s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

DALI PHANTOM M-250 i M-375

news |
niezdefiniowano - DALI PHANTOM M-250 i M-375

Duńska firma DALI z myślą o miłośnikach najwyższej jakości dźwięku przygotowała dwa nowe modele instalacyjnych głośników ściennych - PHANTOM M-375 oraz M-250.

Głośniki DALI PHANTOM serii M zostały zaprojektowane z myślą o wielokanałowych instalacjach ściennych. Oferują wypełniający pomieszczenie dźwięk przestrzenny DALI dla Twojego kina domowego - bez fizycznego zdominowania przestrzeni salonu.

Dźwięk

Seria PHANTOM M pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z kompaktowych głośników instalacyjnych, które są w stanie wypełnić pokój doskonałym brzmieniem - pozostając dyskretnie ukryte w ścianach. Wszystkie głośniki DALI zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą szerokiej dyspersji. Polega ona na pozaosiowej optymalizacji odtwarzania dźwięku. Technologia ta jest idealna do zastosowania w głośnikach instalacyjnych, ponieważ są one zawsze montowane równo z powierzchnią ściany lub sufitu.

Wysokiej klasy głośniki instalacyjne PHANTOM są wypełnione tradycyjnymi technologiami głośników DALI. Membrany z włókna drzewnego i ultralekkie przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką są zamontowane w klasycznej przegrodzie MDF, również rozmieszczenie przetworników jest zbliżone do naszych tradycyjnych głośników.
DALI PHANTOM M-250 i M-375
PHANTOM M-375 oraz M-250 oferują sprawdzone technologie, dekady doświadczenia i wiele zalet zaczerpniętych z naszej referencyjnej serii PHANTOM S. Seria PHANTOM M prezentuje bardziej kompaktowy wygląd w jeszcze bardziej przystępnej cenie.
Seria PHANTOM M została opracowana z myślą o systemach wielokanałowych i doskonale sprawdza się jako głośnik frontowy, centralny oraz efektowy surround. Ale ponieważ każdy nasz głośnik musi być zgodny z wieloletnimi zasadami projektowania dźwięku DALI, M-375 oraz M-250 będą również działały idealnie w tradycyjnej konfiguracji stereo - z subwooferem lub bez niego.

Smukła obudowa

Zarówno PHANTOM M-250, jak i PHANTOM M-350 mają dokładnie taką samą wielkość obudowy - w tym głębokość montażową wynoszącą zaledwie 100 mm. Jest to niezwykle kompaktowy rozmiar jak na głośnik ścienny klasy Hi-end. Aby więc osiągnąć maksymalną objętość wewnętrzną potrzebną do reprodukcji niskich częstotliwości, zdecydowaliśmy się na obudowę wykonaną ze wzmacnianego włóknem szklanym materiału ABS o ogólnej doskonałej wytrzymałości strukturalnej. Podwójne porty basowe zwalniają ciśnienie powstałe w kompaktowej obudowie, co zapewnia atrakcyjny, obszerny dźwięk.
Ponieważ oba modele PHANTOM M mają ten sam rozmiar obudowy, możesz poczekać do późniejszego etapu instalacji, aby zdecydować między dwoma modelami.
Przednie przegrody i krawędzie głośników PHANTOM M są lakierowane na matową czerń, a na froncie nie ma błyszczących detali. Pozwala to na bezproblemową integrację z dowolnym systemem kina domowego, ponieważ nie chcesz, aby światło z projektora odbijało się i wracało do Ciebie.
DALI PHANTOM M-250 i M-375
Seria M została w 100% zaprojektowana i wykonana przez DALI - i wyprodukowana we własnej fabryce.

