s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Focal Chora 826-D, Center i Surround

news |
niezdefiniowano - Focal Chora 826-D, Center i Surround

Na wystawie CES 2020 firma Focal pokazała trzy nowe modele 826-D, Center i Surround uzupełniające niedawno wprowadzoną serię Chora.

Focal dodał trzy nowe modele do swojej niedawno wprowadzonej na rynek serii Chora, w tym pierwsze modele Dolby Atmos. Wyprodukowane we Francji, Chora 826-D, Chora Center i Chora Surround łączą w sobie wzornictwo, technologię i wydajność, zapewniając prawdziwie kinowe wrażenia w domu. Głośniki te cechuje również doskonała muzykalność, a całość nowej oferty występuje w świetnych cenach. Ofertę dopina nowy subwoofer o oznaczeniu Sub 600p.

Chora 826-D jest nowym produktem referencyjnym dla tej serii. Po raz pierwszy firma Focal zastosowała w głośniku podłogowym technologię Dolby Atmos, gdzie zainstalowany nad głównymi elementami kolumny przetwornik emituje dźwięk w kierunku sufitu pod starannie obliczonym kątem, dzięki czemu sygnał audio jest odbijany w całym pomieszczeniu. W rezultacie słuchacz jest "owinięty" w dźwięk i zanurzony w wysoce realistycznym świecie 3D.
Focal Chora 826-D, Center i Surround
Dzięki kolumnie Chora Center - dostępnej z opcjonalną podstawką, ale także możliwej do ustawienia w domu na komodzie AV - głosy i dialogi są odtwarzane z wyjątkową klarownością i niezwykłą precyzją. Głośniki Chora Surround, które można z łatwością zamontować na ścianie, są idealną propozycją do akcji tylnych i bocznych kanałów, ożywiając wszystko, od scen akcji filmowych po koncerty muzyczne. Inżynierowie Focala wprowadzili moc dodatkowych basów do tej rodziny dzięki Sub 600P, 600-watowemu subwooferowi.

Technologia Slatfiber

Wszystkie głośniki Chora są wyposażone w głośniki z membraną Slatefiber. Ten kompozytowy materiał, zaprojektowany i wykonany we Francji w warsztatach Focala przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń, łączy w sobie termoplastyczny polimer z włókniną węglową pochodzącą z recyklingu. Rezultatem jest optymalna równowaga pomiędzy tłumieniem, sztywnością i lekkością. Oddawanie dźwięku charakteryzuje się niesamowitym bogactwem, równowagą i dynamiką.
Focal Chora 826-D, Center i Surround
Technologia Slatefiber w połączeniu z wysokotonowym głośnikiem aluminiowo-magnezowym TNF, kolejną ekskluzywną technologią wchodzącą w skład gamy, zapewnia jedwabiste wysokie tony i jeszcze bardziej zoptymalizowaną przestrzenność dźwięku. Z kolei subwoofer Sub 600P wyposażony jest w membranę Polyflex, cięższą i sztywniejszą, aby zapewnić uderzjące basy i stworzyć autentyczne wrażenia kinowe w domu.
Jakość cechujaca markę Focal jest widoczna nie tylko w technologii i francuskiej produkcji, ale także w doborze wzorów i wykończeń. Głośniki Chora oferują nowoczesne kształty i wykończenia (Black, Light Wood i Dark Wood), uzupełnione łupkowym efektem membran Slatefiber, które pasują do współczesnych wnętrz.
Dostępność nowych głośników Chora została zapowiedziana na luty, natomiast subwoofera Sub 600P na wiosnę br.
Źródło: informacja prasowa FNCE