hi-fi

Gato Audio w Q21

news |
niezdefiniowano - Gato Audio w Q21

Produkty duńskiej marki Gato Audio dostępne w pełnym asortymencie w salonie Q21.

Gato Audio to marka dobrze znana entuzjastom dobrego brzmienia. Firma została założona w 2008 roku przez Poula Rossinga, Frederika Johansena i Krestena Dinesena. Filozofia marki opiera się na eliminowaniu ograniczeń typowych dla urządzeń z wyższej półki i stosowaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Specjalnością Duńczyków są kompaktowe, ale bardzo eleganckie i nowoczesne komponenty stereo oraz zestawy kolumnowe.Duńska manufaktura z ponad 10-letnią tradycją udowodnia, że naturalne brzmienie, perfekcyjne wzornictwo i wysoka jakość wykonania mogą iść w parze. Gato Audio nie uznaje kompromisów - swoje zestawy od samego początkowego projektu po finalny produkt wytwarza w Danii. Jej portfolio obejmuje elektronikę: wzmacniacze, odtwarzacze CD oraz zestawy głośnikowe.

Gato Audio w Q21

Obecnie Gato Audio wprowadza i rozwija zupełnie nowy koncept sprzedaży swoich produktów - chce dotrzeć do końcowego klienta poprzez sieć specjalistycznych salonów audio oraz sprzedaż bezpośrednią. Duński producent w 2019 roku zdecydował się wyeliminować wszystkich światowych dystrybutorów by skrócić czas dostawy i znacznie ograniczyć cenę finalną swoich produktów.

Gato Audio w Q21

Dosyć radykalne obniżenie cen, nawet o 40%, przy zachowaniu tej samej jakości standardów produkcyjnych jest świetnym rozwiązaniem dla Klientów, a przy okazji stanowi nie lada wyzwanie dla konkurencji. Z punktu widzenia Klienta obecna oferta cenowa dla produktów Gato Audio jest niezwykle atrakcyjna. Kolumny podłogowe FM-30, których cena za parę wynosiła jeszcze na początku tego roku ponad 25.000 złotych, obecnie spadła do 14.990 złotych, natomiast popularny wzmacniacz zintegrowany DIA 250S, kosztujący poprzednio 17.490, obecnie dostępny jest za 10.990 złotych.

Gato Audio w Q21

Gato Audio sukcesywnie rozwija ofertę produktową wprowadzając w zeszłym roku do oferty nowe wzmacniacze zintegrowane oraz przedwzmacniacz, wyposażone w funkcje sieciowe. Są to modele DIA-250S NPM, DIA-400S NPM oraz PRD-3S NPM. Symbole NPM (Network Player Module) przy nazwie każdego ze wzmacniaczy oznaczają, że oferują one funkcjonalności sieciowe, takie jak bezpośredni dostęp do serwisów muzycznych TIDAL, Qobuz oraz Deezer. Dobór tych serwisów nie jest zresztą przypadkowy - są to usługi, które oferują streaming muzyki w wysokiej jakości.

Gato Audio w Q21

Kolejną funkcjonalnością nowych urządzeń jest kompatybilność z technologiami UPnP i DLNA, dzięki czemu możemy na sprzęcie Gato Audio odtworzyć muzykę zgromadzoną na serwerze NAS czy komputerze. To jednak nie wszystko, nowe modele zintegrowane są z systemem Roon, dzięki czemu mogą służyć jako odbiornik muzyki wysyłanej z tego programu do odtwarzania, który zyskuje coraz większą popularność wśród audiofilów. Do zarządzania urządzeniami przeznaczona jest dedykowana aplikacja przygotowana przez Gato Audio. Moduł NPM stworzono na bazie otwartej platformy, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe dodawanie kolejnych funkcjonalności poprzez aktualizację oprogramowania.

Gato Audio w Q21

Jednocześnie firma nie zapomniała o posiadaczach obecnych wersji wspomnianych modeli, czyli DIA-250S, DIA-400S czy PRD-3S - będą oni mogli wyposażyć swój sprzęt w nowy moduł NPM, dodając im funkcje sieciowe. Firma obecnie oferuje 5 modeli kolumn głośnikowych i aż 11 produktów z dziedziny elektroniki.

Źródło: informacja prasowa Q21