Magnetyczne maskownice

Magnetyczna maskownica zapewnia wizualną obecność głośników PHANTOM S i M. Dyskretny, prosty, ale nowoczesny skandynawski design jest nieinwazyjny, a jednocześnie przyjemny dla oka.
Wąskie ramki magnetycznej przedniej maskownicy pozwalają na nieinwazyjną aplikację. Maskownicę można pomalować na dowolny kolor.
Głośniki niskotonowe
Głośniki PHANTOM M-375 wykorzystują trzy 7-calowe, zaś PHANTOM M-250 dwa 5,25-calowe przetworniki niskotonowe z włókna drzewnego z "płaską" geometrią membrany, aby zwiększyć objętość obudowy.
Wszystkie elementy przetworników PHANTOM M są montowane przez DALI we własnej fabryce. Działają one w spójny sposób, aby generować czysty, szczegółowy dźwięk, bez koloryzacji i niepożądanych zniekształceń.
DALI PHANTOM M-250 i M-375
Każdy przetwornik został skonfigurowany tak, aby pasował do modelu, do którego jest przeznaczony. Odbywa się to poprzez optymalizację przetworników basowych pod kątem długiego wychylenia membrany, a przetworników średniotonowych w celu uzyskania dużego, użytecznego zakresu częstotliwości, dzięki czemu roll-off jest obsługiwany przez zwrotnicę, a nie przez przetwornik. Ten sam rodzaj optymalizacji został zastosowany dla całej gamy przetworników niskotonowych wykorzystywanych w głośnikach serii M. Przetworniki niskotonowe wykorzystują opatentowaną technologię SMC w magnetycznym układzie napędowym, co prowadzi do bardzo niskiego wyniku histerezy, a tym samym do minimalizacji poziomu zniekształceń.

Hybrydowy głośnik wysokotonowy

PHANTOM M-375 został wyposażony w hybrydowy przetwornik wysokotonowy autorskiej konstrukcji DALI, który zawiera wstęgowy przetwornik wysokotonowy w parze z kopułkowym przetwornikiem wysokotonowym. Wstęgowy przetwornik wysokotonowy DALI jest prawdziwym mistrzem w poziomym rozkładzie wysokich częstotliwości i doskonałym partnerem przetwornika wysokotonowego z miękką kopułką zaprojektowanego do reprodukcji dolnej części pasma wysokich częstotliwości. Ponadwymiarowy 28-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką wykorzystany w PHANTOM M-375 oraz M-250 jest produkowany w fabryce DALI i został zaprojektowany z myślą o maksymalnym poziomie dynamiki, świetnej obsłudze mocy i fantastycznej integracji z średnim zakresem częstotliwości.
Miękka membrana kopułkowa zbudowana jest z plecionej, ultralekkiej tkaniny. W porównaniu z większością przetworników wysokotonowych z miękką kopułką dostępnych na rynku, materiał kopułki DALI ma mniej niż połowę masy (0.060 mg na mm2). Względnie duża membrana pozwala przetwornikowi wysokotonowemu generować wyższy poziom ciśnienia akustycznego przy mniejszym wychyleniu, ograniczając ruch cewki do minimum. Przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką został dodatkowo zoptymalizowany pod kątem uzyskania większej szerokości pasma w jego dolnym obszarze częstotliwości. Zapewnia to optymalne przejście dźwięku z przetworników niskotonowych do przetwornika wysokotonowego, tworząc dobrze zrównoważoną, niewymuszoną i bardzo spójną wyższą średnicę.
DALI PHANTOM M-250 i M-375

SMC


Zastosowanie SMC (Soft Magnetic Compound) ma wiele zalet, ale wprowadzając SMC do obszaru w pobliżu szczeliny magnetycznej, nadrzędnym rezultatem jest znacząca redukcja zniekształceń spowodowanych stratami w napędzie magnetycznym. Unikalna zdolność SMC do zapewnienia wysokiej przewodności magnetycznej i bardzo niskiej przewodności elektrycznej, zapewnia nam wszystkie pożądane cechy naprawdę dobrego magnesu głośnikowego, bez tradycyjnych wad. Podczas korzystania w głośnikach z magnesów na bazie żelaza, magnetyzacja i demagnetyzacja wprowadzane przez zmianę sinusoidy prądu zmiennego nie zachodzą w tym samym tempie.
Proces rozmagnesowywania przebiega wolniej niż magnesowanie. Zjawisko to nazywa się histerezą i jest znanym problemem w prawie wszystkich systemach napędowych głośników z magnesami. Problem z histerezą polega na tym, że wprowadza ona niezamierzony opór cewki, powodując niepożądane zniekształcenia dźwięku. Przyczyną histerezy jest fakt, że żelazo nie tylko cechuje przewodnictwo magnetycznie, ale także przewodnictwo elektrycznie. Z drugiej strony SMC oferuje bardzo silne przewodnictwo magnetycznie, ale ma bardzo niską przewodność elektryczną (około 1/10 000 żelaza). Rezultatem zastosowania SMC jest praktyczny brak histerezy, a zatem brak zniekształceń dźwięku.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution