych membran ContinuousCast Alloy Cone. Lekkie membrany zostały usztywnione i wzmocnione poprzez doklejenie cienkiej warstwy włókna węglowego w kluczowych punktach na jej tylnej powierzchni. Pozwala im to pracować z bardziej wymagającymi filtrami PerfectFilter i PureTheatre, oraz zapożyczonymi z poprzednich modeli referencyjnych wzmacniaczy NextGen.

Model S/510 został wyposażony we wzmacniacz NextGen3 o mocy 500W, natomiast S/812 w NextGen5 o imponującej mocy 800W. Żeby cała ta para nie poszła w gwizdek, brytyjscy inżynierzy wzmocnili i usztywnili obudowy subwooferów. Nie tylko pozwala to na uzyskanie niskiego i niepodbarwionego dźwięku, ale również otworzyło furtkę do możliwości ustawiania na sobie nawet 3. subwooferów.
REL S/510 i S/812
Stworzenie dwóch wież z subwooferów pozwala uzyskać potężny stereofoniczny bas, oraz znacząco zredukować wpływ akustyki pomieszczenia na prezentowany dźwięk. Klasycznie, jak u RELa użytkownik dostaje szerokie spektrum możliwości podłączenia. Oprócz klasycznych gniazd RCA i XLR istnieje również możliwość podłączenia subwooferów pod wyjścia głośnikowe przewodem Neutrik SpeakON. Sygnał dla kolumn jest wówczas bezstratnie dzielony z subwooferem, który odfiltrowuje niechciane częstotliwości i dokonuje monofonizacji obu kanałów.
REL S/510 i S/812
Oba subwoofery sprawdzą się doskonale zarówno w systemach stereo, jak i kina domowego pomagając nie tylko dodać basu, ale również pomóc w kreowaniu przestrzeni, w której bas odgrywa dużą rolę.
Ceny detaliczne nowych subwooferów wynoszą odpowienio: S510 – 8.990 zł, S812 – 10.990 zł. Subwoofery są dostępne w czarnym i białym lakierze fortepianowym.
Źródło: informacja prasowa Voice