s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

SVS 2000 Pro

news |
niezdefiniowano - SVS 2000 Pro

Linia 2000 Pro to całkowicie nowa odsłona najpopularniejszej serii subwooferów SVS, która redefiniuje wzorce wydajności w tym przedziale cenowym.

Jedna z najszybciej rozwijających się marek subwooferów SVS zaprezentowała nowe modele z serii 2000 Pro. W każdym z trzech subwooferów wykorzystano zupełnie nowy 12-calowy przetwornik SVS o dużym skoku membrany i potężny wzmacniacz Sledge STA-550D (550 W RMS, moc szczytowa 1500+ W, tranzystory MOSFET), bez wysiłku wypełnią pokój pulsującym, wolnym od zniekształceń basem. Zastosowano w nich zaawansowaną technologię znaną już z flagowej serii 16-Ultra oraz funkcje oferowane tylko przez SVS. Subwoofery z serii 2000 Pro redefiniują wydajność subwoofera dla fanów muzyki i kina domowego w tym, i nie tylko, przedziale cenowym.

Seria składa się z SB-2000 Pro (zamknięta obudowa), PB-2000 Pro (obudowa bass-reflex) i PC-2000 Pro (cylindryczna obudowa bass-reflex). W każdym z subwooferów serii udoskonalono przetwornik, wzmacniacz i obudowę oraz wprowadzono zmiany mające poprawić ogólne doświadczenie użytkownika, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Rezultatem jest wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej progu słyszalności przy jednoczesnym zachowaniu szybkości transjentów i precyzji, a wszystko to w przełomowej cenie.
SVS 2000 Pro
Serię 2000 Pro zasila potężny i wyrafinowany wzmacniacz DSP Sledge STA-550D, który łączy w sobie wydajność wzmacniacza klasy D z możliwością przenoszenia kolosalnych ilości prądu przez tranzystory MOSFET. Imponująca moc 550 W RMS i 1,500+ W mocy szczytowej, znikomo niskie zniekształcenia i unikalna konstrukcja uwalnia niemal nieograniczoną moc, przy jednoczesnej precyzyjni kontroli przetwornika - Seria 2000 Pro bez wysiłku zapewni referencyjny dźwięk przy jednoczesnym zachowaniu precyzji charakterystyki częstotliwościowej.
Ogromną moc wzmacniacza Sledge wykorzystuje procesor DSP o rozdzielczości 50 MHz z 56-bitowym filtrowaniem, jest to najbardziej wyrafinowany procesor DSP zastosowany w domowym subwooferze. Jego moc obliczeniowa zapewnia nieskazitelne brzmienie dzięki zaawansowanemu dostrojeniu do pomieszczenia, optymalizacji pasma przenoszenia, ustawieniom parametrów DSP itp.
SVS 2000 Pro
Przetworniki subwooferów SVS 2000 Pro mają całkowicie nową konstrukcje i zostały stworzone z myślą o dużej wydajności, jak również finezji i precyzji. Opatentowana konstrukcja SVS z podwójnymi magnesami ferrytowymi oraz paraboliczną membraną o ekstremalnym skoku zapewnia wstrząsającą moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości poniżej 20 Hz przy jednoczesnym zachowaniu szybkości transjentów i precyzji.
Lekka i sztywna aluminiowa membrana z osłoną z włókna kompozytowego pozwala poruszyć ogromne ilości powietrza, by wytworzyć energię dźwiękową z zachowaniem kontroli i dokładności nawet przy najbardziej intensywnym poziomie odsłuchu.
SVS 2000 Pro
Znana z flagowych modeli subwooferów SVS 16-ultra do subwooferów SVS aplikacja na urządzenia Apple, Android i Amazon, pozwala na wygodne sterowanie i zmianę ustawień użytkownika. Aplikacja SVS to najwygodniejszy sposób kontrolowania głośności, uzyskiwania dostępu do wielu funkcji DSP i ustawień użytkownika do szybkiego dostrojenia dla muzyki, filmów, gier i innych. Można dostosować m.in. częstotliwości zwrotnicy, trójzakresowy korektor parametryczny, polaryzację i wzmocnienie nie ruszając się z fotela.
Aplikacja SVS umożliwia również zaawansowane dostosowywanie ustawień do potrzeb użytkownika - można nadać nazwę dla subwoofera w celu łatwego przełączania ustawień, wybrać tryb gotowości subwoofera i przywrócić ustawienia fabryczne. Bluetooth umożliwia pełną kontrolę, nawet gdy subwoofer jest poza zasięgiem wzroku, a dwukierunkowy przekaz informacji pozwala na regulację w czasie rzeczywistym zarówno poprzez tylny panel subwoofera, jak i aplikację.
SVS 2000 Pro
Subwoofery zdolne do tak ekstremalnych poziomów wydajności wymagają równie potężnych obudów, dlatego w serii 2000 Pro wykorzystano wyjątkową grubą płytę czołową z MDF i sztywną wewnętrzną ramę dla wsparcia przetwornika i zapewnienia akustycznie obojętnego środowiska. Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna eliminuje wszelkie zabarwienia lub rezonans w obudowie, nawet przy odtwarzaniu najgłębszych niskich częstotliwości na poziomach referencyjnych.
Subwoofery SVS 2000 Pro Series oferują referencyjną technologię subwooferów znaną z flagowych serii 16-Ultra, 4000 i 3000, które otrzymały niemal każdą nagrodę branżową odpowiednio w 2017, 2018 i 2019 r., w tym nagrodę CES Innovations Award for High Performance Audio i nagrodę EISA dla najlepszego subwoofera kina domowego z lat 2017-2019.
SVS 2000 Pro
W skład serii subwooferów SVS 2000 Pro wchodzą modele:

SB-2000 Pro Subwoofer z zamkniętą obudową

Imponujące rozciągnięcie niskich częstotliwości i ogromna moc w połączeniu z niezwykłą muzykalnością, zachwyci zarówno miłośników kina akcji, jak i audiofilów. Referencyjna wydajność subwoofera jeszcze nigdy nie była dostępna w takiej cenie i rozmiarze. Pasmo przenoszenia: 19 - 240Hz ±3dB

PB-2000 Pro Subwoofer z bass refex

Wstrząsająca moc basów i rozciągnięcie niskich częstotliwości aż do 16 Hz. Zapierające dech w piersiach, lecz niezwykle precyzyjne pasmo przenoszenia. Podwójne porty maksymalizują przepływ powietrza i ruch przetwornika, eliminując turbulencje. Pasmo przenoszenia: 16 - 290Hz ±3dB (tryb standardowy); 17 - 290Hz ±3dB (tryb zamknięty)

PC-2000 Pro Subwoofer z cylindryczną obudową z bass reflex

Niezwykły, cylindryczny kształt subwoofera pozwala zapewnić ogromną moc wyjściową i rozszerzenie niskich częstotliwości zajmując jednocześnie niewiele miejsca. Standardowo wyposażony w System Izolacji Subwoofera SVS SoundPath. Pasmo przenoszenia: 16 - 290Hz ±3dB (tryb standardowy); 17 - 290Hz ±3dB (tryb zamknięty)
SVS 2000 Pro
Ceny subwooferów serii 2000 Pro są następujące:
  • SB-2000 Pro: Premium Black Ash – 3.999 zł
  • SB-2000 Pro: Piano Gloss Black i White – 4.499 zł
  • PB-2000 Pro: Premium Black Ash – 4.499 zł
  • PC-2000 Pro: Piano Gloss Black Top Cap – 4.799 zł

Źródło: informacja prasowa Konsbud Hi-Fi