s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Definitive Technology D15, D17 i D5C

news |
niezdefiniowano - Definitive Technology D15, D17 i D5C

Podłogówki Demand D15 i D17 wraz z głośnikiem centralnym D5C stanowią idealne rozwiązanie dla entuzjastów doskonałego brzmienia i eleganckiego wzornictwa.

Definitive Technology zaprezentował nowe kolumny głośnikowe wzbogacające nowoczesną gamę produktów z serii Demand. Kolumny podłogowe Demand D15 i Demand D17 oraz kolumna kanału centralnego D5C zostały starannie zaprojektowane z wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, takich jak wykonane z włókna węglowego membrany przetworników niskotonowych i tweetery z hartowanego aluminium. Rozwiązania te zapewniają niezrównany, wypełniający pomieszczenie dźwięk, płynną reprodukcję wysokich częstotliwości i precyzyjne obrazowanie, gwarantujące doskonałe wrażenia słuchowe.

Wolnostojące kolumny głośnikowe serii D15 i D17 wyposażone zostały w 1-calowe przetworniki wysokotonowe z hartowaną aluminiową kopułką, które są przesunięte na bok i wykorzystują technologię 20/20 Wave Alignment Lens. Pozwoliło to na bardziej precyzyjne obrazowanie poprzez wyeliminowanie niepożądanej symetrycznej dyfrakcji z narożników przedniej przegrody, co zapewnia bardziej wyrafinowane i zrównoważone wrażenia.
Definitive Technology D15, D17 i D5C
Opatentowana przez Definitive Technology technologia BDSS wykorzystywana w przetwornikach średnio-niskotonowych umożliwia większe wychylenie membrany i oferuje lepszą reprodukcję detali ze średniego zakresu częstotliwości oraz mocniejsze basy w porównaniu do konkurencyjnych przetworników o podobnej wielkości. Ponadto, Linear Response Waveguide rozszerza pasmo przenoszenia zarówno w osi, jak i poza nią, poprawiając dyspersję oraz zapewniając bardziej naturalne barwy i precyzyjniejsze obrazowanie w średnim zakresie tonów.
Definitive Technology D15, D17 i D5C
Nowe kolumny głośnikowe wykorzystują opatentowane, odpowiednio 5,25-calowe i 6,5-calowe przetworniki średnio-niskotonowe BDSS z membranami z polimeru mineralnego, zapewniające doskonale czyste i mocne detale ze średniego zakresu częstotliwości. Jako nowość w serii Demand, każda kolumna wyposażona została w podwójne 5,25-calowe i 6,5-calowe przetworniki basowe z włókna węglowego oraz podwójne 8-calowe i 10-calowe pasywne radiatory boczne. Te ostatnie umożliwiają uzyskanie mocniejsze basy z mniejszej obudowy.
Definitive Technology D15, D17 i D5C
Kolumna centralna D5C doskonale uzupełnia brzmienie podłogowych i podstawkowych kolumn głośnikowych z serii Demand, tworząc prawdziwie wciągające wrażenia kina domowego. Dwudrożna kolumna centralna wykorzystuje podwójne 5,25 calowe przetworniki średniotonowe i 1-calowy przetwornik wysokotonowy z hartowaną aluminiową kopułką, wspierane technologiami Wave Alignment oraz Linear Response Waveguide.
Definitive Technology D15, D17 i D5C
Pozostając wiernym wiodącemu w swojej klasie industrialnemu wzornictwu Definitive Technology, seria Demand charakteryzuje się niewiarygodnie czystym, nowoczesnym designem podkreślanym przez solidną aluminiową przegrodę, która emanuje ponadczasowością oraz bezproblemowo wtapia się w wystrój każdego wnętrza. Każda obudowa jest dokładnie szlifowana, malowana pięcioma warstwami lakieru premium o wysokim połysku i polerowana do niemal lustrzanego wykończenia (poziom 6), co zapewnia harmonię subtelnego wyrafinowania i bezkompromisowej jakości rzemiosła. Akustycznie obojętne, magnetyczne czarne maskownice każdej kolumny zapewniają naturalny, bezbarwny dźwięk i można je łatwo zdjąć, gdy głośniki mają zostać wyeksponowane. Wszystkie trzy nowe modele serii Demand są dostępne w kolorach Piano Black i White, aby idealnie pasowały do każdego środowiska odsłuchowego.
Definitive Technology D15, D17 i D5C
Ceny kolumn nowej serii Definitive Technology Demand wynoszą odpowiednio: D15 - 7.499 zł/szt., D17 - 10.999 zł/szt. i D5C - 3.999 zł/szt.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution